3 úspešné Slovenky, ktoré vymenili modeling za svoj vlastný biznis 

  • Mladé Slovenky mali úspešne našliapnutú kariéru modeliek
  • Svetové móla sa však rozhodli dobrovolne vymeniť za svoj vlastný biznis
mk
Nikoleta Kováčová, Natália Gapľovská 
  • Mladé Slovenky mali úspešne našliapnutú kariéru modeliek
  • Svetové móla sa však rozhodli dobrovolne vymeniť za svoj vlastný biznis

Nikoleta Kováčová

Nikoleta Kováčová pochádza z Piešťan, na internete sa preslávila ako Surová Dcérka. Je to pseudonym, pod ktorým už viac ako 6 rokov blogujee, vloguje, instagramuje a prednáša o vegánstve, rastlinných receptoch a udržateľnom životnom štýle. Okrem iného spravuje sociálne siete v digitálnej agentúre. V minulosti sa dokonca stala tvárou čínskej on-line hry od spoločnosti Perfect World. Ako modelka pôsobila nielen v Číne ale aj v Singapure, Mexiku, Thajsku či Indii.

zdroj: Nikoleta Kováčová

Ako influencer dnes využíva svoj dosah na vzdelávanie a rozširovanie obzorov v oblasti udržateľného, etického a cruelty-free životného štýlu. Pomáha taktiež etickým a zodpovedným značkám s propagáciou ich produktov. Stojí za projektom Veganizuj.sk, v rámci ktorého pomáha konvenčným reštauráciám s veganizovaním ich menu.

zdroj: Nikoleta Kováčová

Nikoleta je taktiež bratislavským ambasádorom najväčšieho sprievodcu vege-priateľskými podnikmi na svete – aplikácie HappyCow. A najnovšie je taktiež autorkou prvej skutočne slovenskej vegánskej knihy receptov. Nájdeš v nej 70 tých najtradičnejších slovenských, akými sú guláš či halušky vo vegánskej verzii. Na knihu Slovegan sa Nikolete podarilo v rámci crowndfundingovej kampane vyzbierať viac ako 30-tisíc eur.

Celý rozhovor s Nikoletou nájdeš tu.

Natália Gapľovská 

Natália Gápľovská je bývalá slovenská modelka, ktorá sa objavila na mólach aj v New Yorku. Kariéru modelky však zavesila na klinec a rozhodla sa podnikať s jedinečným druhom sviečok. Aj Natáliin strýko sa roky venoval umeleckej výrobe sviečok a bol prvý, kto ju upozornil na zdravotné riziká bežných parafínových sviečok. 

Naši noví brigádnici Riško a Mirko 💪😄

Gepostet von Natalia Gaplovska am Sonntag, 5. August 2018

Keďže ju každú zimu trápil kašeľ, bolesti hrdla a alergia, dala na dobrú radu a vymenila parafínové sviečky za ich prírodnú produkciu. Zdravotné problémy pominuli a už sa nevrátili. Motivovaná svojím uzdravením, začala následky pálenia ropného parafínu skúmať podrobnejšie a prieskum jeho škodlivosť a súvis so zdravotnými problémami potvrdil. 

zdroj: Natalia Gaplovska

Začala sa veľká cesta osvety a z čistého úmyslu sa zrodila LUMINIA. Ide o luxusné sviečky s trblietavým voskom v ručne fúkanom skle Bohemia Crystal.

zdroj: Natalia Gaplovska

Tieto sa pýšia svetovo unikátnou receptúrou až 5-tich najkvalitnejších 100% prírodných voskov, ktoré pripomínajú čerstvo napadaný sneh, horia až 3-krát dlhšie ako akákoľvek iná sviečka a neškodia ani senzitívnym ľuďom, alergikom, astmatikom, či malým deťom vďaka svojmu bezparafínovému zloženiu, bez pridania konzervačných látok, farbív či aditív. 

Celý rozhovor s Natáliou si prečítaj tu

Barbora Brušková

Barbora Brušková je okrem iného úspešná slovenská modelka, ktorá pochádza z Partizánskeho. Najnovšie sa rozhodla podnikať. Ekológia je jednou z hlavných tém súčasnosti, a preto si Barbora otvorila svoj biznis s ekologickými slamkami zo slamy.

Yves Saint Laurent

Gepostet von Barbora Brušková am Freitag, 24. Juli 2015

Za pomoci svojho kamaráta dokázala rozbehnúť firmu a dala jej názov STROOI Slovensko. Barborin vstup do sveta biznisu však nie je ničím výnimočným. V súčasnosti figuruje v dvoch rodinných firmách, do ktorých však nezasahuje.

Nové ekologické slamky majú ambíciu nahradiť takmer všetky dostupné slamky na trhu. Sú vyrobené priamo zo stebla pšenice a podľa Barbory ide o najjednoduchší variant výroby slamiek.

Leto síce skončilo, ale prečo by sme naše obľúbené nápoje nemohli piť aj na jeseň? Teplé či studené bez zmeny chuti. S našou slamkou je možné všetko. 😊🌱

Gepostet von Strooi am Montag, 28. Oktober 2019

„Ide o ukážkový príklad cirkulárnej ekonomiky, pri ktorej vzniká produkt bez dodatočných zásahov do životného prostredia. Steblá slamy sú sekundárnym odpadom pri zbere klasu, takže sa nič nevyrába, len spracováva to, čo zo stebla slamy po zbere klasu zostane,“ hovorí o slamkách Barbora.

Slamky pochádzajú z organického farmárstva a sú 100% ekologické a kompostovateľné. STROOI si už získalo aj prvých zákazníkov. Firma síce funguje len pár mesiacov, ale desiatky balení už boli vyexpedované do domácností alebo viacerých reštaurácií. Barbora má ambíciu predať čo najviac slamiek do všetkých prevádzok, kde sa stále používajú tie plastové.

Celý rozhovor s Barborou nájdeš tu. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech