Yahoo oznámilo ďalšiu krádež používateľských účtov. Tentokrát ich má byť až jedna miliarda

  • V septembri obletela svet správa o veľkom hackerskom útoku na Yahoo, pri ktorom bolo podľa spoločnosti ohrozených najmenej 500 miliónov používateľských účtov. Prešlo pár mesiacov a máme to tu znova, ale v ešte väčšom merítku.
Yahoo's Headquarters In Sunnyvale, California
  • V septembri obletela svet správa o veľkom hackerskom útoku na Yahoo, pri ktorom bolo podľa spoločnosti ohrozených najmenej 500 miliónov používateľských účtov. Prešlo pár mesiacov a máme to tu znova, ale v ešte väčšom merítku.

Spoločnosť v stredu odhalila, že viac ako 1 miliarda používateľských účtov Yahoo – vrátane telefónnych čísel, dátumov narodenia a bezpečnostných otázok – mohla byť ukradnutá hackermi pri útoku, ktorý sa konal v auguste 2013. Bezprostredne po odhalení útoku akcie Yahoo spadli o 2,5%.

thinkstockphotos-122573276

foto: ktla.com

Ale akcie spoločnosti nie sú jedinou vecou, na ktorej sa útok podpísal. Verizon má v pláne kúpiť Yahoo za 4,8 miliardy dolárov. A takéto incidenty obchodu rozhodne nepomáhajú. Yahoo popísalo predchádzajúci hack Verizonu až po tom, čo súhlasil s dohodou. Verizon neskôr povedal, že hack považuje za  významnú udalosť, ktorá by mohla ovplyvniť podmienky a cenu tejto akvizície. “Ako sme už povedali, zhodnotíme situáciu zatiaľ čo Yahoo pokračuje vo svojom vyšetrovaní,” povedal Verizon pre CNBC ohľadom najnovšieho útoku.

S miliardou ohrozených účtov, to vyzerá na najväčšiu krádež účtov v dejinách internetu. Prekonala aj krádež 360 miliónov používateľských účtov a 427 miliónov hesiel Myspace.

Yahoo uviedlo, že údaje o platobných kartách a informácie o bankových účtoch neboli uložené na systéme, o ktorom firma “verí”, že bol napadnutý. Ale hackeri mohli nazbierať ďalšie cenné osobné informácie, ako sú používateľské mená, e-mailové adresy, telefónne čísla, dátumy narodenia a v niektorých prípadoch šifrované alebo nešifrované bezpečnostné otázky a odpovede.

1473788

foto: the-star.co.ke

Yahoo je presvedčené, že “neoprávnená tretia strana mala prístupný proprietárny kód spoločnosti a naučila sa sfalšovať cookies.“ Nie je jasné, ku ktorému incidentu sa sfalšované cookies vzťahujú. Ale spoločnosť tiež uviedla, že “prepojila časť tejto aktivity s rovnakým, štátom podporovaným činiteľom, o ktorom verí, že je zodpovedný za krádež dát zverejnenú 22. septembra 2016.”

S Yahoo to v poslednej dobe ide dolu vodou. Miliarda ukradnutých účtov je len ďalším klincom do rakvy niekdajšieho internetového giganta. A ľudia, čo používajú Yahoo ešte aj dnes si to asi veľmi rýchlo rozmyslia. 

1119-marissa-mayer_1200x675-1200x675

foto: forbes.com

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: politico.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech