Zákaz vychádzania sa končí. Núdzový stav a obmedzenia pokračujú

  • Od pondelka sa končí nočný zákaz vychádzania
  • Informáciu potvrdila hovorkyňa minsiterstva zdravotníctva
rakúsko hranice
TASR/Jaroslav Novák
  • Od pondelka sa končí nočný zákaz vychádzania
  • Informáciu potvrdila hovorkyňa minsiterstva zdravotníctva

Od pondelka, 10. januára 2022, sa končí nočný zákaz vychádzania. Informovali o tom Hospodárske noviny s odvolaním na hovorkyňu Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Zuzanu Eliášovú. 

Nočný zákaz vychádzania zatiaľ platí od 20.00 do 5.00 h nasledujúceho dňa. 

Dnes sme ťa informovali aj o tom, že v rovnaký dátum, teda 10. januára, sa otvárajú základné a stredné školy, vyučovanie v nich bude prebiehať prezenčne. Od tohto termínu sa zároveň školy budú opäť riadiť takzvaným školským semaforom.

Ostatné opatrenia sa nemenia, v platnosti aj naďalej zostáva núdzový stav. Ten vláda vyhlásila s účinnosťou od 25. novembra na 90 dní.

V režime OP zostávajú otvorené prevádzky verejného stravovania, znamená to, že „na mieste“ môžu konzumovať len zaočkovaní a tí, čo COVID-19 prekonali. Ostatní si budú môcť jedlo zobrať so sebou.

V režime OP sú taktiež naďalej otvorené neesenciálne obchody a služby, esenciálne obchody fungujú v režime základ. V rýchlikoch, IC a diaľkových autobusoch platí režim OTP. Rovnako zostáva v platnosti aj zákaz zhromažďovania sa nad 6 osôb, okrem členov spoločnej domácnosti. 

Správu aktualizujeme.

Zdroj: Hospodárske noviny

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie