Známa celosvetová sieť hotelov odstránila jednorazovú drogériu. Pridávajú sa aj ďalší

  • Čoraz viac hotelov sa snaží svoju prevádzku viesť udržateľnejšie
  • K trendu sa pripája aj známa sieť, ktorá odstránila malé nádobky s drogériou
  • Čoraz viac hotelov sa snaží svoju prevádzku viesť udržateľnejšie
  • K trendu sa pripája aj známa sieť, ktorá odstránila malé nádobky s drogériou

Viaceré hotely podľahli svetovému trendu a začali sa zbavovať jednorazových plastov, ktoré ponúkali svojim hosťom. Novinkou je, že odstránili aj hygienické potreby balené v malých nádobkách, ktoré si si určite aj ty bral so sebou. CEO medzinárodnej siete hotelov Marriott International Arne Sorenson informoval o tom, že aj hotely Marriott pôjdu príkladom a jednorazovej drogérie sa zbavia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Marriott International today announced that it is expanding an initiative to replace tiny, single-use toiletry bottles in guestroom showers. #Serve360

Príspevok, ktorý zdieľa Marriott International (@marriottintl),

Spoločnosť už minulý rok zrušila vo všetkých rezortoch používanie plastových slamiek a avizovala, že bude podstupovať aj ďalšie kroky na odstránenie jednorazových plastov.

Pred pár dňami prehlásila, že sa bude zbavovať aj hotelovej kozmetiky v malých nádobách a bude ju vymieňať za veľké dávkovače. Niektoré hotely už to praktizujú teraz, iné sa pridajú.

Hotely budú mať buď keramické alebo bežné dávkovače pripevnené na stenu, pričom všetky budú vyrobené z recyklovateľného plastu.

Toto je naša druhá globálna iniciatíva zameraná na zníženie jednorazových plastov. A je stále dôležité neustále hľadať spôsoby, ako znížiť dopad našich hotelov pre životné prostredie. Je to pre nás obrovská priorita,“ uviedol A. Sorenson

Ďalšie hotely bez plastov

Marriott sa týmto krokom pripája k skupine Inter Continental Hotels Group (IHG), ktorá, ako sme ťa informovali minulý mesiac, vydala podobné oznámenie platiace pre viac ako 1000 hotelov Holiday Inn Express.

.Americká spoločnosť IHG vlastní okrem hotelov InterContinental aj hotely značky Holiday Inn a Crowne Plaza. Spomedzi spoločností venujúcich sa hoteliérstvu je prvá, ktorá sa rozhodla pre takto radikálny krok, ktorý povedie k obmedzeniu plastového odpadu.

Eko hotely na Slovensku

Udržateľné sa snažia byť aj slovenské hotely. V článku sme ťa informovali o tom, že u nás existujú aj také, ktoré oficiálne nesú predponu „eko“. Vyznačujú sa nielen tým, že dávajú mydlá a sprchové gély do väčších nádob, ale napríklad na ich strechách nájdeš solárne panely či raňajky ti navaria čisto z lokálnych produktov.

Ak by si takýto hotel chcel vyskúšať, bohužiaľ, moc možností nemáš. Na Slovensku ich zatiaľ máme iba dva.

Zdroj: TS Marriott International, Adweek.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech