WakeSoul – stredisko v Piešťanoch, kde olympijský víťaz Rado Židek učí ľudí podmaniť si dosku

  • Prinášame ti fresh rozhovor s ľuďmi, ktorí sa postarali o existenciu projektu menom WakeSoul – Kamilou Danišovou a olympijským víťazom v snowboardnigu Radom Židekom. Určite si už aj ty postrehol mániu, ktorú medzi Slovákmi spôsobil wakeboarding. My sme zisťovali, ako funguje pravdepodobne najmodernejšie naň určené stredisko na Slovensku.
DSC_2201
  • Prinášame ti fresh rozhovor s ľuďmi, ktorí sa postarali o existenciu projektu menom WakeSoul – Kamilou Danišovou a olympijským víťazom v snowboardnigu Radom Židekom. Určite si už aj ty postrehol mániu, ktorú medzi Slovákmi spôsobil wakeboarding. My sme zisťovali, ako funguje pravdepodobne najmodernejšie naň určené stredisko na Slovensku.

Ahojte, najprv nám v skratke predstavte projekt Wake Soul. Kto za ním stojí, čo je jeho cieľom a prečo vlastne vznikol? :-)

 

Kamila: Myšlienka projektu Wake Soul vznikla v hlave Rada Žideka. Rado začal wakeboardovať tu, v dnešnom Wake Soul. Pred 8 rokmi sme sa práve tu zoznámili. Ja aj Rado sme sem chodili wejkovať. Začali sme sa o tomto projekte spoločne baviť a tri roky sme venovali tejto myšlienke, až sme ju začali spoločne realizovať.

Postavili sme Wake Soul, ktorý je srdcová záležitosť, projekt s dušou, aj preto v názve ten Soul. :-) A prečo to vlastne vzniklo? Spojil sa profesionálny športovec so snom a biznis nápadom s biznismankou s duchom športovca a to je ten Soul.

 

Aké sú najväčšie atrakcie, ktorými k sebe Wake Soul láka ľudí?

Rado: Areál sa nachádza na Sľňave v zátoke Ratnovská, ktorá má sama o sebe veľké kúzlo. Vedie k nám cyklotrasa po hrádzi z Pieštaň, dá sa k nám dostať na loďke, paddleboarde, bicykli, kolieskových korčuliach, pešo či autom. Už samotná  cesta je veľmi pekná. V areáli máme najvyšší vlek na Slovensku, čo umožňuje robiť veľké skoky, taktiež úplne nové prekážky.

Okrem wejkovania sa u nás dá paddleboardovať, lyžovať na vodných lyžiach či blázniť na kneeboarde.  Mnoho ľudí sa k nám chodí učiť, keďže poskytujeme zadarmo základnú inštruktáž, ale radi poradíme aj neskôr. Robíme množstvo eventov pre verejnosť, máme výborný bufet, široké zázemie pre detské aktivity, pláž, volejbal, work out, letné kino. Je toho fakt veľa. :-)

 

_MG_1395

 

Teraz skús povedať nám, čo s wejkingom nemáme skúsenosti – čo na ňom ľudia tak milujú? Prečo by si žiaden človek nemal nechať ujsť šancu vyskúšať si ho?

 

Rado: Slováci milujú doskové športy. Snowboard, lyže, skate… Sneh je len voda v inom skupenstve. Ten istý pocit slobody ako zažívaš na snowboarde či lyžiach zažiješ aj na wakeboarde. Tu je dôležité zdôrazniť, že u nás sa aj lyžuje, či wejkskejtuje. V princípe – zimná sezóna nemusí skončiť v apríli, ale pokračuje od mája na vode.

Kamila: Osobne nepoznám lepší letný šport. :-) Človek si pri ňom zresetuje hlavu, prekrví telo, zažije pocit slobody, adrenalín – ako sa hovorí all in one. :-)

 

Wakeboarduj kedy len chceš a koľko len chceš! S permanentkou jazdíš vo Wakesoul len za 3,30 na deň!

 

Pre koho každého je projekt Wake Soul určený? Je to len o profesionáloch, alebo si na svoje prídu aj tí, ktorí sa chcú niečo nové naučiť?

Kamila: My sme otvorení každému. Našim cieľom bolo vytvoriť priestor, kde vedľa seba v harmónii fungujú profesionáli, amatéri aj úplní začiatočníci. Keď máš deti, tak sa môžu zahrať v detskej zóne či skúšať jazdiť. U nás jazdia už 4-ročné deti, ale aj jazdci po 70tke. Chodí k nám na vodné lyže pán, čo má 76 rokov. Vnímame sa ako rodinné centrum, ktoré oslovuje každého, kto sa chce hýbať a má rád šport.

_MG_1537

 

Nie ste jediným projektom svojho typu na Slovensku, ste však jediní v Piešťanoch. Čím sa ešte odlišuje Wake Soul od podobných projektov?

 

Kamila: Sme najmladšie a dovolím si tvrdiť, že aj najmodernejšie stredisko na Slovensku. Okrem technických vychytávok, ako je najvyšší vlek či prekážky, je naša jedinečnosť v prístupe a šírke zákazníckeho portfólia. U nás v lete stretneš malých, veľkých, tučných, chudých, vyšportovaných, starých, mladých, deti, dôchodcov a to je super, všetci sa u nás cítia dobre. :-) Je super, že Rado behá po stredisku, baví sa s ľuďmi, wejkerom ochotne dáva rady, ako jazdiť. Kde inde stretneš olympijského víťaza v snowboardingu, ktorý ti s radosťou poradí, ako si podmaniť dosku? :-)

_MG_1290

 

Na čo všetko sa môžeme v rámci novej sezóny vo Wake Soul tešiť? Chystáte nejaké novinky?

 

Rado: Rozširujeme zázemie v požičovni, počas sezóny doplníme ďalšie prekážky, v rámci sezónnych lístkov sme pripravili pre klientov ďalšie benefity, ktoré určite ocenia. Napr. deň jazdenia u nás stojí pre sezónkara 3,30€, ak by využil celú sezónu. Veľmi sa tešíme, že sme nadviazali spoluprácu s eventovou agentúrou. Prvú väčšiu akciu máme už 21. mája. Pripravili sme celodenný program, večer príde zahrať koncert PARA, Vec a Škrupu plus Djs. Budeme robiť exibíciu, školu wakeboardingu, detské aktivity.

Tieto akcie chceme robiť raz za mesiac počas celej sezóny. Veľmi nám záleží, aby sme posilnili bufet a robili skutočne chutné jedlo, nie že by už teraz nebolo super, ale chcem ho robiť najlepšie! Snažíme sa vo všetkých smeroch maximálne zdvíhať úroveň našich služieb.

Pre mnohých jazdcov je dôležitou otázkou aj parkovanie a spanie v blízkosti vleku. Aké sú u vás možnosti? Dá sa spať v aute, stane, na posteliach? :-)

 

Kamila: Autom sa k nám dá zájsť až priamo pri areál, máme k dispozícii 120 miest na parkovanie, čo je adekvátne veľkosti areálu. Momentálne sa u nás dá prespať v kempingu v stane alebo karaváne. Ale 3 minúty pešo od areálu je veľká možnosť rôznych ubytovaní v penziónoch, na súkromí či v piešťanských hoteloch. Do budúcnosti pripravujeme aj ubytovanie v rámci areálu.

_MG_1261

 

Kamila, prejdime teraz k tebe – jazdíš? Ako dlho a ako si sa k tomu dostala?

Jazdím asi 15 rokov a dostala som sa k tomu úplnou náhodou. Išla som s kamošmi do Piešťan (vlek samotný je tu už 20 rokov) a tu som to prvýkrát videla. Chcela som to vyskúšať, skúsila som to a doteraz ma to neprešlo. Som celoživotný wejker. :-) V mojom živote má šport veľmi dôležitú úlohu, dáva mi balans.

 

Ako si sa dostala do projektu WakeSoul  a čo máš v rámci projektu na starosti?

K celej myšienke ma doviedol Rado Židek, bol to jeho sen a ja som mu ho pomohla zrealizovať. Je to naša spoločná cesta a jeden bez druhého by to bolo ako Wake bez Soul. Vzájomne sa dopĺňame, ale ja som viacmenej exekutívny človek a celý projekt manažérsky a investične zastrešujem.

_MG_1880

 

Okolo českej a slovenskej wake scény sa vytvorila celkom slušná komunita ľudí. Ako vnímaš nárast záujmu zo strany širšej verejnosti?

Každý rok je komunita väčšia a väčšia, veľmi nás to teší. :-)  Slováci milujú doskové športy, adrenalín, pohyb, slnko, leto, relax. Ak raz tento šport vyskúšaš, už chceš pokračovať, neprestaneš. :-)

_MG_1719

 

Máš ešte nejaký odkaz pre ľudí, ktorí by mali záujem Wake Soul vyskúšať? :-)

 

Veľmi srdečne Vás všetkých k nám pozývam. Sme otvorení každý deň, okrem zlého počasia. Všetky informácie a aktuality nájdete na našom webefacebooku. Momentálne nám beží kampaň na mesačný lístok, kde ponúkame možnosť všetkým, čo u nás ešte neboli alebo nikdy newejkovali inštruktáž a polhodinu jazdenia zadarmo.

Môže sa to zdať málo, ale jedno kolečko trvá cca.minútu a pol a začiatočník má už po troch chuť dať si kofolu a nechať vydýchnuť rukám. :-) A ten, čo už nejakú dobu jazdí, tak jemu je polhodina dosť času na to, aby zistil, či mu trať, vlek, prekážky, stredisko, vyhovuje.

x_MG_1261

x_MG_1837

autor fotografií: Viktor Szemzo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech