Zlý príklad? Americký viceprezident Pence si odmietol nasadiť v nemocnici rúško, je vraj zdravý

  • Arogancia amerického prezidenta výboru na boj s koronavírusom vraj nikoho neprekvapila
  • Po tom, ako nariadil krajine dodržiavať pravidlá, hneď ich v priamom prenose porušoval
APTOPIX_Virus_Outbreak_Pence_Mask_89952-8ff2325fb497452799285ea98829b1f9 (1)
AP Photo/Jim Mone
  • Arogancia amerického prezidenta výboru na boj s koronavírusom vraj nikoho neprekvapila
  • Po tom, ako nariadil krajine dodržiavať pravidlá, hneď ich v priamom prenose porušoval

To je tak, keď sa dávajú príkazy a v priamom prenose sa následne nedodržiavajú. Včera sa americký viceprezident Mike Pence objavil v Mayo Clinic a ako jediný v nemocničnom prostredí nemal maskou chránenú tvár, upozornil dnes slate.com.

Predpisy k zabráneniu šírenia globálnej pandémie spojenej s ochorením COVID-19 sú prísne a pre občanov krajín neúprosné. Aj v našej krajine sa stáva, že ich politici či vrcholní vládni predstavitelia nie vždy dodržiavajú.

Arogancia neprekvapuje

Mike Pence je okrem viceprezidenta aj prezidentom výboru na boj s koronavíusom, poverený Bielym domom. O to viac by mal ísť príkladom. Na klinike plnej pacientov a lekárov sa ako jediný pohyboval bez rúška alebo iného povinného pokrytia tváre. 

Americké médiá hovoria, že takéto správanie nie je vôbec prekvapujúce ani nijako šokujúce. Keď spolu s prezidentom Donaldom Trumpom nastolili početné pravidlá pre obyvateľov krajiny, vyrobili aj veľkú propagandu a prikazovali všetkým, aby ich dodržiavali.

Okrem verejných stretnutí s priateľmi ale aj neznámymi osobami vzniklo z poverenia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) aj nariadenie o dištančných rozostupoch medzi jednotlivcami a zákaze fyzických kontaktov. 

zdroj: AP Photo/Jim Mone

Mike Pence si napriek všetkému na stretnutiach podával ruky s kolegami a fyzickému kontaktu sa vôbec nebránil. V priamom prenose si podľa mnohých záznamov ale aj slov portálu slate podával ruky s niekoľkými generálnymi riaditeľmi či významnými osobnosťami. To všetko sa udialo tesne po vyhlásení pravidiel spojených s núdzovým stavom nového koronavírusu, ktorá sa nekontrolovateľne šíri svetom. 

Vraj je zdravý

Jeho odôvodnením pre to, že ochranné rúško sa v čase jeho návštevy na tvári nenachádza, bolo, že spolu so svojím tímom sa nechávajú pravidelne testovať na prítomnosť nákazy v tele a dlhodobo je zdravý. Nikoho teda neohrozuje ani neobmedzuje. 

Nákaza vo svete včerajším dňom prekročila v počte nových prípadov hranicu 3 milióny. USA je dlhodobo krajinou, ktorá si drží prvenstvo v počte nakazených, teraz s číslom 1 035 765 potvrdených prípadov, vírusu podľahlo takmer 60 000 ľudí.

 

Zdroje: slate.com, businessinsider.com, worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech