Najznámejší československý nanuk vyrazil do boja s odpadom

  • V tvojom okolí sa ročne vyprodukuje 524-tisíc ton odpadu
  • Z toho 8060 ton skončí v prírode alebo na čiernych skládkach
  • Míša prichádza s ekologickou iniciatívou, ktorá pomáha odstraňovať odpad z prírody
Míša
  • V tvojom okolí sa ročne vyprodukuje 524-tisíc ton odpadu
  • Z toho 8060 ton skončí v prírode alebo na čiernych skládkach
  • Míša prichádza s ekologickou iniciatívou, ktorá pomáha odstraňovať odpad z prírody

Nanuky Míša prichádzajú s ekologickou výzvou. Chcú zapojiť čo najviac ľudí do čistenia lesov v Česku a na Slovensku. Celý projekt je založený na troch ideách – Sľúbiť, zozbierať, inšpirovať.

To znamená, že začneš prísľubom, že budeš žiť zodpovednejšie a už nikdy nevyhodíš na zem žiaden odpad. V druhom kroku začneš zbierať smeti. No a nakoniec budeš všetkých na sociálnych sieťach informovať, že pravidelne zbieraš odpadky. Zároveň ich vyzveš k podobnej iniciatíve – čím môžeš inšpirovať celé Slovensko.

Ver, že nebudeš sám, do záchrany lesov sa teraz zapájajú nielen jednotlivci, ale aj veľké firmy. A práve oni dokážu upútať pozornosť zákazníkov na ekologické témy.

V spoločnosti momentálne rezonujú témy ohľadom znečistenia ovzdušia, a preto by sme nemali zabúdať ani na naše lesy, pľúca zeme. Môže sa ti totiž zdať, že na zemi je len pár odpadkov a tá fľaša pri koši alebo pod stromom je zanedbateľná. Keď sa na problém pozrieš reálnejšie, zistíš, koľko odpadu okolo teba je.

Známy cestovateľ a fotograf Patrik Paulínyi tak urobil tiež. Šiel do lesa a za pár hodín vyzbieral v Tatrách viac ako 50 kg odpadu. Potom šiel do Slovenského raja a zbieral tiež. O jeho zisteniach a zážitkovom čistení lesov ťa už informovali. K nemu sa pridala aj spoluzakladateľka internetovej optiky Eyerim Andrea Zahurancová. A práve títo dvaja sa stali ambasádormi projektu O kúsok lepšie Slovensko a Česko. Rozpútali tým vlnu záujmu. A pridali sa k nim ďalší.

Ak sa ti výzva páči a chceš sa zapojiť, môžeš získať zmrzlinu Míša za odmenu, alebo vyhrať ekopredmety. Ich používaním prestávaš tvoriť zbytočný odpad. Môžeš neustále umývať a používať. Je to cirkulácia. To, čo nevyhodíš, logicky v lese nenájdeš.

Archív: Míša

Míša ambasádori robia aj upratovacie akcie. Konajú sa počas leta po celom Slovensku a Česku. Iniciatívne nabádajú stále nových ľudí k týmto aktivitám.

Vyzerá to tak, že nanuky Míša chcú znovu rozpútať revolúciu. Takú, ako keď v roku 1962 vyrobili prvý nanuk na drievku a celým Československom sa niesla mrazená tvarohová revolúcia. Unikátne pre túto značku je, že produkt sa v nezmenenej podobe zachoval dodnes. Stále to je ten retro tvarohový základ poliaty čokoládou.

No aby sa nezabudlo na dobu, ktorá napreduje rýchlym tempom, reagujú u Míšu promptne a vnútro ukrýva ovocné drene rôznych príchutí. Navyše všetky suroviny sú české, čiže jesť lokálne sa v tomto prípade dá. Je skvelé, že okrem transparentných zložiek, ktoré nanuky obsahujú, sa snažia byť fér aj voči prírode. Nie nadarmo ide o najpredávanejší nanuk v Českej republike. A ako bonus je to, že je bezlepkový!

View this post on Instagram

#zmrzlinamisa_sk #Míšaprotein #Míšazmrzlina #pinta

A post shared by Zmrzlina Míša SK (@zmrzlinamisa_sk) on

Ak nemáš ako tráviť prázdniny alebo popoludnia po práci, rozhliadni sa v okolí a skús prispieť k tejto myšlienke. Staň sa Míša ambasádorom a usporiadaj upratovaciu akciu v tvojom okolí. Viacej sa dozvieš na www.zmrzlina-misa.sk. Možno sa to nezdá, ale presne takéto naoko malé činy pomáhajú rozhýbať veľké veci.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech