Ruského manažéra našli mŕtveho. Je to už piate veľmi zvláštne úmrtie ruského biznismena

  • Našli ho mŕtveho v bazéne pri jeho dome
  • Úmrtie sa stále vyšetruje
gazprom
Sysoyev Grigory
  • Našli ho mŕtveho v bazéne pri jeho dome
  • Úmrtie sa stále vyšetruje

Šéfa logistickej spoločnosti, ktorá mala lukratívne zmluvy s plynárenským koncernom Gazprom, našli pred pár dňami mŕtveho v bazéne pri jeho dome na luxusnom predmestí ruského mesta Petrohrad.

Informoval o tom v utorok britský denník The Independent, ktorý pripomenul, že od začiatku tohto roku ide o piate záhadné úmrtie z radov vysokopostavených ruských manažérov spojených s energetickým gigantom Gazprom.  

Telo Jurija Voronova so strelným poranením hlavy sa našlo 4. júla popoludní. Súdni lekári sa domnievajú, že výstrel padol medzi polnocou a 05.00 h miestneho času.

Podľa záznamov z bezpečnostných kamier, ktoré preverila polícia, od 1. júla do domu nikto nevstúpil ani nevyšiel.

Všetky okolnosti podnikateľovej smrti sú predmetom vyšetrovania.

Manželka zosnulého sa podľa ruských médií vyjadrila, že jej manžel odišiel 1. júla do Petrohradu a predtým asi dva týždne „veľa pil“.

Priznala, že Voronov začal piť alkohol kvôli tomu, že prišiel o veľa peňazí. Šlo o dôsledok konfliktu s obchodnými partnermi a dodávateľmi, ktorí sa údajne „správali nečestne“.

Ďalšie záhadné úmrtie

V júni boli z Ruska hlásené až dve záhadné úmrtia. Išlo o námestníka generálneho riaditeľa ruskej sociálnej siete Vkontakte Vladimira Gabrieljana a riaditeľa obstarávania tejto siete Sergeja Merzľakova.

Osudným sa im podľa ruských správ, ktoré potvrdila aj spoločnosť, stala výprava do arktickej oblasti.

Miestne pohotovostné služby informovali, že dve terénne vozidlá sa prevrátili pri prechode cez rieku neďaleko pobrežia Bieleho mora,“ píše o ich smrti The Moscow Times.

Prípad vyvoláva špekulácie a podozrenia, keďže od začiatku konfliktu na Ukrajine vôbec nejde o prvý, ale ani druhý či tretí prípad, kedy za podivných okolností zomreli nejakí vplyvní ľudia z Ruska.

Spomenúť si môžeme na bývalého viceprezidenta Gazprombanky Vladislava Avajeva, ktorého našli 18. apríla v jeho byte so strelnými ranami mŕtveho aj spolu s jeho rodinou, 13- a 26-ročnou dcérou a 47-ročnou manželkou. Detektívi, ktorí na prípade pracovali, poukázali na to, že Avajev zabil svoju rodinu a sám si následne vzal život.

Iba o jeden deň na to – 19. apríla – našli v španielskom byte mŕtveho ďalšieho vplyvného Rusa, vrcholového manažéra ruského plynárenského gigantu Novatek Sergeja Protoseňu.

Podobne ako v prípade Avajeva, sa v Protoseňovej rezidencii spolu s ním nachádzali aj telá jeho 18-ročnej dcéry a 53-ročnej manželky. Tie mali byť ubodané na smrť. Obesený Protoseňa mal vedľa seba zakrvavený nôž a sekeru, čo má poukazovať na podobný scenár.

Ubodaného so svojou manželkou a malými deťmi našli aj ruského miliardára a vlastníka veľkej farmaceutickej spoločnosti Medstom Vasilija Melnikova či manažéra Gazpromu Leonida Šulmana.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá