Zodpovednosť prináša firmám zisk. Aj o tom bude CEE CSR Summit 2018

  • Najväčšia konferencia o CSR v strednej Európe aj tento rok otvorí témy, ktoré odrážajú vysoké očakávania zákazníkov, zamestnancov i celej spoločnosti od firiem. Nestačí totiž kvalitný produkt či služba, potrebná je aj pridaná hodnota. Aj o tom bude 15. ročník CEE CSR Summitu, ktorý sa bude konať už v utorok 13. novembra v bratislavskej Starej tržnici.
  • Najväčšia konferencia o CSR v strednej Európe aj tento rok otvorí témy, ktoré odrážajú vysoké očakávania zákazníkov, zamestnancov i celej spoločnosti od firiem. Nestačí totiž kvalitný produkt či služba, potrebná je aj pridaná hodnota. Aj o tom bude 15. ročník CEE CSR Summitu, ktorý sa bude konať už v utorok 13. novembra v bratislavskej Starej tržnici.

„Keď sme pred 15 rokmi začali v Nadácii Pontis organizovať konferenciu o spoločenskej zodpovednosti firiem, zodpovedné podnikanie, bolo len akýmsi „panským huncútstvom“ prineseným nadnárodnými korporáciami,“ hovorí Ivana Vagaská, senior programová manažérka Nadácie Pontis. Bolo treba veľa vysvetľovať, že to nie je (len) o šeku, ktorý na Vianoce firma vypíše detskému domovu. „Zodpovedné podnikanie je predovšetkým o vzťahu – vzťahu dlhodobom, rešpektujúcom a vzájomne prospešnom. A to úplne s každým, s kým pri podnikaní prichádzate do styku,” vysvetľuje Vagaská a dodáva, že dnes už podstatu zodpovedného podnikania vysvetľovať netreba a pre mnohé firmy je samozrejmosťou.

Spolutvorba, šťastní zamestnanci aj strategická filantropia

Práve firmám, ktoré sa už v CSR vodách pohybujú dlhšie bude na konferencii pripravená časť o tzv. co-creation. Maarten Peters zo spoločnosti Signify rozpráva o tom, že zapájanie zamestnancov či zákazníkov do inovácií pri vývoji produktov a služieb má mnoho výhod. Trendom tiež je starať sa o pocit pohody a spokojnosti zamestnancov aj inak, ako len permanentkou do fitnescentra. O tejto téme na summite povie viac životná koučka Pia Webb.

CEE CSR Summit je tu však aj pre tých, ktorí so CSR vo svojej firme ešte len začínajú. Téme diverzity na pracovisku sa budú venovať Barbora Ruščin z Deutsche Telekom a Alessandro Lagazio zo spoločnosti IKEA. Spoločne budú diskutovať o tom, čo je potrebné zmeniť, aby firmy prestali diverzitu brať ako povinnú jazdu, ktorú treba vykázať centrále. Podujatie je určené aj tým firmám, ktoré by zákazníkov radi motivovali k udržateľným nákupným rozhodnutiam. O tom, že maloobchod vie zohrať veľkú úlohu v boji proti plastom, bude hovoriť Lavinia Kochanski z firmy Kaufland.

Dôležitou témou zodpovedného podnikania je aj strategická filantropia. Dlhodobým angažovaním sa v správne zvolenej téme totiž firma môže prispieť k systémovej zmene, z ktorej profituje celá spoločnosť,” hovorí I. Vagaská. Na podujatí preto dostane priestor aj Tatiana Švrčková zo spoločnosti Slovak Telekom a Soňa Slobodníková z Útvaru hodnoty za peniaze na Ministerstve financií SR, ktoré predstavia unikátnu analýzu nákladov a prínosov terénnej včasnej intervencie pre deti so sluchovým postihnutím.

Diskusné stoly na rôzne témy a trhovisko pre deti

Rôznorodosť tém je na summite zaručená. Dozvedieť sa viac môžete od greenwashingu cez zamestnávanie marginalizovaných Rómov až po boj proti dezinformáciám. V popoludňajších hodinách sa odborné podujatie zmení na priestor, kde sú vítané najmä deti – na tzv. Zodpovední trhovisko. „Stánky známych firiem aj malých startupov budú určené práve im. Pre najmenších sú pripravené zdravé dobroty, drevené hračky či ergonomické nosiče. Staršie deti si budú môcť užiť kurz separovania odpadu či správneho čistenia zúbkov. Sprevádzať Zodpovedným trhoviskom bude Kristína Tormová a celebritná návšteva príde aj o pol piatej – vystúpi Dano Heriban a so svojou kapelou sa postarajú o zábavný  program pre deti,“ hovorí Vagaská.

Celý program podujatia nájdete na www.cee-csr-summit.eu.

 

O Nadácii Pontis

Silné spojenia pre pozitívne zmeny

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. www.nadaciapontis.sk

 

Kontakt a doplňujúce informácie: Simona Fiabáne, senior PR manažérka,  0903 619 549, [email protected],

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech