Zakladateľ českého Socialbakers Jan Řežáb sa stal CEO miliardovej čínskej firmy

  • Zakladateľ jedného z najúspešnejších českých startupov Socialbakers sa chystá na novú výzvu. Tentokrát v Číne.
Jan-Rezab-03_buena
  • Zakladateľ jedného z najúspešnejších českých startupov Socialbakers sa chystá na novú výzvu. Tentokrát v Číne.

Je to už takmer rok, odkedy sa Jan Řežáb rozhodol skončiť na pozícii CEO svojej firmy a prejsť do pozície Executive Chairmana, ktorá mu umožňovala byť stále tvárou spoločnosti, no uvoľnila mu ruky od vedenia každodenného chodu firmy.

No jeho dôvodom na túto zmenu očividne nebol nedostatok energie. Řežáb totiž nastupuje na pozíciu Executive Directora a CEO pre digitálne technológie v čínskej globálnej korporácii Goodbaby International. Do tejto skupiny patria napríklad Mothercare, Urbini alebo Cybex, teda veľkí hráči na trhu s detskými tovarmi, ako sú autosedačky, kočíky, oblečenie pre kojencov a podobne.

photo4

foto: janrezab.com

29-ročný Řežáb, ktorý bol nedávno zaradený do prestížneho zoznamu „30 under 30“ magazínu Forbes, sa tak postaví na čelo koncernu, ktorý zamestnáva viac ako 13-tisíc ľudí. Nepôjde pritom o prvého Čecha vo vedení spoločnosti. Od začiatku tohto roku v nej pôsobí aj Martin Poš, ktorý založil jedného z najväčších výrobcov autosedačiek na svete – Cybex.

forbes-30-under-30-og-2

Foto: socialbakers.com

Řežáb zatiaľ neoznámil, že by sa spolu so vstupom do Goodbaby International chystal opustiť svoju pozíciu a podiel v Socialbakers. Jeho spoločnosť je dnes jednou z najväčších social analytics firiem na svete. Má viac ako 2 500 klientov, vrátane takmer polovice členov Fortune Global 500, a 300 zamestnancov v 13 pobočkách po celom svete. Jej hodnota sa odhaduje na asi 4 miliardy českých korún, čo je približne 150 miliónov eur.

zdroj titulnej fotografie: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech