Zahoď všetky proteínové prášky: Na Kickstarteri fičí výživná bomba!

  • Jeden z Kickstarter projektov, ktorý má reálnu šancu uspieť, sa volá LIVIN Farms Hive.
image_1448271886.jpeg
  • Jeden z Kickstarter projektov, ktorý má reálnu šancu uspieť, sa volá LIVIN Farms Hive.

 

„Nekonečný“ zdroj kvalitných proteínov za pár šupiek, to je sen každého bodybuildera. Teraz môžeš teoreticky ušetriť na výžive zaujímavé peniaze, ak sa teda rozhodneš investovať. Napriek tomu sa však ľudia do toho až tak nehrnú. Prečo? Pretože ide o proteín z hmyzu. LIVIN Farms Hive je totiž akousi farmou na červy. Zo svojho cieľa v čiastke $100,000 dolárov vyzbierali autori už približne 75%. Je to náhoda? Vôbec. Naopak, v súčasnej dobe to čoraz viac dáva zmysel.

 

 

Západný svet sa totiž v posledných rokoch masívne snaží presadiť hmyz, ako udržateľný a výhodný zdroj proteínov a výživy všeobecne. Vôbec jedenie hmyzu nie je ničím novým. Už roky je súčasťou čínskej a mexickej kuchyne. Ale povedzme si pravdu, v slovenskej kuchyni na toto jednoducho nie sme zvyknutí a chce to pevný žalúdok.

Osobne by som do toho išiel. Farma je síce dosť drahá, celý systém stojí 450 dolárov, no mal som možnosť hmyz v rôznych variáciach ochutnať a vôbec to nebolo také strašné, ako by sa mohlo zdať. Chce to len trochu cviku. Je to akoby si nútil vegetariána zvyknúť si na mäso.

 

 

Najväčší problém celého produktu vidím teda v nastavení mysle ľudí. Je to skvelý nápad, ktorý môže náš svet opäť posunúť o krok ďalej, no najväčšou výzvou bude práve presvedčiť ľudí, aby sa toho nebáli. Ale to nie je len úlohou výrobcu, ale úlohou mnohých iných.

Jednoducho povedané sa bojím, aby táto myšlienka neprišla skôr, než by mala. Bojím sa, že predbehla čas a doplatí na to. Kiežby som sa mýlil!

 

zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK