10 fotografov, ktorí to so ženami pred objektívom jednoducho vedia

  • Na Slovensku i vo svete je málo fotografov, ktorí dokážu ženskú nahotu podať vkusne
  • Z ich fotografií necítiť nič vulgárne, práve naopak
  • Vybrali sme niekoľko najšikovnejšich, ktorí to so ženami pred objektívom naozaj vedia
zena
www.facebook.com/michalpalesphoto
  • Na Slovensku i vo svete je málo fotografov, ktorí dokážu ženskú nahotu podať vkusne
  • Z ich fotografií necítiť nič vulgárne, práve naopak
  • Vybrali sme niekoľko najšikovnejšich, ktorí to so ženami pred objektívom naozaj vedia

Tomáš Paule

Aj keď je hlavne svadobný fotograf, v jeho portfóliu nájdeš aj fotografie, ktoré nádherne prezentujú ženskú krásu. Jednoznačne stoja za spomenutie konkrétne jeho dve fotografie, za ktoré získal aj ocenenia.

Michal Trojan

Fotograf z Česka, ktorý to so ženami rozhodne vie. Minimálne v ateliéroch, s fotoaparátom v ruke. Modelky fotí na netradičných miestach a nielen v ateliéri, nám rozhodne učarovala séria „prírodných“ fotiek.

Adam Suchánek

Pochádza zo Slovenska a už viac ako 15 rokov sa venuje fotografovaniu. Čo rozhodne vidieť aj na jeho fotografiách. Pri prezeraní jeho portfólia si prídu na svoje obe pohlavia. O Adamovej šikovnosti svedčí aj fakt, že nejedna jeho fotografia sa ocitla na titulke časopisu Break.

Michal Páleš

Jeden z ďalších fotografov, ktorý pochádza zo Slovenska. Fotí prevažne portréty, lingerie, glaumour a nude fotografie. Z jeho instagramového profilu veľmi ťažko vybrať jednu fotku, ktorá sa nám páči najviac.

Lukáš Dvořák

Narodil sa v Prahe, no momentálne býva v Taliansku, konkrétne v Miláne. V začiatkoch sa chcel venovať hudbe a maľovaniu, až v roku 2004 objavil lásku k fotografovaniu. A vybral si rozhodne správnu cestu.

View this post on Instagram

Aida in Algarve

A post shared by Lukas Dvorak (@lukasdvorakstudio) on

View this post on Instagram

Aida #portugal #algarve

A post shared by Lukas Dvorak (@lukasdvorakstudio) on

Martin Hundák

Český fotograf, ktorý sa venuje prevažne reportážnej a svadobnej fotografií, no nepohrdne ani portrétmi. Pri pohľade na jeho portfólio veľmi rýchlo prídeš na to, že vie skvele pracovať aj so ženskou nahotou.

Viktor Cicko

Niekto s takýmto priezviskom je jednoducho predurčený na túto prácu. Jeho fotografie vyzerajú ako dokonalé momentky a cítiť v nich určitú dávku autenticity, čo z nich robí dokonalé diela. To, že u neho nájdeš aj analógové fotografie je príjemným prekvapením. A vieš čo ešte? Je autorom coveru albumu Bad karma boy.

Jakub Sodomka

Český fotograf Jakub Sodomka fotografuje prevažne fashion a raw glamour. Na rozdiel od svojich kolegov, modelky fotografuje prevažne pri dennom svetle a nie v ateliéroch, čo z neho robí skutočného majstra.

Reefe

Peťo je pán fotograf čo sa týka viacerých žánrov. Dokáže dokonale zachytiť atmosféru párty, ale aj ženskú krásu bez toho, aby niekoho urazil. Ba naopak, jeho fotografie ti často vyrazia dych.

Martin Machaj

Slovenský fotograf s bohatými skúsenosťami, ktoré pretavil do svojich fotografíí. Okrem krásnych žien fotí aj iné žánre. Určite stojí za to pozrieť si jeho sériu fotografií, na ktorých fotil členov domorodých kmeňov.

 

Vieš o fotografovi, ktorý by nemal v ďalšom článku chýbať? Napíš nám tipy do komentárov :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech