Nabombuj si CVčko a poď do toho!

  • Takto znie odkaz od troch skvelých ľudí – absolventov minuloročnej letnej školy, ktorí sa s nami podelili o zážitky z tohto eventu pod taktovkou FPT, vďaka ktorému si nakódovali skvelú prítomnosť. Ty si môžeš nakódiť skvelú budúcnosť. Čítaj, ako!
FPT Summer School 2015 - Ucastnici
  • Takto znie odkaz od troch skvelých ľudí – absolventov minuloročnej letnej školy, ktorí sa s nami podelili o zážitky z tohto eventu pod taktovkou FPT, vďaka ktorému si nakódovali skvelú prítomnosť. Ty si môžeš nakódiť skvelú budúcnosť. Čítaj, ako!

Miluješ technológie, programuješ alebo by si chcel TECH start-up vyvinúť? A že nevieš, ako na to? Máme pre teba návod a je pomerne jednoduchý. Stačí sa prihlásiť na FPT Summer School. Bavili sme sa o tom s Ivanom, Noemou a Mišom, ktorí letnú školu minulý rok zažili a dnes v Fpt Slovakia pracujú.

“Z môjho pohľadu to bol najzaujímavejší týždeň z celého leta,” povedal Ivan, “Start-upy ma zaujímajú a úlohou tímov na FPT Summer School bolo práve vyvinúť TECH appku alebo platformu. Náš tím robil na projekte SMART diabetic pumpe, teda pumpe pre diabetikov, ktorá by neinvazívne merala hladinu cukru v krvi a následne by aplikovala potrebné množstvo inzulínu do tela. Bola by tam navyše nadstavba v podobe informácie o stave pacienta.”

1 fpt
Tím s Ivom (vpravo v čiapke) práve robí na front-ende projektu Diaspo – SMART diabetic pump počas minuloročnej FPT Summer School.

Naozaj zaujímavé a o to zaujímavejšie, že sa všetko realizovalo v praxi a nie iba na papieri. Samozrejme, bola aj teória a bude aj toho roku, ale podaná tak štýlovo, že v praktických ukážkach a skúsenostiach tú teóriu ani nezbadáš. “Forma FPT Summer School je super,” myslí si jej absolventka Noema, ”Mňa  bavili aj ranné panelové diskusie, ktoré boli veľmi motivačné a plné skúseností a poznatkov top ľudí z brandže.”

A najväčšia výhoda? Minimálne pre Ivana ňou bolo nové zamestnanie: “Vďaka programu letnej školy som získal nové kontakty, známosti a navyše zamestnanie, v ktorom som už približne rok veľmi spokojný. Prvý dojem z ľudí a firmy ako takej bol veľmi sympatický. Po absolvovaní letnej školy a následnom kole pohovorov som bol plný očakávaní,  do čoho idem, keď som sa vo firme zamestnával. Po roku môžem povedať, že to bolo super rozhodnutie. Je tu mladý kolektív, čo mi vyhovuje. “Starší“ kolegovia boli v mojich začiatkoch veľmi nápomocní. A máme stále nové projekty, vďaka čomu sa nenudíme. Ale FPT nie je firma, ktorá by bola iba o práci. Máme tu viacero kuchyniek a relax zón, kde môžem s kolegami na chvíľu vypnúť alebo len tak pokecať o veciach, čo nás bavia a zaujímajú.”

DSC_0527
Noema a Mišo dokonca makali počas letnej školy v spoločnom tíme (Noema je prvá vľavo a Mišo druhý vpravo).

A tu je jasný odkaz od Iva, ktorý sa vďaka minuloročnej FPT Summer School tiež vo firme zamestnal: ”Ak by som sa dnes rozhodoval o svojom lete, tak by som si nabomboval CVčko a prihlásil sa na Summer School, a to čo najrýchlejšie. Miest je málo a počet registrovaných stále stúpa. Bola by škoda nedostať sa medzi účastníkov.” Ivo navyše stále študuje a ako veľký benefit firmy hodnotí aj to, že mu v nej veľmi ústretovo umožnili pripraviť diplomovú prácu v oblasti IoT (Internet of Things) a pripravili čo najvhodnejšie podmienky na jej realizáciu.

Pár faktov o pripravovanom ročníku FPT Summer School:

– do programu bude zapojených cca. 20 účastníkov, ktorí budú rozdelení do 4 tímov
– tohto roku to bude najmä o kódovaní v oblastiach ako .NET, Java, Android a ABAP
– Summer School potrvá 5 dní, od 11. do 15.7.2016
– účastníkom sa bude venovať 10+ interných lektorov a spíkrov
prihlásiť sa môžeš tu

Takže neváhaj, priprav si CVčko a ešte dnes poď do toho. Do konca registrácie (30. 6. 2016) už ostáva iba niekoľko dní.

DSC_0449
Aj v ďalšom tíme, ktorý bolo súčasťou letnej školy 2015, nájdete súčasných zamestnancov FPT (Maroš – prvý zľava a Erika – v strede).

zdroj: tlačová správa, zdroj fotografií: FPT Summer School

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech