15 spôsobov, ako zlepšiť umiestnenie tvojho biznisu v Google vyhľadávaní

 • Máte problém s umiestnením svojho malého biznisu na popredných miestach v Google vyhľadávaní? Nemáte ani tušenia, kde by ste mali začať? Tento článok vám poradí 15 jednoduchých krokov, ako dosiahnuť dobrú optimalizáciu vášho webu a dostať sa do hľadáčika vyhľadávania.
guys-developers-discussing-work
 • Máte problém s umiestnením svojho malého biznisu na popredných miestach v Google vyhľadávaní? Nemáte ani tušenia, kde by ste mali začať? Tento článok vám poradí 15 jednoduchých krokov, ako dosiahnuť dobrú optimalizáciu vášho webu a dostať sa do hľadáčika vyhľadávania.
 1. Píšte dlhé články

Existuje korelácia medzi dlhými článkami (2000+ slov) a vysokým umiestnením vo vyhľadávaní. Porozmýšľaj nad témami, ktoré sú relevantné pre tvoje publikum a potencionálnych zákazníkov. Vytvor si blog, ktorý bude dopodrobna rozoberať rôzne témy. Existuje niekoľko štúdií o dĺžke článku a vplyvu na umiestnenie. Takmer všetky sa zhodli na tom, že stránky z popredných miest majú viac ako 1100 slov na stranu.

 1. Uploadnite sitemap

XML sitemap ukazuje Googlu, čo všetko sa na tvojom webe nachádza. Google niekedy tvoj web nájde sám, no môžeš mu aj pomôcť a to uploadom súboru XML sitemap do Google Search Console.

 1. Vymeňte si odkazy

Google index ľahšie nájde tvoju stránku, ak sa odkazy na ňu, budú nachádzať na weboch, ktoré majú dobré umiestnenie vo vyhľadávaní. Na to ti poslúži preberanie článkov a umiestnenie zdroja, ktorý je prelinkovaný na tvoju stránku.

RIJSWIJK - Een man gebruikt zijn iPad op een terrasje. De iPad van Apple is door zijn mobiliteit de ideale gadget voor onderweg. ANP XTRA LEX VAN LIESHOUT

 1. Nebráň sa Googlu

Ak nemáš návštevnosť z vyhľadávača, skontroluj, či súbor robots.txt obsahuje toto:

User-agent: *
Disallow: /

Toto hovorí vyhľadávacím robotom, aby na tvoju stránku neliezli a neindexoval ju. Neexistuje SEO hack, ktorý by ti pomohol, kým by si toto odstránil.

 1. Optimalizuj web pre mobilné telefóny

Google otvorene priznal, že zvýhodňuje vo vyhľadávaní webstránky, ktoré sú optimalizované pre mobilné telefóny. Ak sa tvoja stránka dobre nezobrazuje na mobilných telefónoch, tak to zmeň čo najskôr. Ako? Ak používaš WordPress, nainštaluj si plugin WPTouch. Tento plugin prispôsobí tvoju stránku mobilným zariadeniam.

 1. Tvoja stránka sa musí rýchlo načítavať

Použi googleovský PageSpeed Insights, aby si zistil, aká rýchla je tvoja stránka. Zmenši veľkosť obrázkov. Používaj kompresné pluginy. Zjednoduš mraky kódu v tvojich hlavných súboroch. Zaplať si lepší, rýchlejší a spoľahlivejší hosting.

mobile-tablet-ss-1920

 

 1. Používaj opisné URL adresy

Tvoje URL adresy by mali byť statické a obsahovať opisné kľúčové slová. Nepoužívaj náhodné písmena a čísla (bežné pre dynamické URL adresy). Takže namiesto adresy startitup.sk/blabla1042-45, použi startitup.sk/15-tipov-pre-lepsie-google-vyhladavanie

 1. Použi doménu .com

Podľa odborníkov až 84% domén umiestnených na popredných miestach vo vyhľadávaní používajú doménu .com. Toto platí, ak je váš biznis zameraný aj na zahraničných zákazníkov. Doména .sk alebo .cz definuje, o akú stránku ide a aj komu je určená.

 1. Používaj interné prepojenie

Umiestnení odkazy v aktuálnom článku na svojej články, ktoré si už predtým publikoval. Takto nasmeruješ nie len čitateľov, ale aj Google k relevantným článkom o danej téme a nachádzajúcimi sa na tvojom webe.

Google-ranking

 1. Udržuj dôležitý obsah na hlavnej doméne

Neumiestňuj dôležitý obsah na subdomény, ale drž ho na hlavnej doméne.

 1. Tagy v titulku majú význam

Uisti sa, že každá stránka obsahuje, unikátny a opisný tag titulku. Takto povieš používateľom a vyhľadávaciemu systému, o čom tvoja stránka je.

 1. Použi SEO plugin

Ak používaš WordPress, existuje veľa pluginov, ktoré ti pomôžu optimalizovať tvoj obsah pre Google vyhľadávanie. Jedným takým je Yoast SEO plugin. Vďaka tomu dokážeš ľahko a prehľadne optimalizovať metadata dáného článku.

barney_job

 

 1. Píš blog

Je super mať vlastný obyčajný biznis web. Žiaľ, statický obsah, nie je niečo čo vyhľadávače priláka. Založ blog na svojom webe a píš unikátne texty na rôzne témy. Takto máš väčšiu šancu prilákať návštevnosť z vyhľadávania. Zisti, o aké témy sa tvoji potencionálni zákazníci zaujímajú. Ak je to možne, drž svoj blog na hlavnej doméne.

 1. Nájdi a používaj relevantné kľúčové slová

Aj takýto detail dokáže pomôcť vo vyhľadávaní. Okrem toho budú tvoje články prehľadnejšie a čitatelia sa ľahšie budú orientovať medzi článkami na tvojej stránke.

 1. Obsahový marketing

Kvalitný obsah na blogu, sociálne média a emailový distribučný list sú kľúčové nástroje pre dosiahnutie vyššieho umiestnenia vo vyhľadávaní. Vytvor dôveryhodnú komunitu. Vytvor komunitu ľudí, ktorí sa budú vracať na tvoj web. Stála návštevnosť ide ruka v ruke s vyhľadávaním v Googli. Nesústreďuj sa len na návštevnosť z vyhľadávačov.

20150901161625-man-facebook-laptop-online-marketing

Zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech