Z letoviska sa stala smrtiaca chladnička. Ľudia umierali, mnohí to však poňali ako atrakciu

  • V Pakistane zahynulo najmenej 16 ľudí neďaleko vyhľadávaného letoviska
  • Množstvo turistov uviazlo v dopravnej zápche bez potravín
  • Do letoviska majú zakázaný vstup všetci okrem pomocných zložiek
Pakistan
Pakistan, Wikimedia commons/WaqarMunir91, Pixabay
  • V Pakistane zahynulo najmenej 16 ľudí neďaleko vyhľadávaného letoviska
  • Množstvo turistov uviazlo v dopravnej zápche bez potravín
  • Do letoviska majú zakázaný vstup všetci okrem pomocných zložiek

Najmenej 16 ľudí zahynulo v severnom Pakistane v snežnej fujavici, v dôsledku ktorej zostali uväznení vo svojich autách, keď sa spolu s tisícmi ďalších turistov tlačili na cestách vedúcich do výletného mesta Marí, ležiaceho na úbočí rovnomenného kopca. Píše o tom agentúra AFP s odvolaním sa na sobotné oznámenie pakistanského ministra vnútra Šajcha Rašída Ahmada.

Uväznení v autách

Na pomoc ľuďom zasiahnutým výčinmi počasia musela prísť aj zmobilizovaná armáda, ktorá zároveň začala čistiť cestné komunikácie od napadaného a naviateho snehu. Minister vo svojom videoposolstve spresnil, že v autách zostalo uväznených najmenej 16 – 19 ľudí.

zdroj: Wikimedia commons/AbdulRahim20

Malebné mesto Marí navštívilo v uplynulých niekoľkých dňoch obrovské množstvo turistov – odhaduje sa, že tam za ten čas prišlo až 100 000 osobných automobilov – zvedavých na nezvyčajne silné sneženie, ktoré aktuálne zasiahlo túto časť pakistanského severu. Polícia priebežne upozorňuje na dopravné zápchy na všetkých cestách vedúcich do tohto mesta i z neho.

Vyhľadávané turistami

Marí leží zhruba 70 kilometrov severovýchodne od pakistanskej metropoly Islamabad, ktorej obyvatelia doň chodia s obľubou na krátke výlety.

Vedenie pakistanskej provincie Pandžáb vyhlásilo okolitú horskú oblasť za nebezpečnú a vyzvalo občanov, aby ju momentálne dočasne nenavštevovali. 

K tomuto kroku pristúpili potom, čo sa najväčším problémom stali turisti, ktorí sa následne ocitli v dopravnej zápche bez potravín, píše CNN. Potvrdil to aj minister vnútra šejk Rašíd. 

Dokopy uviazlo takmer tisíc vozidiel, s ktorými musia pomáhať civilné ozbrojené sily. Práve kvôli týmto problémom všetky cesty do letoviska budú pre turistov uzavreté a povolenie budú mať iba zložky, ktoré poskytujú pomoc ostatným. 

Zdroje: TASR, CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie