Zopár rád pre skutočne produktívny workspace

  • Máte pocit, že s vami váš workspace neladí? S týmito tipmi môžete premeniť váš home office na skutočne produktívne miesto, kde vám pôjde všetko oveľa rýchlejšie.
image_1431641446.png
  • Máte pocit, že s vami váš workspace neladí? S týmito tipmi môžete premeniť váš home office na skutočne produktívne miesto, kde vám pôjde všetko oveľa rýchlejšie.

 

Ak patríte aj vy k 86 % ľudí, ktorí priznali, že sa nechajú počas práce z domu často krát vyrušiť zo svojho sústredenia, tak vás tento Home Office Style Guide môže naozaj zaujať a poskytnúť vám skvelú inšpiráciu.

Nedávny výskum, ktorý uskutočnili Samsung a Univerzita Leeds ukázal, že sú to práve spolubývajúci (36 %), domáce práce (36 %), televízia (27 %) a domácie zvieratá (15 %), ktoré vedú rebríček príčin vyrušenia od práce u ľudí pracujúcich z domu. Samsung chcel všetkým s týmto problémom pomôcť a tak spojil sili s interérovou dizajnérkou, stylistkou a autorkou Abigail Ahern, aby spolu vytvorili Samsung Home Office Style Guide. Tento nový lookbook je plný tipov a rád pre workspace premenu.

 

 

 

1. Zaobstarajte si zaoblený monitor

Zaoblený monitor nie je len estetická záležitosť, omnoho rýchlejšie vás vtiahne do vášho pracovného sveta.

 

2. Vytvorte si zóny

Nikto nesedí rád celý deň za stolom. Určite si samostatné miesto pre vybavovanie telefonátov, na čítanie materiálov alebo na 15 minút spánku.

 

3. Ozdobte si steny

Zožente si nejaký motivačný plagát a zaveste ho na stenu. Ak robíte sami na seba, niekedy sa vám zíjde trošku tej motívácie, ktorá vás nakopne.

 

 

4. Poriadok, poriadok, poriadok!!!

Udržuje si svoj workspace čistý a to nie len od bežného odpadu. Snažte sa skryť všetky káble, ktoré naozaj pôsobia veľmi rušivo. Niekto má na tlačiareň alebo scanner vlastnú skrinku, len aby nepôsobili rušivo.

 

5. Vôňa pomáha

Tento tip nefiguruje medzi tými naj, ale Ahern apeluje na vplyv vône na motiváciu. Každá izba potrebuje definujúcu vôňu. Tie vedia ovplyvniť aj našu náladu a preto to aspoň vyskúšajte, možno to spraví zázrak.

 

Samsung Home Office Style Guide si môžete pozrieť TU.

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

Zdroj: creativebloq.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech