RTVS porazila CNN. Získala Oscara za grafický ident

  • RTVS si zo svetovej akadémie PROMAX v New Yorku priniesla zlato za grafický ident. V súťaži o najlepší celosvetový televízny dizajn porazila konkurenciu mediálnych velikánov ako CNN, HBO, Fox Sport či MTV.
rtvs_f
  • RTVS si zo svetovej akadémie PROMAX v New Yorku priniesla zlato za grafický ident. V súťaži o najlepší celosvetový televízny dizajn porazila konkurenciu mediálnych velikánov ako CNN, HBO, Fox Sport či MTV.

O tom, že RTVS sa má čím pochváliť aj v zahraničí vraví jej úspech z minulého týždňa. Svetová akadémia , ktoré majú vo svete televíznej produkcie hodnotu Oscara. Kategória „Imidžová kampaň televíznej stanice“ priniesla RTVS zlato, zvíťazila tak nad televíznym lídrom CNN Worlwide, ktorý obsadil druhé miesto.

Porotu zastupovalo 33 odborníkov zo spoločností ako Warner Brothers, Fox Television, NBC Universal, ABC Group, VH1 či Hulu. Spomedzi 4300 prihlásených prác z celého sveta ocenila porota originalitu, kreativitu a inovatívnosť televízneho dizajnu RTVS. Televízna grafika RTVS je nápaditá a moderná. Identy na Jednotke sú ilustrované každodenným životom a odrážajú bežné situácie. Ident Dvojky je čisto grafický, vyjadruje tak rozmanitosť televíznej ponuky aj náročnejšiu skladbu jej programovej štruktúry. Dvojbodka v logu po zdynamizovaní nadobudla podobu hodinových ručičiek, ktoré ukazujú čas vysielania relácie pri textovom prehľade. Grafický ident RTVS už bol ocenený aj u nás na Slovensku, získal Cenu za komunikačný dizajn 2016.

XLp9.soska_promax_jpg

Okrem víťazstva grafického identu,bola RTVS nominovaná aj za animáciu loga Dvojky, ktoré je založené na 3D pohybe. Televízia si dala za cieľ priblížiť sa divákom, a preto oživila statické logo pridaním pohybu s animačnými prvkami self-promotion. Zároveň sa logá Jednotky a Dvojky vizuálne aj informačne líšia. RTVS spolupracovala s českou spoločnosťou Oficina, ktorá pre ňu vytvorila koncepty.

PromaxBDA pôsobí ako medzinárodná organizácia, ktorá sa zaoberá televíznym marketingom a video obsahom na všetkých platformách. Táto asociácia zastupuje viac ako 10 000 spoločností a jednotlivcov zo všetkých dôležitých mediálnych organizácií, marketingových agentúr, výskumných spoločností či poskytovateľov technológií. Je považovaná za popredný svetový zdroj vzdelávania, tvorivých inšpirácií a profesionálneho rozvoja v médiách a marketingových sektoroch. Promax funguje od roku 1956. Medzi jej aktivity patrí aj medzinárodné udeľovanie ocenení PromaxBDA, ktoré je považované za najprestížnejšie ohodnotenie tvorivého úsilia v oblasti televíznej produkcie a marketingu.

rtvs

zdroj: rtvs.sk, zdroj titulnej fotografie: rtvs.sk, zdroj fotografií: rtvs.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech