Wu-chan sa vyliečil, no Peking zažíva druhú vlnu. Zatvárajú telocvične a kúpaliská

  • Zdá sa, že Čína boj s novým koronavírusom ešte nevyhrala
  • Kvôli obavám z príchodu druhej vlny ochorenia COVID-19 zatvorili v Pekingu telocvične a kúpaliská
Čína sa bojí druhej vlny nákazy, Peking zatvára telocvične
unsplash.com/ Naitian Tony Wang,
  • Zdá sa, že Čína boj s novým koronavírusom ešte nevyhrala
  • Kvôli obavám z príchodu druhej vlny ochorenia COVID-19 zatvorili v Pekingu telocvične a kúpaliská

Čínsky predstavitelia sa obávajú, že by do krajiny mohla prísť druhá vlna nového koronavírusu, ktorý v súčasnosti ochromil celý svet. Dôkazom toho je najnovšie aj zatvorenie telocviční a kúpalísk v hlavnom meste, Pekingu. Tieto opatrenia prišli len pár dní po tom, čo vláda umiestnila do lockdownu 10-miliónové mesto Harbin, ktoré sa nachádza na severovýchode krajiny. Informoval o tom britský Daily Mail

Druhá vlna môže spomaliť ekonomiku 

Veľké obavy z druhej vlny nákazy má aj čínsky prezident Si Ťin-pching, ktorý chcel začať pomaly štartovať čínsku ekonomiku a vytvoriť tak silný príklad pre celý svet. V súčasnosti bolo v Číne potvrdených 82 827 prípadov pacientov pozitívne nakazených ochorením COVID-19. Tomuto vírusu podľahlo 4632 ľudí. Za včerajší deň však nepribudli žiadne obete. 

Na svetovej politickej scéne však panuje obrovská nedôvera, keď západný vodcovia obviňujú Čínu a Peking z toho, že nechali nový koronavírus rozšíriť do celého sveta. Ku kritike sa pridal aj prezident USA Donald Trump, ktorý obvinil Svetovú zdravotnícku organizáciu ( WHO) z toho, že sa dohodla s Pekingom ohľadom potlačenia ohniska nákazy. Čína je už dlho spochybňovaná tým, že na koronavírus umrelo 4632 osôb, tento počet by mal byť oveľa vyšší. 

Čína sa bojí druhej vlny nákazy, Peking zatvára telocvične
zdroj: ilustračný obrázok / unsplash.com

Obyvatelia Wu-chanu počtom obetí neveria

Podľa nich  len v meste v ktorom žijú a ktoré bolo prvotným epicentrom nákazy podľahlo ochoreniu okolo 42 tisíc ľudí a nie 3182, ako bolo oficiálne vyhlásených čínskymi úradmi. Súčasná situácia v krajine je taká, že ľudia, ktorí sa vracajú zo zahraničia sú opäť nútení ísť do karantény, zavádzajú sa prísne kontroly v prístavoch a zatvárajú sa telocvične a kúpaliská kvôli obavám z opätovného nárastu choroby. 

Vakcína v nedohľadne

To, v akom štádiu je vývoj vakcíny dnes zrejme s určitosťou nevie nikto. Podľa niektorých správ by mohla byť vakcína proti koronavírusu hotová a dostupná už na jeseň. S istotou však môžeme potvrdiť, že karanténne opatrenia z krajín nepominú, pokým sa nevyvinie vakcína. Úplné uvoľnenie a návrat do bežného života tak zatiaľ tak skoro neočakávajme. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech