1. ročník FinTech Summitu prilákal do Bratislavy zástupcov z takmer celej Európy. Aké moderné technológie ovplyvnia finančný svet?

  • FinTech Summit, ktorý sa konal 16. novembra 2017 v Bratislave v Hoteli Crowne Plaza, zmapoval stav inovácií a technologických zmien, ktoré aktuálne prebiehajú vo finančnom sektore.
FinTechsummit_17 (2)
archív: Fin.techSummit
  • FinTech Summit, ktorý sa konal 16. novembra 2017 v Bratislave v Hoteli Crowne Plaza, zmapoval stav inovácií a technologických zmien, ktoré aktuálne prebiehajú vo finančnom sektore.

Vôbec po prvýkrát sa na Slovensku otvorila téma Fintech. Konferencia so zacielením na CEE Region však prepojila účastníkov od USA až po Rusko. Odborný program so zameraním na najaktuálnejšie informácie a inovácie z finančného sektora prilákal viac ako 300 účastníkov, medzi ktorými nechýbali zástupcovia bankového sektora, fintech spoločností, štátu i startupov. Možnosť stretnúť sa s poprednými medzinárodnými odborníkmi a diskutovať, ako moderné technológie zmenia finančný svet, využili zástupcovia tohto sektora nielen z krajín Vyšehradskej štvorky, ale aj z Estónska, Veľkej Británie, Rakúska, Nemecka, Švajčiarska, Slovinska či Ukrajiny.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: archív FinTechsummit

Koncept FinTech Summit vytvoril priestor pre hľadanie riešení, ako si zachovať konkurenciu-schopnosť v oblasti digitálnej ekonomiky. Pridanou hodnotou podujatia bola možnosť diskusie s rečníkmi, ktorí aktívne ovplyvňujú dianie na finančno-technologickej scéne v regióne strednej a východnej Európy. „FinTech Summit je hlavným podujatím zameraným na túto oblasť v regióne strednej a východnej Európy. Je súčasťou ekosystému eventov, ktoré do srdca Európy prinášajú lídrov a venujú sa odvetviam, ktoré napredujú,“ hovorí Davy Čajko, organizátor podujatia a zároveň CEO siete autorských konferencií Techsummit Events.

Organizátori sa tejto téme aktívne venujú najmä po odbornej stránke, a práve preto sa podujali na založení špecializovanej asociácie s názvom Fintech Europe. „Asociácia prinesie priestor na inšpiráciu, zdieľanie know-how a pomenovanie vylepšení v kontexte moderných technológií a inovácií v legislatívnom a finančnom prostredí,“ dopĺňa Davy Čajko.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: archív FinTechsummit

Tematické zameranie FinTech Summitu

Medzi hlavné témy FinTech Summitu patrila diskusia o PSD2 (Smernica Európskej komisie o bankových platbách), ktorá prinesie inovatívne finančné služby aj do slovenskej legislatívy. Klienti budú môcť realizovať transakcie novými spôsobmi, čo zvýši konkurenčný tlak v oblasti poskytovania finančných služieb. Smernica však tiež kladie väčší dôraz aj na bezpečnosť a ochranu transakcií koncového zákazníka. „Noví hráči vytvoria tlak na tradičné banky, ktoré budú musieť reagovať a inovovať svoje služby. Technologické spoločnosti môžu bankám pomôcť vylepšiť procesy, aby sa stali efektívnejšími a túto výzvu premenili na príležitosť,“ pokračuje D. Čajko. Úspešný model spolupráce banky so start-upmi, ktorý potvrdil, že fintechy môžu byť inšpiratívne pre banky, prezentoval aj zástupca digitálnej banky 365.bank.

Vyvrcholením konferencie bolo vyhlásenie výsledkov Hackathonu. Digitálna banka 365.bank ocenila najlepší prototyp rodinnej mobilnej aplikácie, ktorej cieľom bola efektívna správa rodinných financií a tiež učiť deti finančnej gramotnosti. Víťazný projekt získal sumu 3 000 eur a možnosť implementácie do praxe. Výhercom sa stal Ján Seyd s originálnym technickým i vizuálnym prevedením.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: archív FinTechsummit

Organizátori potvrdili 2. ročník konferencie

Na úspechu prvého ročníka Fin.TechSummit sa podieľali okrem rečníkov a účastníkov aj generálny partner 365.bank a tiež Britská ambasáda, ako aj mnoho tuzemských i zahraničných produkčných a digitálnych partnerov, ktorým aj touto cestou je vyjadrená veľká vďaka.

Pre veľký záujem začali organizátori s prípravami druhého ročníka konferencie FinTech Summit, ktorý sa uskutoční dňa 8. novembra 2018 v Bratislave. Počas roka 2018 sa v rámci siete autorských konferencií Techsummit Events bude konať niekoľko ďalších podujatí, ktoré odborne spracovávajú a otvárajú dialóg vedúci k vytváraniu nových prístupov v tradičných odvetviach podnikania.

Zdroj: tlačová správa Fin.techSummit

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá