Za najlepšiu novinku roka si Slováci zvolili vegánske produkty K-take it veggie

  • Tieto novinky zaujali slovenský trh najviac, a zďaleka nie len vegánov.
wowo
Startitup, Shutterstock
  • Tieto novinky zaujali slovenský trh najviac, a zďaleka nie len vegánov.

Vegánstvo, pojem, ktorý sa čoraz viac dostáva do popredia. Pre niekoho je to len módny trend, pre iného životná filozofia. Nárast záujmu o alternatívny štýl stravovania je zjavný, či už z hľadiska verejnosti, médií alebo biznisov postavených na princípoch zeleného stravovania.

Foto: Startitup

Zaujímavý krok vo svetovom merítku predstavovala aj investícia Billa Gatesa do Hampton Creek Foods, ktorí produkujú zdravšie rastlinné alternatívy populárnych jedál, alebo Beyond Meat, ktorí produkujú rastlinnú alternatívu mäsa.

Pozitívna zmena sa do značnej miery prejavuje aj na Slovensku. Stačí sa pozrieť na pribúdajúce e-shopy, obchody a reštaurácie, ktoré sa snažia držať krok s modernou, uvedomelou spoločnosťou.

Kto sa dnes svojou ponukou nesnaží uspokojiť dopyt vegánskej menšiny či záujemcov o zdravé stravovanie, prichádza o šancu zaujať silnú komunitu ľudí, ktorá sa každým rokom rozširuje. Určitého pokroku a zmeny v stravovacích návykoch Slovákov si je vedomý aj Kaufland, ktorý do svojej ponuky zaradil sortiment K-take it veggie, ktorý ocenia nielen zaneprázdnení vegáni, ale aj ľudia, ktorí sa neuspokoja len s rýchlou vifonkou.

Foto: Startitup

Všetci to poznáme- obedové prestávky stačia často akurát tak na rýchly kebab na ulici. Ak sa chce človek najesť rýchlo, zdravo a chutne, príliš veľa možností nemá. Ak nemáš času nazvyš a nechceš do seba tlačiť len bagetu z pumpy, K-take it veggie ponúka hotové jedlá ako bolonské špagety, cícerovú fašírku alebo rôzne sójové nápoje.

Foto: Startitup

Mnohí si už značka K-take it veggie, ktorá  priniesla na Slovensko túto alternatívu, stihli obľúbiť. Dokonca až tak, že získala prestížne ocenenie Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka roku 2017.

Vegánskych značiek sa na našom trhu objavuje stále viac. Preto býva pre ľudí ťažké vybrať si tú najlepšiu alternatívu, ktorá nie je len „mačkou vo vreci“ s nálepkou Bio, ale plnohodnotným produktom. K-take it veggie by si mali všimnúť najmä ľudia, ktorí nechcú dať za jeden obed majland, ale chcú sa najesť, chutne, rýchlo a zdravo. :)

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Kaufland. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech