Xiaomi predstavil jeden z najväčších telefónov na svete

  • Hoci výrobcovia smartfónov postupne zmenšujú svoje displeje, Xiaomi verí, že je tu stále priestor aj pre väčšie zariadenia.
Mi-Max-796x398
  • Hoci výrobcovia smartfónov postupne zmenšujú svoje displeje, Xiaomi verí, že je tu stále priestor aj pre väčšie zariadenia.

Dnes predstavil čínsky výrobca Mi Max, čo je telefón s uhlopriečkou 6,44 palca. Nie je to oficiálne najväčší mobil na svete, no je väčší, ako Nexus 6 či Nexus 6P.

Zariadenie má kovové telo a zakrivené sklo, ktoré chráni veľký 1080p displej. Pod kapotou sa nachádza procesor Snapdragon 650. Mi Max má hneď niekoľko variánt, najlacnejšia má 3GB RAM a 32GB pamäť, najdrahšia 4GB RAM a 128GB pamäť. Ďalších 128GB si vieš pridať pomocou microSD karty. Foťák má rozlíšenie 16 megapixelov.

The-Mi-Max-features-a-massive-6

Svoju cieľovku by si mal Mi Max nájsť najmä medzi tými, ktorí radi streamujú. 4850mAh batéria by mala zvládnuť až 14 hodín streamovania videa cez Wi-Fi.

Softvérovo nový kúsok poháňa MIUI 8, najnovšia verzia operačného systému Xiaomi, ktorý je vystavaný na Androide. Ten bude vypustený v beta verzii 1.júna a podľa prvých informácií by naozaj mal stáť za to. Okrem iného dokáže napríklad skenovať a ukladať dokumenty, tak isto ako riešiť matematické rovnice len z fotografie.

Mi Max ide do predaja 17.mája a stáť bude od 200 do 270 eur. Či bude dostupný aj pre európsky trh, to zatiaľ spoločnosť neoznámila, kto však chce, ten si spôsob nájde.

zdroj: thenextweb.com, zdroj fotografií: Xiaomi

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech