Xia­omi Mi Note­bo­ok Air s krás­nym hli­ní­ko­vým telom a 13,3″ disp­le­jom pri­chá­dza na Slo­ven­sko

Matúš Mitro / 3. novembra 2016 / Tech a inovácie

Kaž­dý fanú­šik tech­no­lo­gic­ký­ch novi­niek vie, že Xia­omi nie je len znač­ka. Je to spo­loč­nosť, kto­rá sa stá­va legen­dár­nou vďa­ka ich skve­lým a čoraz lep­ším zaria­de­niam, kto­ré sú plné naj­lep­ší­ch tech­no­ló­gií. Xia­omi sa anga­žu­je naj­mä v seg­men­te smart­fó­nov, no ani pri note­bo­oko­ch nene­chá­va nič na náho­du. Čín­sky App­le svoj prvý note­bo­ok pred­sta­vil v domov­skej kra­ji­ne len ten­to rok a teraz sa dostá­va aj k nám na Slo­ven­sko.

Po skvelom notebooku Xiaomi Mi Notebook Air 12, ktorý disponuje 12,5″ obrazovkou, teraz prichádza na Slovensko aj jeho väčší brat, Xiaomi Mi Notebook Air 13 s veľmi žiadaným a kompaktným 13,3″ displejom. Displej notebooku ponúka jemné FullHD rozlíšenie, vďaka ktorému bude sledovanie filmov alebo hranie hier skvelým zážitkom. O výdrž sa stará veľká 5107 mAh batéria, ktorá notebooku energiu na viac ako 9 hodín sledovania filmov. Mi Notebook Air zvládne vďaka novému procesoru Intel Core i5-6200U Skylake aj náročnú prácu. Ten obsahuje 2 jadrá, z ktorých každé pracuje na takte 2,3 GHz a v prípade potreby vyššieho výkonu je k dispozícii automatické pretaktovanie na frekvenciu až 2,8 GHz, pričom čipset nespotrebuje viac ako 25 W energie. Pre hranie kvalitných hier je potrebná aj kvalitná grafická karta, ktorá nechýba ani tu. Vo vnútri zariadenia sa nachádza dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce 940 MX s 1 GB GDDR5 pamäťou. Operačná pamäť s veľkostou 8 GB typu DDR4 sa postará o hladký chod systému a s použitím 256 GB SSD diskom je štart systému, ale aj načítanie súborov, naozaj rýchly.

dsc_0012

Celý notebook je zabalený do krásnej hliníkovej konštrukcie, ktorá dodáva zariadeniu prémiový vzhľad. Hmotnosť zariadenia sa zastavila na 1,28 kg. Xiaomi myslelo aj na dostatočnú konektivitu a Mi Notebook Air 13 vybavilo obojstranným USB Type-C konektorom, HDMI a nesmú chýbať ani dva USB 3.0 porty, ktoré napríklad pri novom MacBook Pro už nenájdeme. Samozrejmosťou je aj 3,5 mm audio jack. O bezdrôtové pripojenie sa postará kvalitné WiFi 802.11ac a bezdrôtový prenos súborov zabezpečí aj Bluetooth 4.1. Nesmieme zabudnúť ani na prednú kameru s rozlíšením len 1 MPx, ktorá poslúži však len na prípadné videohovory. Notebook beží na najznámejšom operačnom systéme Windows 10. Spoločnosť nezabúda ani na synchronizáciu medzi ďalšími zariadeniami z vlastnej výroby, preto v notebooku ponúka aj špeciálny softvér Mi Sync, ktorý bude synchronizovať údaje a dáta medzi inými Xiaomi smartfónmi alebo tabletmi. Slovenská cenovka historicky prvého notebook od progresívneho Xiaomi opäť nepoteší. Ide o štvorciferné číslo, ktoré prekročilo hranicu 1000 €, konkrétne ide o cenu až 1071 €.

dsc_0046fony-z-ciny3-1024x1821-1024x182

zdroj článku a fotografií: fonyzciny.startitup.sk

Pridať komentár (0)