20 stránok, ktoré z teba konečne urobia génia

  • Internet je nevyčerpateľná studnica všetkých druhov múdrostí, na počudovanie mnohých aj tých nefalšovaných a užitočných, ktoré ti uľahčia život a vycibria myseľ. Namiesto bohapustej prokrastinácie a sledovaniu videí mačiatok tak môžeš svoj čas využiť aj perspektívnejšie. Nasledujúce weby sú na to ako stvorené.
image_1441895217.jpeg
  • Internet je nevyčerpateľná studnica všetkých druhov múdrostí, na počudovanie mnohých aj tých nefalšovaných a užitočných, ktoré ti uľahčia život a vycibria myseľ. Namiesto bohapustej prokrastinácie a sledovaniu videí mačiatok tak môžeš svoj čas využiť aj perspektívnejšie. Nasledujúce weby sú na to ako stvorené.

 

1. BBC-Future: Nájdeš tu odpovede naozaj na všeličo a zistíš aj to, čo si nechcel. 

 

2. Youtube EDU: vedecké vysvetlivky, rýchlokurzy histórie, alebo len také každodenné maličkosti, ktoré ti rozšíria obzor.

 

3. WikiWand: Vynovená Wikipedia prichádza v novom, oveľa zaujímavejšom formáte a ponúka to, čo doteraz – informácie o všetkých a všetkom, ktoré si ale treba dva krát preveriť predtým, než na nich postavíš svoju vedeckú prácu.

 

 

4. The long read (The Guardian): známy britský web ponúka rozšírenie, v ktorom si prečítaš rozsiahle reportáže, či zaujímavé eseje.

 

5. InsightfulQuestion: odnož známeho Redditu ponúka intelektuálne debaty, ktoré sa narozdiel od väčšiny slovenských diskusných fór nezaoberajú dilemami, ako napríklad kto má menšie prirodzenie a ktorá veľmoc viac prispieva k zániku panenských hodnôt nášho európskeho regiónu 

 

6. iTunes U: virtuálny vzdelávací systém ti aj na diaľku ponúka znalosti tých najlepších univerzít.

 

 

7. Cerego: ponúka vlastné študijné plány ušité na mieru podľa toho, čo ti ide viac a v čom exceluješ menej.

 

8. University of the People: online univerzita, ktorá ti zadarmo ponúka viaceré vzdelávacie smery vyššieho vzdelania

 

9. OpenSesame: online kurzy, ktoré vycibria tvoje znalosti zo sveta biznisu a podnikania

 

10. CreativeLive: učebňa kreatívno-umeleckých aktivít od výmyslu sveta, ktorou ťa budú sprevádzať svetoví experti a umelci

 

 

 

11. Quora: Niečo ako Yahoo Answers, akurát je to porovnanie pomerov ako v prípade Žiguláku a Ferrari. Tu ti odpovedajú aj užívatelia, no najmä experti na danú tému.

 

12. Umano: Audio články pre tých, ktorým z neustále čumenia do obrazoviek už pomaly vytekajú uši. Poprípade pre tých lenivých. Alebo negramotných. Každopádne, zaujímavé témy a príjemné hlasy – oplatí sa aspoň vyskúšať.

 

13. MIT Open CourseWare: Svetoznámy Massachusetts Institute of Technology, ktorý patrí medzi svetovú špičku technologických a vedekých univerzít, vyprodukoval online kurzy, z ktorých sa môžeš niečo naučiť aj ty.

  

14. Investopedia: Ako napovedá názov, tu sa naučíš všetky základné aj pokročilé fakty o investovaní, osobných financiách a svetových trhoch.

 

15. Future learn: Nielen tie najlepšie univerzity, ale aj špecializované organizácie spojili hlavy dohromady a prinášajú online kurzy pre všetkých dychtivých jedincov, ktorí bažia po informáciach.

 

 

16. Mental Floss: Tu sa môžeš svoje vedomosti vystaviť skúškam zaujímavých dotazníkov, hravých testov, kvízov, či hlavolamov.

 

17. Learnitlist: Praktické vedomosti zo sveta technológií a internetu ti ponúka nespočetné množstvo lekcií vo forme textov a videí.

 

18. Udemy: Stránka so stovkami kurzov, ktorá ponúka mnoho zľiav – kurzy si môže dovoliť každý.

 

19. Startitup: Naša maličkosť :). Portál o startupoch, ktorý ti poradí, nakopne ťa a informuje o novinkách z domácej a zahraničnej scény.

 

20. Sketcher: Slovenský portál, ktorý žije a dýcha pre dizajn.

 

Zdroj: Medium

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech