Žúrovala s najväčšími celebritami a lietala súkromným lietadlom zadarmo. Podvodníčka sa roky tvárila, že je milionárka

  • Tridsaťročná Anna Sorokinová v USA vystupovala ako Anna Delvey
  • Pod týmto menom oklamala nielen banky o obrovské sumy peňazí
Ilustračný obrázok
Ilustračná fotka, Instagram/dedikoduvibes
  • Tridsaťročná Anna Sorokinová v USA vystupovala ako Anna Delvey
  • Pod týmto menom oklamala nielen banky o obrovské sumy peňazí

Americké imigračné úrady zadržali falošnú nemeckú dedičku, ktorá spáchala viacero trestných činov finančného charakteru. Tridsaťročná Anna Sorokinová teraz čelí vydaniu do Nemecka, informuje BBC. Spomínaná žena, ktorá v USA vystupovala ako Anna Delvey, si okolo prsta omotala najvyššiu americkú smotánku.

Spriatelila sa totiž s najslávnejšími hollywoodskymi hviezdami aj bohatými podnikateľmi. Vedela však, čo robí a vzťahy využívala na vymámenie peňazí. Často si prenajímala izby v najluxusnejších hoteloch, pričom personál žil v domnienke, že ide o dcéru boháčov.

Ropným barónom nebol

Aj napriek tomu, že si slávu skutočne užívala, potvrdilo sa staré známe – lož má krátke nohy. Vlani v apríli ju totiž uznali vinnou z okradnutia bánk a hotelov, ktorým spôsobila škodu viac ako 200-tisíc dolárov.

SITA informuje, že Sorokinová predstierala, že má vo fondoch v Európe 60 miliónov dolárov. Podvod neodhalili niekoľko rokov a vďaka falošnej identite si dopriala luxusný život. „Často používala sfalšované finančné dokumenty a dokonca od jednej banky dostala úver vo výške 100-tisíc dolárov. Nakoniec ju uznali vinnou v prípade ôsmich trestných činov, spod obžaloby v ďalších dvoch bola oslobodená. Odsúdili ju na 4 až 12 rokov väzenia, no vo februári tohto roka ju podmienečne prepustili,“ píše SITA.

Aj napriek tomu, že aktuálne všetci poznajú jej skutočnú identitu, istý čas si slávu skutočne užívala. CBS píše, že Anna svojho otca často opisovala ako diplomata, či ropného baróna. V skutočnosti sa jej otec pre jeden z magazínov priznal, že je bývalým kamionistom.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Stack World (@thestack.world)

Lety pre elity

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je bezplatne dostupný po prihlásení
Čítaj dnes Startitup PREMIUM úplne zadarmo
Zdroje: bbc.com, CBS, dailymail, standard, SITA, NewYorkTimes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech