10 najsťahovanejších slovenských aplikácií z Google Play

  • Smartfónov s Androidom je po svete obrovské množstvo a rovnako tak aj aplikácií. Tie vznikajú každý deň a dnes je ich v Google Play už viac ako 2,2 milióna.
coverr
sports.yahoo.com/abclocal.go.com
  • Smartfónov s Androidom je po svete obrovské množstvo a rovnako tak aj aplikácií. Tie vznikajú každý deň a dnes je ich v Google Play už viac ako 2,2 milióna.

V tom obrovskom množstve sa nestratili ani vývojári zo Slovenska. Či už s chytľavými hrami alebo užitočnými aplikáciami, ktoré ti pomôžu keď bude treba. Poďme sa pozrieť na tie najvyššie priečky medzi slovenskými appkami. Toto je 10 najsťahovanejších aplikácií, ktoré majú na svedomí Slováci.

Plumber Reloaded 500 000 – 1 000 000 stiahnutí

Plumber Reloaded je hra, ktorá ťa zabaví, ale aj potrápi tvoje logické myslenie. Ponúkne ti viac ako 420 levelov, v ktorých musíš prepájať ventily pomocou potrubí. Narozdiel od podobných hier v nej však neotáčaš kusmi potrubia, ale máš viacero rôznych ventilov, ktorých dvojice musíš spojiť potrubím, a to sa nemôže križovať. Všetko musíš stihnúť do jednej minúty. Je to jednoduchý princíp, záleží len od teba, ako rýchlo dokážeš rozmýšľať a konať.

foto: play.google.com

Magická tabuľka Potras a vyry 500 000 – 1 000 000 stiahnutí

Pravdepodobne si ju pamätáš z detstva. Červený obdĺžnik s dvomi kolieskami a “obrazovkou”. Otáčaním koliesok si na nej mohol kresliť kadejaké tvary a tí lepší dokonca dokázali aj niečo čo sa ponášalo na obrázky. Keď ťa už tvoj výtvor omrzel stačilo ňou zatriasť a mohol si kresliť odznova. A presne ako táto hračka z detstva funguje aj slovenská aplikácia na Android, s ktorou si môžeš pripomenúť staré časy.

foto: play.google.com

Nauč sa programovať 500 000 – 1 000 000 stiahnutí

Ak dnes vieš programovať, len tak sa nestratíš. Po programátoroch je stále veľký dopyt a ak sa chceš precvičiť v nejakom jazyku alebo sa naučiť nový, môžeš tak učiniť kľudne aj cestou napríklad vlakom. Pomôže ti v tom slovenská appka Nauč sa programovať, v ktorej nájdeš viac než 30 programovacích jazykov.

foto: play.google.com

Test Your English I. 1 000 000 – 5 000 000 stiahnutí

Vedieť po anglicky je určite fajn vec. Angličtinou sa dohovoríš po celom svete a čoraz viac sa anglické výrazy používajú aj v slovenčine. Ak máš pochybnosti, či ju dostatočne ovládaš môžeš sa otestovať aj cez appku v mobile. Test Your English I. obsahuje viac ako 300 testov, z ktorých každý zahŕňa 10 otázok s viacerými odpoveďami. Ale aplikácia nie je len o nudnom ťukaní odpovedí v testoch, môžeš si v nej zahrať aj Obesenca alebo Milionára a dokonca ponúka aj mód pre viacerých hráčov.

Family Locator – Phone Tracker 1 000 000 – 5 000 000 stiahnutí

Pomocou Family Locatora od Sygicu môžeš v reálnom čase vidieť, kde sa nachádzajú tvoji rodinní príslušíci. Zistíš pomocou nej či sú tvoji príbuzní v poriadku a môžeš si s nimi cez aplikáciu posielať správy. Užitočná môže byť pre rodičov, ktorým oznámi keď sa ich dieťa dostaví na určené miesto, alebo upozorní ak sa nachádza na nebezpečnom mieste.

foto: play.google.com

DIGI Clock Widget 5 000 000 – 10 000 000 stiahnutí

Ak sa ti nepáčia hodiny na tvojom Android zariadení, táto slovenská aplikácia je niečím pre teba. Umožní ti vybrať si veľkosť widgetu, farbu pre dátum a čas, formát dátumu, akciu po kliknutí naň a ešte oveľa viac. Možností je neúrekom.

foto: play.google.com

X-plore file manager 5 000 000 – 10 000 000 stiahnutí

X-plore je prieskumník, ktorý ti dokáže zobraziť dve zložky na jednej obrazovke a napríklad pri kopírovaní len presunieš súbor po obrazovke z jednej zložky do druhej. Pre jednoduchú orientáciou je v ňom hierarchia zložiek zobrazená v stromovej štruktúre. Ak máš rootnuté zariadenie a trúfaš si, môžeš pomocou neho vykonať zmeny v údajoch systému – zálohovať súbory, odstrániť nepotrebné aplikácie, atď. Štandardní používateľa si môžu skryť vnútornú pamäť systému, aby náhodou nič dôležité neodstránili. Cez X-plore môžeš odinštalovať aplikácie, zobraziť súbory na OTG USB kľúčoch, zdieľať súbory cez Wi-Fi a dokáže toho ešte oveľa viac.

TrainStation – Game On Rails 5 000 000 – 10 000 000 stiahnutí

TrainStation od slovenského štúdia Pixel Federation je jednou z najlepších Android hier s tematikou vlakov. Ponúkne ti viac než tisíc lokomotív od parných až po tie najmodernejšie a niekoľko lokalít z celého sveta. Špeciálne úlohy od dodávateľov otestujú tvoje obchodné zručnosti a ty budeš môcť dokázať, že si skutočný železničný magnát.

Mobile Security & Antivirus 10 000 000 – 50 000 000 stiahnutí

ESET snáď ani netreba predstavovať. Slovenská spoločnosť je vo svete antivírových programov dobre známa a uznávaná. A keďže vírusy sa najviac šíria tam, kde je veľa napadnuteľných zariadení, netreba zabúdať ani na Android. Mobile Security & Antivirus automaticky scanuje nové aplikácie a súbory, ale môžeš si ním aj skontrolovať zariadenie, kedy len chceš. Tiež ti ponúkne Anti-Theft funkciu so vzdialeným zablokovaním, vzdialeným spustením sirény, GPS lokalizáciou a mazaním dát na diaľku, ktoré sa aktivujú pomocou SMS.

Sygic 50 000 000 – 100 000 000 stiahnutí

Prvenstvo v počte stiahnutí si medzi slovenskými aplikáciami už dlho drží navigácia Sygic. S mapami celého sveta od spoločnosti TomTom, ktoré sú uložené v zariadení, sa nestratíš ani mimo dosahu internetu. Navigácia ti tiež dokáže sprostredkovať aktuálne dáta o premávke a policajných radaroch, vďaka ktorým si vždy nájdeš najvhodnejšiu cestu. Svoju trasu môžeš zdieľať v reálnom čase a funkcia Head Up Display ti zobrazí navigačné pokyny na čelnom skle.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá