Známy bratislavský hotel zbúrajú. Leží na frekventovanej adrese

  • V Ružinove chcú zbúrať šesťpodlažný hotel Aston a na jeho mieste vystavať polyfunkčný objekt
  • Predpokladaný začiatok výstavby je v septembri tohto roka
hotel Aston
Hotel Aston, TASR/Pavol Zachar
  • V Ružinove chcú zbúrať šesťpodlažný hotel Aston a na jeho mieste vystavať polyfunkčný objekt
  • Predpokladaný začiatok výstavby je v septembri tohto roka

V srdci bratislavskej štvrte Ružinov sa chystá významná zmena. Šesťpodlažný hotel Aston, situovaný na Bajkalskej ulici, má byť zničený a nahradený multifunkčným komplexom, píše TASR.

Nový objekt bude obsahovať ubytovacie zariadenia, občiansku vybavenosť a podzemnú garáž.

Namiesto hotela má v Ružinove vzniknúť unikátny komplex

Výstavba by mala začať v septembri tohto roka a ukončiť sa po troch rokoch, ako uvádza plán investorov, spoločnosti Estate 01, ktorý predložili na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Cieľom projektu je oživiť danú lokalitu a integrovať ju do mestského rámca.

Navrhovateľ priblížil, že nový komplex bude obsahovať „rezidenčné bývanie v troch sekciách a prechodné hotelové ubytovanie, v časti aj servisované apartmány na dlhodobejší pobyt. V parteri sú popri vstupných priestoroch do hotela a bytových sekcií priestory na obchod a služby.“

Komplex bude ohraničený Trenčianskou, Bajkalskou a Mliekarenskou ulicou. Hotel Aston, postavený v 60. rokoch 20. storočia, v rámci projektu zbúrajú. Investor dodal, že „kolaudačné rozhodnutie pre stavbu sa nezachovalo“.

Komplex bude taktiež obsahovať 355 parkovacích stojísk, s prístupom do podzemných garáží z Trenčianskej ulice a výjazdom na Mliekarenskou ulicu. Celkové predpokladané investičné náklady na tento projekt však v zámere neboli špecifikované.

Hotel Aston, ktorý je známy svojou modernou architektúrou a vysokým štandardom služieb, sa stal dôležitou súčasťou bratislavského ubytovacieho sektora. Jeho náhrada multifunkčným komplexom je preto významným krokom, ktorý zmení nielen vzhľad, ale aj charakter tejto časti Ružinova.

Bratislavský hrad bude mať špeciálny výťah

Ako sme ťa už stihli informovať, v posledných mesiacoch v blízkosti Bratislavského hradu prebiehajú stavebné práce, pretože tam stavajú novú mestskú štvrť menom Vydrica. Táto nová štvrť je súčasťou revitalizačného procesu tejto oblasti, ktorá bola kedysi jedným z najnavštevovanejších miest v Bratislave.

Medzi najzaujímavejšie prvky tejto novovytvárajúcej sa štvrte patrí plánovaný moderný výťah, ktorý by mal spojiť nábrežie Dunaja, podhradie a Bratislavský hrad, informuje portál Mediaklik. Táto novinka by mohla pútať pozornosť nielen turistov, ale aj miestnych obyvateľov.

Pavel Baslík z developerskej spoločnosti Lucron poskytol detaily o tom, ako by mal výťah fungovať. „Podoba výťahu je zatiaľ našou víziou, ktorá pracuje s technológiou šikmého výťahu, kde kabína jazdí po koľajnici a o pohon sa stará motor umiestnený v hornej alebo dolnej stanici v závislosti od konkrétneho výrobcu,“ vysvetlil Baslík.

Spoločnosť Vydrica Development má v pláne uskutočniť ďalšie zmeny v oblasti Vydrica vrátane úpravy Podchodu pamäte, ktorý sa nachádza medzi Panskou ulicou a oblasťou Vydrica. Podľa informácií z portálu Yimba sa má tento pomerne zapustený a nevzhľadný priestor premeniť na atraktívnu vstupnú bránu do nového projektu.

Výťah na Bratislavský hrad nie je nový nápad, už v roku 2005 mesto plánovalo výstavbu lanovky s kapacitou pre 16 osôb. Plán sa však nezrealizoval.

Teraz sa o novom výťahu opäť uvažuje, avšak termín jeho realizácie nie je ešte stanovený. Výstavba Vydrice začala v roku 2022 a očakáva sa, že celkové dokončenie výstavby sa uskutoční v roku 2028, takže termín realizácie výťahu sa pravdepodobne posunie smerom k tomuto dátumu.

Okrem toho v mestských lesoch na Peknej ceste otvorili obnovené priestory hájovne. Tie budú slúžiť ako zázemie pre turistov a cyklistov. Budova pôvodnej hájovne je z prelomu 19. a 20. storočia a v minulosti slúžila aj ako muničný sklad. V rámci obnovy zachovali pôvodné priestory polozapustenej pivnice a pridali sa aj nové herné a športové plochy.

Zdroje: TASR, Mediaklik, Redakcia, Yimba

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá