10 mladých podnikateľov, ktorí vek nepovažujú za prekážku

Lukáš Timko / 12. septembra 2015 / Lifehacking

V minulosti sa za mladých podnikateľov považovali ľudia ako Bill Gates a Steve Jobs, jeden založil Microsoft vo veku 23 rokov a druhý zase Apple vo veku 21 rokov. A samozrejme nezabúdame na Marka Zuckerberga, ktorý založil Facebook vo veku 19 rokov. Tento trend len potvrdzuje fakt, že podnikatelia sú stále mladší a mladší. Dokonca takí mladí, že niektorí nemajú nárok ani na občiansky preukaz.

Už dávno sú preč dni stánkov s limonádami a dúfajme aj stereotypov, že deti sú nemotivované a lenivé. S prístupom k technológiám už v kolíske nám táto generácia demonštruje, ako dokáže byť inovatívna. Každý jeden podnikateľ, ktorého vám predstavíme dokazuje, že vek nie je žiadnou prekážkou.

Viacerí z vás sa určite zamyslia nad tým, čo všetko sme robili mi keď sme boli v ich veku. Nezúfajte, úspech nie je vôbec o veku, ale o tom ísť vytrvalo za svojím cieľom a nemať strach skúsiť nové veci. Toto sú šokujúco mladí a inšpiratívni podnikatelia, ktorí našli svoj úspech vo svete technológií.

Shubham Banerjee – 13 rokov, Santa Clara, Kalifornia

Potom čo sa pomocou Googlu snažil prísť na to, ako slepí ľudia čítajú vymyslel s Lego Mindstorms EV3 súpravou tlačiareň brailového písma, ktorú nazval Braigo. Krátko na to založil svoju prvú spoločnosť, Braigo Labs, zameranú na lacné tlačiarne brailového písma. Prednedávnom Intel zainvestoval do jeho startupu.

Soroush Ghodsi – 13 rokov, Waterloo, Ontario

Soroush je riaditeľom spoločnosti Slik Technologies, ktorá vám dovolí hľadať, filtrovať a sledovať spoločnosti podľa určitých kritérií. Toto je jeho štvrtý pokus o startup a druhá rola riaditeľa.

Rohan Agrawal – 14 rokov, Cupertino, Kalifornia

Ako dvanásťročný, ktorý sa sám naučil programovať, zobral robotiku útokom. Je zakladateľom spoločnosti Aleopile, ktorá poskytuje konzultačné služby týkajúce sa robotiky, web dizajnu a tlače obvodových dosiek.

Brooke Martin – 15 rokov, Spokane, Washington

Vymyslela ICPooch, zariadenie pomocou ktorého sa môžete rozprávať so svojim psom na diaľku. Brooke vyhrala niekoľko prestížnych súťaži v Amerike ešte predtým ako bola schopná šoférovať.

Jordan Casey – 15 rokov, Waterford, Írsko

Ešte predtým ako sa stál profesionálnym developerom mobilných aplikácii sa Jordan ako deväťročný naučil programovať a vo dvanástich založil svoju prvú spoločnosť. Casey Games, je jednou z najúspešnejších spoločností v Írsku zameranej na tvorbu mobilných hier.

Ben Pasternak – 16 rokov, Sydney, Austrália

Nie každý stredoškolák sa môže pochváliť tým, že sa oňho zaujíma Facebook a Google. Potom čo jeho hra Impossible Rush zaznamenala 500.000 stiahnutí za prvých 6 týždňoch ho obe spoločnosti pozvali na návštevu svojich priestorov.

Mateusz Mach – 17 rokov, Pomeranian Voivodeship, Poľsko

Inšpirovaný svetom hip-hopu, ako šestnásť ročný, Mateusz navrhol svoju aplikáciu FIVE. Pomocou tejto aplikácie posielate svojim kamarátom správy vo forme posunkovej reči. Táto aplikácia spravila z Apple Watch skvelý komunikačný nástroj pre používateľov medzinárodnej posunkovej reči.

Shreya Shankar – 18 rokov, San Francisco, Kalifornia

Ako stredoškoláčka založila Shreya Camp Sci Girl, letný tábor so zameraním na počítačové vedy pre dievčatá so strednej školy. Tábor je zadarmo a tak sa Shreya snaží pomocou tejto iniciatívy zmenšiť rozdiely medzi pohlaviami v technologickom priemysle.

Ming Horn – 18 rokov, Berkeley, Kalifornia

Vďaka svojej spoločnosti KhodeUp vyzbierala 21.175 dolárov, ktoré Ming použila na financovanie svojho programu pre podporu detí v Kamobdži. Ming strávila 4 týždne v Kambodži výučbou webového programovania.

Erik Finam – 16 rokov, San Francisco, Kalifornia

Ako pätnásťročný speňažil 1.000 dolárovú investíciu do bitcoinu za 100.000 dolárov. Tieto peniaze následne použil na založenie firmy Botangle, ktorá poskytuje kurzy s online výučbou.

Zdroj: thenextweb.com

Pridať komentár (0)