12 smart produktov, ktoré doma musíš mať

  • Smart produkty, ktoré ti majú uľahčiť život.
collage sha
  • Smart produkty, ktoré ti majú uľahčiť život.

Vieš si predstaviť, že prídeš domov po náročnom dni v práci a všetko, čo je v tvojom dome by bolo zautomatizované a uľahčovalo by ti život? Dvere by sa automaticky otvárali, WiFi by pracovala rýchlo a bezproblémovo, podlahy by sa samé čistili a tvoje jedlo by sa pripravilo samé bez toho, aby si na to dával pozor.

Tak môžeš byť šťastný, lebo v tomto článku nájdeš 12 smart produktov, ktoré ti pomôžu uľahčiť si život a mať čas na iné veci.

Eero: Rýchla a spoľahlivá WiFi

asf

Poznáš niekoho, kto je spokojný s internetom, ktorý má? Ťažko takého nájdeš. Eero prináša nový WiFi systém, ktorý ti poskytne všetko, po čom si vždy túžil. Je jednoduchý, spoľahlivý, vždy spolupracuje a už nikdy nebudeš musieť reštartovať router. K routru Eero, je taktiež vytvorená aplikácia na mobil, cez ktorú vieš monitorovať rýchlosť internetu, pripojené zariadenia a rôzne iné konfigurácie.

Nest Protect 2.0: Nové senzory dymu a bezpečnostné funkcie

1-QG9DsIQ7s07rLspqySgcvA

Senzor dymu je jedna z vecí, ktorú každý z nás potrebuje mať v dome. Nest vytvoril nový senzor dymu – Nest Protect 2.0, ktorý je viac než len obyčajný senzor. Dokážeš ho vypnúť aj z mobilu bez akéhokoľvek potrebného iného zariadenia. Nest Protect 2.0 obsahuje nový senzor na oxid uhoľnatý, ktorý ma garanciu kvality až 10 rokov. Taktiež každý deň kontroluje všetky svoje senzory, aby sa nestalo, že začne horieť a Nest by bol pokazený a nespustil by alarm.

Nebia Shower: Lepšia sprcha, ušetrenie 70% vody

1-b9OKdT3hVuPsrNn4EsyB-Q

Nebia používa novú špeciálnu technológiu – H2MICRO, ktorá sleduje prietok vody až na atómovej úrovni a vytvára tak 10-krát väčšiu oblasť dopadu kvapiek. Tým pádom sa ti na kožu dostane viac vody a budeš rýchlejšie čistejší. Táto sprcha využíva o 70% menej vody ako si bol doteraz zvyknutý pri umývaní zužitkovať a zároveň máš pocit, že si zažil najkvalitnejšiu sprchu v živote.

Casper: Perfektné matrace, ktoré ti prídu až pred dvere

1-giptUJ1dyqgI1jLL8QAYwQ

Tím od Casperu mal za úlohu vyskúšať a vymyslieť, čo najkvalitnejší matrac. Viac ako 9 mesiacov im zabralo cestovanie do firiem a nájdenie tej správnej látky, z ktorej sa ich matrac bude vyrábať. Po viac ako 3 000 hodinách testovania vyše 100 prototypov, vytvorili matrac, ktorý sa vie prispôsobiť každej polohe spánku. Ak sa chceš cez noc konečne vyspať, určite ho skús.

Eight: Urob svoju posteľ inteligentnou do 2 minút

1-i_VrOK57tO_aosfvLUID3g

Eight bude výborne spolupracovať s matracmi od Casperu. Tento produkt s mnohými senzormi je navrhnutý pre väčšie skvalitnenie tvojho spánku. Monitoruje a analyzuje viac ako 15 faktorov, medzi ktorými sú napríklad teplota, pohyby počas spánku alebo sa zosynchronizuje s tvojím inteligentným náramkom a má tak prehľad o tvojej celodennej činnosti, na základe čoho ti vie dať najlepší oddych počas noci. Jedna z najlepších vecí tohto zaujímavého produktu je, že počas spánku nepotrebuješ mať na zápästí inteligentné hodinky, náramok alebo smartphone. Iba si ľahni a spi, Eight všetko zvláda popri tom.

Braava Jet: Prvý robot, ktorý umýva zem

1-FJ8nFm1a4ZeRyY7EdUxTPQ

Braava Jet je jeden z prvých autonómnych robotov, ktorý ti dokáže plnohodnotne umyť podlahu. Stačí, ak ho položíš na zem a zapneš, on si už vie regulovať, akým spôsobom bude umývať daný povrch. Či už je to drevo, kameň alebo guma, poradí si naozaj so všetkým.

Nest: Najlepší termostat, aký sa dá zohnať

1-16q1djRJFjxq5ASVlz0PQA

Nest je veľmi známy a taktiež stále najlepší produkt vo svojej oblasti. Už po týždni používania sa Nest automaticky naučí tvoj štýl života a tvoj časový harmonogram. Kedy odchádzaš do práce a môže sa vypnúť, kedy ideš spať a teplotu zníži. Samozrejme každý mesiac ti povie, koľko peňazí si ušetril jednoduchou notifikáciou na smartphone. To je teda cool, že?

Airmega: Inteligentný čistič vzduchu

1-sgQiePkMz906esmtU2rdGA

Airmega zachytí 99,97% častíc vo vzduchu, vrátane peľu a iných alergénov. Vo vnútri obsahuje senzor znečistenia vzduchu, ktorý meria kvalitu ovzdušia a okamžite pracuje, aby bol tvoj priestor čistejší a pohodlnejší na dýchanie. K Airmega si môžeš stiahnuť aplikáciu a ovládať ho tak aj na diaľku. Jedna z možností je zapnúť „Smart Mode“, ktorý na základe kvality vzduchu a osvetlenia reguluje vzduch, ktorý dýchaš.

Reset Plug

1-qK7BykoX1XM25uIDfGXA1Q

Určite sa ti veľakrát stalo, že sa ti WiFi začala správať divne, a tak si reštartol router. Následne na to, si ale musel reštartovať aj pripojenie zo všetkých zariadení, ktoré si na neho chcel mať pripojené. S riešením prišiel Reset Plug. Stačí, ak router zapojíš cez neho do elektriny a vždy, keď ti nepôjde, Reset Plug automaticky preruší dodávanie elektriny a za pár sekúnd ho znova obnoví. Toto ti ušetrí mnoho času, ak sa ti WiFi správa čudno.

Click and Grow: Inteligentný koflík pre pestovanie byliniek a korenín

1-lCKwJQH_52k9bYJtQB7Pfw

Smart Herb Garden je jedno z najkrajších zariadení pre záhradníčenie vo vnútri. Všetko čo musíš spraviť, je zapojiť to do elektriny a pridať vodu. O všetko ostatné sa už postará samostatné zariadenie. Spoločnosť Click & Grow, používa technológiu od NASA, ktorá pomáha rýchlo rásť rastlinám bez použitia pesticídov, insekticídov, rastlinných hormónov alebo nejako geneticky upravovať.

June Intelligent Oven: Výkonná, ľahko použiteľná pec

1-3_fSuco4d4ctTWBX1KqlJw

June Intelligent Oven je veľmi múdro vymyslená pec. Či si začiatočník v kuchyni alebo profesionál, tento produkt ti všetko uľahčí a spraví jedlá chutnejšie. Táto super pec obsahuje 6 uhlíkových elementov na vykurovanie, ktoré ti umožňujú grilovať a piecť k dokonalosti. Dokonca ti tvoje jedlo nachystá o 25% rýchlejšie ako obyčajné pece. June Intelligent Oven bola navrhnutá veľmi múdro, takže sa nemusíš báť, že by ti vybuchol dom. Tak ako k väčšine inteligentných zariadení, tak aj k tejto peci si môžeš stiahnuť aplikáciu, ktorou si vieš regulovať trvanie pečenia alebo ťa sama upozorní, kedy jedlo bude hotové.

Lockitron Bolt

1-ReMC2VPuK4gLTQV27iyhlQ

Je veľmi podobný k August Smart Lock. Lockitron je ale zámok, o ktorom si vždy sníval (teda, ak máš sny o zámkoch na dvere). Tento sa ti spáruje s telefónom a vždy, keď prídeš blízko k domu dvere sa ti automaticky odomknú. Funguje to na princípe Bluetooth Low Energy, čo znamená, že aj ak vypadne elektrina alebo ti nepôjde internet, dvere si vieš stále otvoriť. Jeho super vlastností sú taktiež spárovanie zámku s mobilmi tvojej rodiny, vopred nastaviť otvorenie pre návštevu, ktorú očakávaš a samozrejme vždy, keď sa otvoria dvere môžeš dostať notifikáciu, aby si vedel, či sa ti niekto nepokúša vykradnúť dom.

Zdroj článku: medium.com, zdroj fotografií: medium.com, zdroj titulnej fotografie: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech