3 spôsoby ako byť lepší produktový dizajnér v startupe

  • V startupoch je úloha produktového dizajnéra skutočne dôležitá, keďže ich existencia často závisí od jedného konkrétneho produktu, ktorý môžu trhu ponúknuť. Či sa už na tejto pozícii trápiš, alebo len hľadáš inšpiráciu, tieto 3 tipy ťa posunú vpred.
Cartier 'Style et Luxe' lunch at The Goodwood Festival of Speed, West Sussex, Britian - 04 Jul 2010
  • V startupoch je úloha produktového dizajnéra skutočne dôležitá, keďže ich existencia často závisí od jedného konkrétneho produktu, ktorý môžu trhu ponúknuť. Či sa už na tejto pozícii trápiš, alebo len hľadáš inšpiráciu, tieto 3 tipy ťa posunú vpred.

Nájdi cestu, na ktorej budeš rásť  

V startupoch neexistuje typická cesta pre typický vývoj – pokiaľ pracuješ v startupe, ktorý sa rýchlo rozvíja, svoju pracovnú pozíciu meníš každú chvíľu (aj niekoľkokrát za deň :-) ). Senior dizajnérov nájdeš zvyčajne na jednej z týchto troch ciest:

designer

a) dizajnový manažér – vedie a podporuje dizajnový tím, manažuje proces dizajnu, podporuje dizajn vo vnútri organizácii;
trávi menej času s návrhom dizajnu a viac sa sústredí na potreby dizajnérov

b) dizajnový líder – zodpovedný za víziu dizajnu vo všetkých oblastiach produktu, rozdeľuje svoj čas medzi rozvojom návrhu
dizajnov a manažovaním mítingov pre podporu a rozvoj dizajnu

c) dizajnový expert/individuálny prispievateľ – technický expert na špecifické aspekty dizajnu, väčšinu svojho času trávi
brainstormovaním nových nápadov ako než sedením na mítingoch.

V rastúcom startupe môžeš byť zároveň dizajnový manažér a líder. Musíš však pochopiť cestu, na ktorej sa budeš vyvíjať a na základe nej naplánovať rozvoj svojich schopností, ktoré potrebuješ získať.

15-COOK-JP-2-articleLarge

 

Pomáhaj talentom

Skvelí dizajnéri chcú pracovať so skvelými dizajnérmi a zatiaľ čo získavanie nových ľudí nie je v popise tvojej práce, vypomáhanie svojmu HR tímu pre získ ďalšieho dizajnéra je skvelý spôsob ako sa môžeš sám rozvíjať.

Musíš začať premýšľať, ako je tvoj tím v súčasnosti zložený, pretože tieto odporúčania nie sú ľahké a môžu ťa urobiť zraniteľným. Ako jeden z mála a prvých dizajnérov v startupe sa na teba ostatní pozerajú ako na experta v user experience. Pokiaľ však nie si taký expert, za ktorého ťa ostatní považujú, kľudne si to priznaj, prospeješ tým sebe a hlavne svojmu startupu.

20150701190310-young-workers-networking-talking-multiple-business

Spochybňuj procesy

Jedna z veľkých výhod startupu je, že ako individuál môžeš mať veľký dopad na startupovú kultúru. Na základe tohto môžeš strkať nos viac, spochybňovať vývoj produktu pokiaľ nie je zladený s jeho funkciami alebo pokiaľ odmietaš prispôsobiť proces pre konkrétny produkt.

Neexistuje jedna všeobecne vyhovujúca metóda vývoja produktu. V každom produkte ktorý navrhuješ sa pýtaj sám seba, či dizajn spĺňa ciele pre používateľa a či je daný proces vhodný pre konkrétny produkt.

Optimized-27

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech