Zrušil stĺp v strede križovatky aj BMW. Nafúkal viac ako šofér tragickej nehody spred týždňa

  • V Bratislave opäť úradoval opitý vodič
  • Na križovatke trafil stĺp, nafúkal cez 2 promile
Opitý vodič narazil do stĺpu na križovatke v Bratislave. Rozbité auto BMW a ohnutý stĺp
Opitý vodič narazil do stĺpu na križovatke v Bratislave, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
  • V Bratislave opäť úradoval opitý vodič
  • Na križovatke trafil stĺp, nafúkal cez 2 promile

Alkohol za volantom sa za posledný týždeň stal na Slovensku hlavnou témou. Spôsobila to tragédia z 2. októbra, keď opitý vodič narazil do autobusovej zastávky Zochova v Bratislave a usmrtil 5 ľudí, informovali sme. Ani po tom sa však Slováci nad sebou nezamysleli a nasledovali ďalšie nehody v Čadci či v Bratislave na Košickej ulici. Nafúkal dokonca aj šofér bratislavskej MHD.

Žiaľ, tento týždeň sa ešte stále neskončil. Ako informuje Polícia SR – Bratislavský kraj na Facebooku, včera (8.10.) krátko pred 23.00 hod došlo k ďalšej nehode, pod ktorú sa podpísal alkohol. Tentoraz sa tak stalo na Dvojkrížnej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa.

Polícia uvádza, že podľa doterajších informácií mal vodič vozidla značky BMW naraziť do stĺpu verejného osvetlenia. Nehoda sa stala, keď dotyčný prechádzal križovatkou ulíc Kazanská – Dvojkrížna. Stĺp sa nachádzal na deliacom ostrovčeku na ľavej strane vozovky.

K miestu nehody boli privolaní príslušníci polície.

„Počas dokumentovania dopravnej nehody bol vodič podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,98 mg/l (2,04 promile). Z toho dôvodu bol obmedzený na osobnej slobode a po jednorazovom ošetrení umiestnený v cele policajného zaistenia,“ uvádzajú muži zákona.

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Voči 24-ročnému vodičovi bolo v danom prípade začaté trestné stíhanie. Súčasne bolo vznesené i obvinenie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na jeden rok, dodáva polícia.

Alkohol za volantom zabíja

Muži zákona na facebookovej stránke Polícia Slovenskej republiky pripomínajú, čo všetko môže alkohol za volantom spôsobiť. Nejde len o potenciálne tresty pre vodiča, ale aj nebezpečenstvo, ktoré svojou nezodpovednosťou vytvára.

„Alkohol za volantom zabíja, ničí ľudské osudy a prináša do rodín tragédie,“ píše sa na sociálnej sieti.

Proti drogám a alkoholu za volantom bojujú policajti každý deň a tento rok prichytili už viac ako 8-tisíc vodičov s alkoholom v krvi. Takmer 4-tisíc z nich dokonca nafúkal nad jedno promile. To sa už klasifikuje ako trestný čin. 

Ako sme ťa informovali, v súvislosti s tragédiou na Zochovej ulici sa na slovenských cestách rozbehlo ešte viac policajných akcií zameraných na kontrolu alkoholu u vodičov.

Administrátori skupiny Liptovský dopravný servis zároveň oznámili, že sa chystajú mazať príspevky týkajúce sa týchto kontrol. Chcú tak zvýšiť efektívnosť policajných akcií zameraných na alkohol za volantom.

„Vodič, ktorý si sadne za volant opitý nemá totiž v úcte svoj život a ani životy ostatných, ktorí sú častokrát iba v nesprávnom čase na nesprávnom mieste,“ uvádza polícia s tým, že pri opitých vodičoch postupuje nekompromisne a striktne podľa zákona.

Čo ti za alkohol za volantom hrozí?

V prípade, že vodič nafúka do jedného promile, ide o priestupok.

„V takomto prípade môže policajt vodičovi zadržať vodičský preukaz, udeliť pokutu a prípad posunúť na správne konanie. Nezodpovedný vodič môže dostať zákaz šoférovania až na 3 roky. Po uplynutí trestu musí znovu absolvovať skúšky v autoškole,“ vysvetľujú policajti.

Ak však vodič nafúka nad jedno promile, dopustil sa trestného činu. Musí pritom ísť o vodiča, „ktorého dychová skúška potvrdila prítomnosť alkoholu v krvi nad 1 ‰ (viac ako 0,48 mg/l) a vykonáva v stave vylučujúcom spôsobilosť zamestnanie alebo inú činnosť, pri ktorých by mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku“. 

Ak vodič spôsobí smrť, ide už o trestný čin usmrtenia. Vodičovi, ktorý spôsobil smrť viacerých ľudí, hrozí trest odňatia slobody od 7 do 12 rokov.

Zdroje: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj, Facebook/Polícia Slovenskej Republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá