Za nábytkom roka 2017 stojí slovenský dizajnér Boris Klimek

  • Vytvára osobité a funkčné veci, ktoré dokážu podnietiť fantáziu. Boris pritom vníma dizajn skôr ako emotívny a jedinečný, než výlučne krásny a funkčný a je to cítiť aj na jeho výrobkoch.
bork
facebook.com/boris.klimek
  • Vytvára osobité a funkčné veci, ktoré dokážu podnietiť fantáziu. Boris pritom vníma dizajn skôr ako emotívny a jedinečný, než výlučne krásny a funkčný a je to cítiť aj na jeho výrobkoch.

Svetový dizaj už roky obohacujú aj talenty zo slovenskej a českej scény. Bez problémov tak konkurujú dizajnérskym elitám za hranicami a za svoju prácu získavajú hodnotné ocenenia. Ukážkovým príkladom je aj Boris Klimek.

Boris Klimek je slovenský dizajnér, ktorého kúsky zaujali svet. Za svoju prácu a štýlové návrhy získal už desiatky ocenení a nové stále pribúdajú. Z jeho dielne vychádzajú kreatívne produkty, ktoré sú v interiéri neprehliadnuteľnými a dokážu bývanie posunúť na vyšší level.

Boris Klimek vyštudoval zlínsky Ateliér produktového a konceptuálneho designu Vysokej školy uměleckoprůmyslovej v Prahe. Počas štúdia absolvoval stáž v Anglicku na Sheffield Hallam University, ale aj na Vysokej škole  výtvarných umení v Bratislave, či v pražskom Ateliéri produktového designu vedeného Michalom Froňkom a Janom Němečkom, od ktorých načerpal hodnotné rady.

 

 

Nábytok roku 2017

Mladý dizajnér sa stal úspešným spoluautorom nábytkovej kolekcie s názvom PLAN, ktorá získala titul Nábytok roka 2017. Pracoval na nej Boris spoločne s dizajnérkou Lenkou Damovou. Toto dizajnérske duo vyhralo tender, ktorý zorganizoval tím CZECHDESIGN. Projekt predstavuje unikátnu kancelársku sadu nábytku, ktorá je nielen funkčná, ale súčasne aj cenovo dostupná.

Balónový luster


Jedným z Borisových najinovatívnejších návrhov je aj svetelná inštalácia Memory. Ide o kolekciu stropových a nástenných svietidiel špeciálne vyrobená pre firmu Brokis, ktorá je priekopníkom na poli kvalitných dizajnových svietidiel. Tou najsilnejšou inšpiráciou pre toto dielo bolo Borisove dectvo. Už na prvý pohľad je jasné, že ide o luster imitujúci pestrofarebné balóny. Dokonca sa aj zapína potiahnutím za šnúrku.

 

 

Modulárny dizajn


Keď Boris premýšlal nad návrhom nového modulárneho sedenia pre značku mminteriér, vrátil sa v predstavách do detských čias. Spomenul si na pocit bezpečia a intimity, ktorý ako chlapec vnímal vo vnútri bunkru, ktorý si postavil z vecí v jeho izbe.

Tento pôžitok sa teraz rozhodol preniesť do funkčnej a elegantnej podoby. Výsledkom je vysoko variabilná produktová rada, ktorá svoje uplatnenie nájde napríklad vo verejných lobby či open space kanceláriách.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech