Bose konečne vytvorili svoje najlepšie slúchadlá v bezdrôtovej verzii

  • Možno si o partii z Bose ešte nepočul, alebo práve naopak – vieš presne, čo sú zač. Pravdou je, že Bose nemusia vyhrávať v priečkach všeobecného poznania bežných ľudí, ale so svojou technológiou, ktorá je mimochodom najlepšia v kategórii, si vybudovali dosť slušné meno. A oddnes ich nadupané slúchadlá budú navyše aj bezdrôtové.
bose-quiet-comfort-35-2
  • Možno si o partii z Bose ešte nepočul, alebo práve naopak – vieš presne, čo sú zač. Pravdou je, že Bose nemusia vyhrávať v priečkach všeobecného poznania bežných ľudí, ale so svojou technológiou, ktorá je mimochodom najlepšia v kategórii, si vybudovali dosť slušné meno. A oddnes ich nadupané slúchadlá budú navyše aj bezdrôtové.

Bose uviedli na trh slúchadlá QuietComfort 35 s predajnou cenou 350 dolárov v čiernej alebo striebornej farbe. Majú síce rovnaký dizajn ako predošlé modely a poslucháčov zážitok z hudby nebude o nič odlišnejší od modelu QC25 alebo SoundLink II (ktorý je ale bez technológie prekrytia hluku), ale chceme ti ukázať, prečo stoja za zmienku.

Práve bezdrôtovosť je to, čo má presvedčiť zákazníka tentokrát. Bose uvádza, že slúchadlá vydržia nepretržite až 20 hodín, ale samozrejme, aj to sa dá vylepšiť. Stačí zapojiť kábel, ktorý je súčasťou balenia, tým sa vypne Bluetooth spojenie a batéria sa potom zameria čisto len na čistenie zvukov obklopujúcich užívateľa. Presne, ako by sme mohli čakať od 350$ hračky, tak si dokonale plnia svoju úlohu a ty budeš mať pocit, že sa nachádzaš sám v tichej miestnosti.

bose_quietcomfort_35

foto: expertreviews.co.uk

Bose utlmujú každodenný hluk, ktorý nás obklopuje – hlučné preľudnené ulice, zvuk premávky alebo hluk vetra. Ako sa dalo čakať, QC35 odviedli až prekvapivo dobrú prácu v čistení nepríjemných zvukov v pozadí a stíšili ich až na tichý šepot.

Ak nie si zrovna fanúšik obrovských zvieračov hlavy, ale preferuješ skôr niečo menšie, Bose má alternatívu aj pre teba. Spolu s QC35 predstavili totiž aj model QuietControl 30s z radu takzvaných “neckbuds”. Aj tento model je bezdrôtový, len so štuplíkmi do uší a s plastovým remienkom, ktorý je uchytený o zadnú časť krku. Navyše ich názov QuietControl (v preklade kontrola ticha) hovorí za všetko, pretože Bose ti umožňuje nastaviť si level kontroly hluku v pozadí podľa seba. Prispôsobiť si to môžeš cez appku na svojom mobile alebo na slúchadlách samotných.

cq5dam.web.1000.1000

foto: bose.com

To ich robí dokonale užitočnými – napríklad aj na jazde bicyklom alebo pri behu, kedy chceš stlmiť hluk, ale stále potrebuješ vedieť, čo sa okolo teba deje. Tieto slúchadlá ti vydržia až 10 hodín, ale lacnou záležitosťou, rovnako ako ich väčší súrodenec, zrovna nie sú. V septembri prídu na trh s cenou 300$. Ale zato im musíme nechať, že si dali poriadnu prácu aj s mikrofónmi u oboch produktov. Každý z nich má duálne nastavenie mikrofónu, čo má, podľa uvedených údajov, za úlohu zlepšiť kvalitu hlasu pri telefonovaní a potlačiť akýkoľvek hluk do úzadia. Takže vždy ťa bude dobre počuť – už nebudeš musieť kričať do telefónu ani na koncerte. :-)

Toto všetko je zatiaľ poriadna nádielka, ale Bose s týmto ani zďaleka nekončí. Poslednou novinkou sú SoundSport Wireless a SoundSport Pulse. Aj tieto modely sú bezdrôtové, ale nemajú funkciu vyčistenia zvuku v pozadí. Zato sú ale odolné voči vode, potu a sú v ponuke v rôznych farbách. Rovnako prichádzajú s celkom novým dizajnom hlavičiek, ktoré by sa mali udržať v tvojom uchu bez ohľadu na to, čo robíš alebo, aký intenzívny tvoj workout je. Plus má SoundSport Pulse zabudovaný merač tepu.

To však nie je až taká novinka, pretože sme rovnaký krok mohli vidieť aj u Samsungu alebo Jaybird. Momentálne dostať na trhu SoundSport Wireless za 149$ a Pulse verzia príde čoskoro za 199$.

bose-wireless-gear-patrol-full-lead-2

foto: gearpatrol.com

Takže, či už si chceš užiť dokonalý zvuk bez akýchkoľvek rušivých elementov z okolia, alebo premýšľaš nad niečím, čo ti spríjemní tvoje športové chvíle, skús Bose.

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: empireave.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech