10 znakov, ktoré naznačujú, že máš našliapnuté na skvelú budúcnosť

  • Nie je to o tom či makáš tvrdo, ale či makáš múdro.
ben-brown-1024x576
  • Nie je to o tom či makáš tvrdo, ale či makáš múdro.

Všetci máme rôzne definície pre úspech. Pre niektorých ľudí, je to o tom byť schopný stáť na javisku a spraviť neskutočnú šou pre zbožňujúcich fanúšikov. Pre iných je to, keď čitatelia lipnú na každom slove, ktoré čítajú z ich kníh. A pre ostatných to môže byť populárny kanál na YouTube, kde skalní fanúšikovia každý týždeň očakávajú nový vlog.

Bez ohľadu na to, ako ho kto definuje, zdá sa že spoločným faktorom úspechu je ovplyvnenie masy ľudí. Také ovplyvnenie, ktoré v ľuďoch vyvolá emócie.

working-from-home-health-ftr

Princíp marketingu a ľudského správania je, že ľudia sa rozhodujú na základe emócií a opodstatňujú to logikou. Chceme byť vnímaní ako racionálni a logickí, ale každý z nás – aj ľudia, ktorí prisahajú, že sa rozhodujú len na základe vedy – nakoniec robia rozhodnutia podľa toho, ako sa cítia.

Ak si úspešný v podstate ovplyvňuješ tisíce alebo možno milióny ľudí takým spôsobom, že môžeš konať určitým spôsobom. Znie to ako ovládanie mysle, ale celebrity a ľudia v médiách to robia neustále. Možno chceš zmeniť svet. Môžeš mať pocit, že ovplyvnenie miliónov je najlepší spôsob, ako to spraviť. A ak na teba sedí tento zoznam charakteristík, si na dobrej ceste.

 

Rozmýšľaš v spektre rokov, nie mesiacov

Nikto sa nestane megahviezdou len tak za noc. Okrem virálnych senzácií (ktoré vždy zhasnú v prípade, že niekto “nerozdúcha prvú iskru”), budovanie reputácie trvá roky. Gary Vaynerchuk povedal, že ak nie si ochotný obetovať dva až tri roky na to, čo sa snažíš urobiť, tvoj nápad nebude mať čas získať trakciu.

My ľudia sme tiež stále viac a viac nedôverčiví. Kakofónia reklám je čím ďalej hlasnejšia a hlasnejšia. Je čoraz ťažšie cez ňu niekoho počuť. Ale na druhú stranu to môže byť aj výhodou. Pretože chceme počúvať tichých ľudí, ktorých výroky je počuť. Je naozaj ťažké nájsť dobre premyslenú správu, ktorá sa prederie všetkým neporiadkom. Ale keď ju niekto začuje, ľudia o nej budú hovoriť.

foto: askmen.com

Ide ti o peniaze

Áno, čítaš správne. Chceš tie obrázkové papieriky. A je pádny dôvod na to, prečo peniaze majú význam, keď chceš niečo dosiahnuť. Bez ohľadu na to, aký máš na to názor, peniaze hýbu svetom. Môžme dúfať v utópiu, ale hra sa hrá podľa určitých pravidiel. Niektoré z nich môžu byť porušené, ale to s peniazmi medzi ne nepatrí.

To ale neznamená, že by sme teraz všetci mali mať úmysel účtovať si peniaze za všetko, čo robíme. Ale aj tak budeš potrebovať peniaze, aby si mal vplyv. Aby si bol úspešný, potrebuješ ovplyvniť milióny ľudí. Aby si to dokázal, musíš vytvoriť niečo, čo pridáva hodnotu ich životu. A za tú pridanú hodnotu musia zaplatiť peniazmi.

Veľkosť problému, ktorý riešiš určuje, koľko peňazí môžeš zarobiť. Tiež určuje úroveň vplyvu, ktorý môžeš mať na ľudí. Takže sa nemusíš vyhýbať zarábaniu peňazí. Umožní ti to pomôcť viac ľuďom.

 

Naozaj ti záleží na ľuďoch, ktorých chceš ovplyvniť

Dokonca aj keď naraz ovplyvňuješ milióny ľudí, vidíš každého z nich ako jednotlivca. Máš jasnú predstavu o tom, kto je ideálny zákazník, typický follower alebo priemený fanúšik, dokážeš pomenovať ich obavy a nádeje a vieš, čo oni očakávajú od teba. V oblasti marketingu sa to nazýva avatar. Mal by ho používať každý, kto hľadá spôsob, ako ovplyvniť mnoho ľudí.

foto: tinacasephotography.com

Vieš, pre koho a prečo tvoríš

Ľudia ťa nebudú podporovať len preto, že robíš niečo cool. Budú ťa podporovať preto, lebo ti záleží na tom, čo chcú. Tvorcovia a podnikatelia musia prijať zodpovednosť za to, kto sú. V okamihu, keď sa rozhodnú, že chcú to chcú robiť vo veľkom si musia uvedomiť, že ich ľudia postavia na piedestál. Vzhliadajú k nim a obdivujú ich, pretože túžia byť ako oni, a to všetko preto, že sa o nich starajú. Nie je to ľahké, ale je to cena za ovplyvnenie veľkého rozsahu ľudí.

 

Sústredíš sa na práce s kopou peňazí za hodinu

Práca, ktorú robíme môže byť rozdelená do rôznych kategórií. V normálnej práci, kde sedíš každý deň máš nejakú tú hodinovú mzdu. Avšak v skutočnosti vieme, že naša úroveň výstupu nestojí každú hodinu rovnakú sumu peňazí. Niekto môže prísť do práce ešte nie úplne prebratý. Dá si svoju rannú kávu a potom – BOOM! – jeho produktivita vyletí nahor. Jeho hodinová sadzba je náhle aj niekoľkonásobne vyššia. A takto to bude kolísať počas dňa.

Potom sú tu rôzne druhy pracovných miest. Hodina práce lekárov, právnikov a vrcholových manažérov má hodnotu sto alebo dokonca možno tisíc eur. Pretože problém, ktorý riešia je nákladný alebo zahŕňa niečo veľmi cenné.

Keď si úspešný a máš vplyv na mnoho ľudí, násobíš tým vplyv svojej činnosti. Tiež riešiš veľký problém, či už je to zábava, predaj alebo niečo iné. To je dôvod, prečo tvoja práca môže mať hodnotu 10 000/hod. Mohlo by to dokonca až šesťciferné číslo za hodinu!

Ten, kto je úspešný sa zameriava na prácu, ktorá mu priniesla úspech. Ten, kto robí všetko, nebude nikdy úspešný.

foto: avgsvsummit.com

Hľadáš “nie” namiesto “áno”

Spoločnosť funguje harmonicky, keď všetci súhlasia. Konflikt je všeobecne vnímaný ako zlá vec. Ale záleží na jeho veľkosti. Zhody posilňujú štruktúru spoločnosti. Prímeria sú dohody medzi bojujúcimi národmi, keď chcú prestať bojovať. Obchodné dohody môžu pomôcť vyriešiť problémy, ktoré spoločnosti nedokážu vyriešiť samy o sebe. Avšak kvôli uskutočneniu dohody je tiež treba povedať niekoľko “nie”.

Niektorí ľudia nedokážu povedať buď áno, alebo nie. To nie sú ľudia, ktorí ti môžu pomôžť. Rovnako ti nepomôžu ľudia, ktorí hovoria na všetko “áno”. Takí zvyčajne niečo skrývajú. Ten, kto má niečo, čo chceš a chce niečo od teba ti povie “nie”. Chce dosiahnuť dohodu a chce dosiahnuť strednú cestu, na ktorej obaja dostanete to, čo chcete. Takže vždy hľadaj “nie”. Vtedy vieš, že sa konečne posunieš ďalej.

 

Každý týždeň sa zlepšuješ

Ľudia, ktorí sú úspešní neustále rastú. Robíš veci, ktoré ťa desia, robíš veci, ktoré dávajú tvojmu životu zmysel a vyberáš si svoje vlastné utrpenie. Aj keby to má byť len 1 perecento denne alebo aj menej, každé zlepšenie sa počíta. Je to pomalý proces, ale na výsledok má veľký vplyv.

Ako už bolo spomenuté v prvom bode, nikto sa nestane z nuly hrdinom za noc. Dokonca aj keď to urobil, nechceš sa stať niekým týmto spôsobom. To by nebolo správne. Podvádzal si systém a podvádzal si sám seba.

 

fitness-planning-1090477-TwoByOne

foto: askmen.com

Tvoji piati najbližší priatelia dokážu ovplyvniť ľudí

Ľudia, ktorými sa obklopuješ sa s tým, z čoho si zložený. Samozrejme ste všetci rôzni ľudia, ale vaše zvyky, rituály a záľuby sú spoločné. Však predsa vrana k vrane sadá.

Nikto nedosiahne úspech sám. To je najťažšie dosiahnuť. Tvoji priatelia s tebou možno sú od prvého dňa, ale ak to, čo hľadáš je rast, možno budete musieť umiestniť menší dôraz na to priateľstvo. To však neznamená, že sa s nimi už nemáš priateliť. Ak máte obaja sen dosiahnuť úspech, potom sa navzájom podporujete. To je ideálna cesta. Avšak, ľudia sú rôzni a bolo by sebecké vtiahnuť neochotného kamaráta do svojho sna v prípade, že s tebou nezdieľa rovnakú víziu.

Poznávanie ľudí, ktorí urobili tú ťažkú časť práce je jedinou skutočnou skratkou pri ceste za úspechom. Samozrejme, že musíš byť skutočný priateľ a robiť niečo, čo sa stotožní s ich vlastnými cieľmi. To je dôvod, prečo je dôležité byť si vedomý s tým, akými ľuďmi sa obklopuješ. Veľa ľudí jednoducho padne do zlého davu a potom sa čudujú, prečo ich život končí určitým spôsobom.

Man sitting on the floor and working on laptop with financial documents next to him, view from the top

foto: invoiceninja.com

Ľudia ťa celú dobu odrádzajú

Sú to tí, ktorým na tebe záleží najviac: priatelia a rodina. Nechcú vidieť, že si ublížiš, budeš strácaš čas alebo peniaze alebo skončíš sklamaný. Myslia to dobre, ale neber to doslovne. Väčšina, ak nie všetci z nich nedosiahli to, čo sa snažíš urobiť. Pozerajú sa na teba zo svojich bezpečných, teplých schránok, zatiaľ čo ty stojíš v prvej línií.

Oni hľadajú niečo známy, zatiaľ čo teba niečo ťahá von aby si sa pozrel do priepasti neznámeho. A tá priepasť ťa vôbec nedesí. V skutočnosti máš pocit, že do nej chceš skočiť.

Ak sa ťa ľudia snažia zastaviť v tom, čo sa snažíš urobiť, je to veľké znamenie. Znamená to, že si na správnej ceste.

Ľudia neuspejú pri robení normálnych veci. Normálne veci majú normálne limity. Nezvyčajné veci, ktoré nemajú vnímateľný strop sú vzrušujúce. A tiež desivé pre niektorých ľudí, ktorí majú radi bezpečnosť.

Toto ťa však prevedie len určitou časť cesty. Nakoniec si budeš musieť nájsť učiteľa, niekoho, kto prešiel rovnakú cestu, počul všetku negativitu a napriek tomu vystúpil až na vrchol. Ale ak nemáš niekoho takého, odrádzanie od normálnych ľudí je vhodným miestom ako sa zorientovať.

Entrepreneur_breakfast_getty_2

foto: virgin.com

Zameriavaš sa na problém, nie výsledok

Nech sa snažíš robiť čokoľvek, ak sa zameriaš na problém, ktorý sa snažíš vyriešiť, úspech je neodvratný. V dnešnej doba sa ľudia stále zamilujú do svojich myšlienok a úplne zabudnú na tých, ktorých problémy sa snažia opraviť.

Nemusíš mať všetky odpovede. V skutočnosti mať pokoru a spýtať sa ľudí, ktorí ťa podporujú, čo od teba chcú ich môže k tebe ešte viac pritiahnuť.

Nikto nemá gule na to byť autentický a ľudský. To je to, čo nevyhnutne vedie k ich zániku. Maj odvahu opýtať sa a pochopiť skutočné problémy, a tvoji ľudia ťa vždy radi uvítajú.

 

Usadenie ťa desí

Neviem ako teba, ale predstava, že za 10 rokov budem na rovnakom mieste, ako teraz ma desí. Byť nikým, keď môžem byť niekým ma desí. Všetci máme potenciál. Sme jedineční, ale nie sme zvláštni, alebo rozdielni. Všetci môžeme byť niekým, ale ako veľmi sa chceme stať tou osobou je to, čo tvorí naše rozhodnutia.

Ver tomu alebo nie, ale niektorí ľudia sú spokojní len so snívaním o tom, aký by ich život mohol byť. Majú skvelý pocit z ich predstavivosti a potom sa vrátia k hraniu Candy Crush a rozptyľovaniu sa od priemernosti ich života.

 

Koľko vecí z tohto zoznamu si môžeš odškrtnúť? Sú podľa teba nejaké, ktoré tu nie sú spomenuté? Alebo si myslíš, že niektoré z nich do zoznamu nepatria?

working-from-home-health-ftr

foto: computingscheme.co.uk

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK