YouTube podnikol skvelý krok, zruší otravné 30-sekundové reklamy

  • YouTube budúci rok mierne pozmení zobrazovanie reklám vo videách. Potešia sa najmä tí používatelia, ktorí si neplatia prémiovú službu YouTube Red.
20150828171552-youtube-advertising-online-marketing-1
Enterpreneur
  • YouTube budúci rok mierne pozmení zobrazovanie reklám vo videách. Potešia sa najmä tí používatelia, ktorí si neplatia prémiovú službu YouTube Red.

Pokiaľ žiješ na Slovensku, platenú službu YouTube Red bez reklám a s prémiovými funkciami pravdepodobne nepoužívaš, nakoľko u nás zatiaľ nie je dostupná. Tým pádom si odkázaný na videá s reklamami, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch skutočne veľká otrava. Budúci rok však YouTube mierne zmení svoj prístup a otravnú reklamu dlhú 30 sekúnd prestane podporovať. Urobí tak najmä v prospech kratších reklám a používateľov.

youtube redzdroj fotografie: YouTube

Hovorca YouTube potvrdil tento krok nasledujúcimi slovami: „Sme odhodlaní poskytovať online používateľom lepšiu skúsenosť s reklamami. Vrámci toho sme sa v roku 2018 rozhodli zrušiť 30-sekundovú reklamu, ktorá sa nedá preskočiť a zamerať sa radšej na kratšie formáty, ktoré sú dobré pre inzerentov aj používateľov.“

zdroj fotografie: Engadget

Namiesto zrušených 30-sekundových reklám by sa mali viac rozšíriť 6-sekundové reklamy. I keď predsa len nejaké reklamy, ktorú sa nebudú dať preskočiť ostanú, no stále sa jedná o vítanú novinku. Ďalšou teóriou ale je, že tieto kroky sú od YouTube akýsi chyták. Sľúbil totiž, že zruší iba 30-sekundové reklamy a tým pádom môže vymyslieť nové reklamy, ktoré budú kratšie ako 30 sekúnd. Pokojne sa môže stať, že zavedie napríklad 20-sekundové reklamy, čo by nás však rozhodne nepotešilo.

zdroj: fontech.startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK