17 návykov, ktoré z teba spravia lepšiu verziu seba samého

 • Každý z nás chce žiť život, ktorý si vysníval. Prečo sa to ale niekomu darí a akurát tebe nie? Skús týchto 17 návykov a možno sa všetko zmení.
boy-cute-fun-guy-handsome-hipsta-hipster-hot-indie-love-man-natural-nature-sexy-sky-summer-favim-com-789928
 • Každý z nás chce žiť život, ktorý si vysníval. Prečo sa to ale niekomu darí a akurát tebe nie? Skús týchto 17 návykov a možno sa všetko zmení.

Nebaví ťa už stáť na mieste a stále bojovať s niečím, čo ti bráni tvoje plány zrealizovať? Možno len potrebuješ vyjsť zo svojej komfortnej zóny a začať odznova, a to práve na sebe samom Je to len na tebe.

 1. Nerozmýšľaj, konaj.

Uvažovať a hodnotiť veci je skvelé, no všetkého veľa škodí. Čím viac budeš nad vecami rozmýšľať, tým viac začneš hľadať mínusy a nakoniec to necháš tak. Niekedy je dobré počúvať svoj vnútorný hlas a spontánne sa rozhodnúť. Musíš si predsa trochu veriť.

635929093250612965-1298782767_o-ROAD-TRIP-CALIFORNIA-facebook

foto: theodysseyonline.com

 1. Nemotivuj sa peniazmi

Peniaze sú potrebné, o tom pokoj. No pracovať len pre to, aby si si zarobil je zlý príklad. Pracuj pre to, aby si sa vedel niekam posúvať a prekonával svoje osobné hranice. Potom sa peniaze, prestíž a všetko ostatné dostaví samé.

 1. Nebuď nikdy spokojný

Aj keď sa ti práve podaril veľký úspech, neuspokoj sa s ním. Nezameriavaš sa predsa na to, čo si už dosiahol, ale na to, čo môžeš ešte dosiahnuť. Buď vďačný, kam si sa dostal no stále sú hranice, ktoré musíš prekonávať a zdolávať.

 1. Buď k sebe úprimný

70% zamestnancov v USA nemá rado svoju prácu a len každý tretí je naozaj šťastný. Je to preto lebo neboli k sebe úprimní. Zmierili sa s tým, čo robia namiesto toho, aby si úprimne povedali, že toto nie je to, po čom túžia.

6d1ce792bf6f746c-sanda6of8

foto: 3.bp.blogspot.com

 1. Neboj sa následkov a zlyhaní

Veľa ľudí sa drží pri zemi. Ak zlyhajú, nepadnú veľmi a nebude ich to tak bolieť. Nebuď ako oni. Aj keď to vytiahneš vysoko a padneš, bude len na tebe, ako ťa to zabolí. Hlavné je sa čím skôr zdvihnúť a skúšať to ďalej. Raz to určite vyjde.

 1. Neporovnávaj sa s ostatnými. Nechaj, nech sa oni porovnávajú s tebou

Porovnávanie s ostatnými je v dnešnej dobe časté. Zameriame sa na niekoho a začneme sa s ním porovnávať. No v podstate nám to zaberá čas, ktorý by sme mohli venovať sebe.

 1. Neprestávaj sa učiť

Na rozdiel od ostatných, ktorí sú radi, že sa už nemusia nič učiť, ty sa vzdelávaj. Pokiaľ sa chceš niekam posúvať, musíš sa stále učiť nové veci, neuspokoj sa s vedomosťami, ktoré máš. Svet stále napreduje a preto sa máš vždy čomu priučiť.

 1. Úspech nie je všetko

Pre veľa ľudí je dosiahnutie úspechu všetko, po čom túžili. Úspech by ťa však mal posúvať a motivovať k ďalším rozhodnutiam, nemal by to byť tvoj jediný cieľ.

 1. Nech za teba hovoria tvoje činy

Rozprávať o tom, čo si dosiahol bez očividného výsledku je nanič. Všetci vieme rozprávať. Ľudia chcú vidieť činy, nie počúvať plané reči. Nechaj, nech za teba prehovorí tvoja práca.

1451031295_mountain_top

foto: static2.tripoto.com

 1. Sebavedomie je tvoja výhoda

Pokiaľ nemáš patričné sebavedomie, nikdy nedosiahneš svoj cieľ. Ale na druhej strane to s ním neprežeň.

 1. Obklop sa ľuďmi, ktorí ti budú pripomínať zajtrajšok nie včerajšok

Ak sa obklopíš ľuďmi lipnúcimi na minulosti, budeš len veľmi ťažko napredovať. Chce to takých, ktorí sa s tebou budú pozerať do budúcnosti a budú ti nápomocní. Lepšie sa napreduje, keď niekto chápe tvoje zmýšľanie.

 1. Odpúšťaj, no nezabúdaj

Ak ľuďom odpustíš ich prešľapy, uľaví sa nielen im ale aj tebe. Nezabudni, že aj tebe bolo veľa odpustené. Odpustenie však neznamená automaticky zabudnutie. Veď predsa dva krát sa nevrhneš do biznisu s ľuďmi, ktorí ťa už raz sklamali.

Supernatural-Dean

foto: mashable.com

 1. V jednoduchosti je krása

V poslednej dobe sa všetko zbytočne komplikuje. Preto nezabúdaj, že čím komplikovanejší budeš, o to zložitejšie ti budú ostatní rozumieť. Či už sa jedná o tvoju povahu, spôsob vyjadrovania alebo život. Veď predsa v jednoduchosti je krása.

 1. Nežiarli na to, čo má druhý

Pokiaľ sa ti páči susedov dom alebo auto, automaticky žiarliš. Nezabudni však, čo všetko musel on pre to spraviť, aby to mohol mať. Závisť a žiarlivosť by si mal úplne obmedziť. Načo sa zapodievať úspechmi iných. Zameraj sa na ten svoj.

 1. Začni ešte skôr

Veľa ľudí odkladá svoje plány na dobu, keď budú mať viac peňazí, keď budú starší či keď budú mať viac času. No v podstate čakajú len na to, kedy budú v určitom bezpečí. Ty začni už teraz. Jediný súhlas, ktorý potrebuješ, je súhlas tvojho vnútorného JA, ten ťa nakopme.

photo-landscape

foto: www.aviary.com

 1. Pokiaľ čakáš na povolenie od iných, tak to nechaj tak

Čakáš na povolenie, aby si mohol začať žiť život, aký chceš? Ak sa necháš viezť inými, tak ani nemusíš začínať. Ty si pánom svojho života. Môžeš iných vypočuť, prehodnotiť či majú, alebo nemajú pravdu, no rozhodnutie je vždy na tebe.

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: favim.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech