Zázračná lampa, ktorá funguje na slanú vodu!

  • Ako je to možné? Bude znamenať tento vynález revolúciu? Najnovšia lampa dokáže fungovať bez potreby napojenia na elektrickú sieť.
image_1438865434.jpeg
  • Ako je to možné? Bude znamenať tento vynález revolúciu? Najnovšia lampa dokáže fungovať bez potreby napojenia na elektrickú sieť.

 

Mnoho rozvojových krajín sveta trpí problémom nedostatku elektrického prúdu. Preto sa snažia tento problém vyriešiť petrolejovými lampami, ktoré používajú na svietenie, ale takisto aj ako palivo na varenie. Aj keď je petrolej veľmi nebezpečný a škodlivý, inú možnosť ako mať svetlo a teplú stravu nemajú. Pri použití petroleja by mala byť miestnosť veľmi dobre odvetrávaná, pretože pri jeho použití vzniká množstvo nebezpečných výparov. Často krát sa ale stretávame s tým, že takéto odvetrávanie je v daných podmienkach nemožné a tak nie je použitie týchto lámp vôbec vyhovujúce.

 


A tu vznikol priestor pre nový typ lampy Salt Led Lap. S týmto nápadom prišli filipínsky súrodenci Aisa Mijeto a jej brat Raphael, ktorí zostrojili lampu na slanú vodu. Táto Soľná lampa je skvelým riešením, ako mať svetlo z obnoviteľných zdrojov energie, keďže je navyše aj úplne zdravotne bezchybná. Lampa funguje s pomocou galvanickej batérie, ktorej elektródy sú namočené do roztoku elektrolytu bohatého na slanú vodu.

 

 

Lampa dokáže však produkovať aj prebytočnú energiu, vďaka ktorej si viete pomocou USB dobiť napríklad aj váš smartphone. Elektródy je potrebné meniť každých 6 mesiacov, čo však úplne postačuje na bezproblémovú prevádzku aj v menej rozvinutých oblastiach. Lampa je na teraz procese predobjednávok a jej skutočný predaj by sa mal začať v úvode budúceho roka.

 

Kontakt na šéfredaktora zodpovedného za články Startitup.sk: [email protected]

 

zdroj: ilfscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech