Windows 10 je na novom Macu rýchlejší ako OS X!

  • Ste bezhlavo zamilovaní do nového Macbooku, avšak nemáte sa moc v láske s appláckym OS X? Žiaden problém. Podľa najnovšieho testu je na novom Macu Windows 10 dokonca rýchlejší ako domáci OS X.
image_1431766022.jpeg
  • Ste bezhlavo zamilovaní do nového Macbooku, avšak nemáte sa moc v láske s appláckym OS X? Žiaden problém. Podľa najnovšieho testu je na novom Macu Windows 10 dokonca rýchlejší ako domáci OS X.

 

Za celým testom stojí stojí Alex King, študent jednej z amerických univerzít a nadšenec „kalifornských jabĺčok“. Nový Macbook testoval približne 1 mesiac a prišiel k záveru, že na novom Macbooku je Window 10 rýchlejší ako domáci OS X. Na to, aby rozbehol na Macu nový Windows 10, ho potreboval spúšťať cez softvér BootCamp, pomocou ktorého vytvoríte pre Windows na Macu akýsi ďalší virtuálny počítač. Po tom, čo sa Alex pohral s niekoľkými nastaveniami Windowsu 10 zostal ihneď ohromený. Tu je súhrn iba pár vypichnutých parametrov, ktoré sú naozaj skvelé. Napríklad samotné animácie (60fps) boli na Windowse oveľa rýchlejšie ako na OS X. A to nie je ani zďaleka jediná vec, v ktorej Windows 10 pokoril OS X.

 

 

Ďalšou je napríklad používanie nového internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorý sa môže pochváliť rýchlym renderovaním stránok a dokonca aj pri veľkom množstve otvorených kariet mu nerobí problém zachovať si svoju rýchlosť. Okrem bežného testovania si Alex preklepol na novom Macbooku aj hranie 3D hier. Aj v tomto teste obstál Windows 10 lepšie ako OS X. Pri teste použil hru Left 4 Dead 2 a pri najvyššom možnom nastavení ho Windows 10 opäť presvedčil o svojich kvalitách. Najdôležitejším poznatkom však podľa Alexa bolo, že nový Windows 10 na novom Macu naozaj beží. Pretože podľa prvotných vyjadrení Applu, by ste na novom Macu už Windows spustiť nemali. Avšak ako je jasné, všetko bola len otázka času a použitia správneho softvéru.

Aj keď som veľký fanúšik „kalifornského jabĺčka“, po tomto teste mi nezostáva nič iné, ako uznať kvality nového Windowsu 10 a položiť si otázku, je OS X ešte stále najlepším operačným systémom na svete?

 

 

zdroj: Mashable

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech