14 instagramových účtov, ktoré by si mal sledovať, aj keď nie si ilustrátor

  • Na internete je ilustrátorov mnoho
  • Vybrali sme pre teba xy najlepších ilustrátorských instagramov
  • Na svoje si prídu okrem ilustrátorov aj milovníci umenia
paukova
Martina Pauková
  • Na internete je ilustrátorov mnoho
  • Vybrali sme pre teba xy najlepších ilustrátorských instagramov
  • Na svoje si prídu okrem ilustrátorov aj milovníci umenia

Jean Julien (@jean_julien)

Humorné postavičky na pláži v posilňovni, či v kúpeľni. To všetko a ešte mnoho viac ťa čaká na instagrame Jeana Juliena. Či už sú jeho ilustrácie čiernobiele alebo plné farieb, priťahujú desiatky tisíc lajkov.

🍴🏋🏽‍♀️

A post shared by Jean Jullien (@jean_jullien) on

55 dog cards vs 1 cat.. 20hours left to back up @dodgydogs . Link in bio!

A post shared by Jean Jullien (@jean_jullien) on

Rob Hodgson (@berthodgson)

Na Robovi sme si zamilovali najmä jeho milé ilustrácie zobrazujúce všemožné príšerky. Nie sú totiž vôbec strašidelné, ba naopak – sú milé a keby boli reálne, iste by sme sa ich nebáli. Sú totiž celkom normálne. Jedia šišky, fajčia fajku alebo splývajú s muchotrávkami v okolí.

🍩 Duncan from Monster top trumps 🍩

A post shared by Rob Hodgson (@berthodgson) on

☎️ call me sometime ☎️

A post shared by Rob Hodgson (@berthodgson) on

@dailydoodlegram

Na tomto ilustrátorskom Instagrame umenie imituje život. Autor kreslí to, čo vidí vo svojom feede na sociálnej sieti Instagram. Ukazuje tak, že inšipirácia môže byť všade navôkol. Každá kresba je čiernobiela, to však vvôbec nevadí. Krása bola v tomto prípade docielená aj bez farieb.

@cotton_eyed_doug @szarek

A post shared by dailydoodlegram (@dailydoodlegram) on

Guy McKinley (@guymckinley)

Monochrómne farby, zvieratá a tváre. Asi takto sa dá opísať práca Guya McKinleyho. Jeho nádherné kresby si zamilujete, či už pôjde o ručne maľované kúsky alebo o digitálne.

Julia Karpushova (@liyadraws)

24 ročná ruska Julia nám učarovala svojimi nezabudnuteľnými kresbami. Ich hlavným motívom sú dievčatá a kvety. Možno sú ti jej diela už známe, pár sme zdieľali aj na našom Instagrame.

Lorraine Sorlet

Lorraine je ilustrátorka a animátorka v jednom. Spoznať ju môžeš vďaka jej jedinečnému umeleckému rukopisu. Témy jej diel sú rôznorodé. Vidieť môžeme rôzne výjavy lásky, osamelosti, či voľnosti. Výrazné zastúpenie má aj spolužitie človeka so zvieratami.

Cat hugs – #illustration #hugs #lorrainesorlet #cat #catlover #mood #love #insta

A post shared by Lorraine Sorlet (@lorrainesorlet) on

@2dcale

2dcale do tvojho Instagram feedu prináša množstvo milých prevedení pop kultúry. Nájdeš tu odkazy na filmy od Marvela, Star Wars, ale aj milé kresby z každodenného života. Všetko spomenuté je doplnené o nezabudnuteľnú kombináciu farieb. Tieto kresby rozhodne rozsvietia tvoj deň, nech je akýkoľvek tmavý.

Nan Lawson (@nanlawson)

Máš rád hnedú farbu? Ak si odpovedal áno, tak je Nan Lawson pre teba to správne miesto. Milé obrázky sa totiž pohybujú práve v hnedej farebnej schéme. Nanine kresby nesú svoj jedinečný rukopis, ktorý obmäkčí nejedno zatvrdnuté srdce.

Association of Illustrators (@theaoi)

Sledovať tento účet by mal naozaj každý ilustrátor. Asociácia ilustrátorov na svojej oficiálnej stránke poskytuje všehochuť umenia. Prísť na svoje si môžu fanúšikovia minimalizmu, moderného umenia a mnohého ďalšieho.

Zabudnúť nemôžeme ani na slovenských ilustrátorov, ktorý si zaslúžia tvoju pozornosť.

 

Ema sa má (@emasama)

Projekt Ema sa má od ilustrátorky Ivety Merglovej sme ti prednedávnom predstavili v spojitosti s jej rovnomennou knihou. Ešte predtým, ako sa Ema dostala na papier, bola instagramovou senzáciou. Prečo? Je totiž taká, ako aj my. Všedne nevšedná.

#stretching #yoga #vzdravomtelezdravyduch #ema #emasama

A post shared by Ema sa má (@ema_sa_ma) on

#ponozky #fashion #singlelife #bezparu #malezivotnefrustracie #ema #emasama

A post shared by Ema sa má (@ema_sa_ma) on

Nina Sefcik (@ninasefcik)

Neobyčajné postavy či miesta ti predstaví instagramový Ninin instagramový profil. Tvorí síce v zahraničí, no zaujme určite aj slovenských milovníkov ilustrácií.

Martina Pauková (@martinapaukova)

Jej digitálne umenie je jednoduché, no o to viac krásne. Ústrednou témou väčšiny Martininých diel je život samotný. Autorka stvárnila momenty ako napríklad nakupovanie, pracovné schôdze alebo cvičenie jógy. A poznajú ju aj vo svete.

New work! One for Courier mag 💛

A post shared by Martina Paukova (@martinapaukova) on

Tina Minorová (@tina_minor)

Od jednoduchosti sa presúvame k zložitému, ale taktiež veľmi pútavému umeniu. Tentokrát ide o diela spod ruky Tiny Minorovej. Na jej profile nájdeš stvárnenie rozprávok, zvierat aj klasické portréty.

Kristína Hlinová (@kristinahli.illustration)

O Kristíne si sa mohol čo to dozvedieť z rozhovoru, ktorý sme s ňou spravili v júli. Odvtedy sa však jej instagramový profil len viac rozrastá. Novotou je najmä digitálna séria Dievky, v ktorej Kristína vzdáva hold devám zo svojho okolia.

Mirka A slnečniece Séria DIEVKY #slovakfolklore #digitalillustration #digitalart #slovakia #procreate

A post shared by 🌻kiťa🌻 (@kristinahli.illustration) on

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech