4 revolučné technológie aj pre tvoj bicykel

  • Technológie nás ovplyvňujú všade a bicyklovanie nie je výnimkou. Či už ide o rôzne vylepšenia alebo úplne nové druhy bicyklov, každý deň sa objavia nové a ešte lepšie nápady, ako spraviť túto aktivitu ešte lákavejšou.
image_1430603590.jpeg
  • Technológie nás ovplyvňujú všade a bicyklovanie nie je výnimkou. Či už ide o rôzne vylepšenia alebo úplne nové druhy bicyklov, každý deň sa objavia nové a ešte lepšie nápady, ako spraviť túto aktivitu ešte lákavejšou.

 

Connected Cycle

Ide o francúzsky startup, ktorý zostrojil bicyklový pedál s GPS a GPRS senzormi. Hneď ako šliapneš na pedál sa senzory aktivujú a začnú monitorovať tvoj pohyb, rýchlosť a trasu. Jeho využitia sú hneď dve – môžeš ho používať ako fitness trénera a pre prípad, že ti bicykel ukradnú aplikácia Connected Cycle ti pomôže nájsť tvojho tátoša. Výhodou je, že pedál sa sám môže pripojiť na internet, bez potreby prepojenia so smartfónom. Cena ešte nie je známa, ale čím skôr prispeješ na jeho vývoj, tým máš väčšiu šancu získať 50 percentnú zľavu.

 

 

Hövding

Hövding je chytrá „neviditeľná helma“ vyvinutá vo Švédsku pre ľudí, ktorí chcú vyzerať štýlovo aj pri jazde na bicykli a zároveň byť chránení. Táto helma nie je tradičná helma, ktorú si predstavíš na svojej hlave keď uháňaš vysmiaty po hrádzi k prvému stánku, aby si mohol dať selfie a ukázať svetu srdce atléta. Je to v podstate airbag, ktorý sa aktivuje, keď nesleduješ cestu, ale napríklad iné „airbagy“ a zrazu sa zjaví napríklad strom. Podľa výrobcu airbag pokryje oveľa väčší priestor ako tradičná helma a je navrhnutý sledujúc aktuálny „trend“ pádov na bicykli. Hövding poskytne páduchtivému extrémne mäkkú a jemnú absorpciu nárazu. Produkt bol testovaný niekoľko tisíc krát pri simulovaných crashtestoch, z toho dôvodu vie algoritmus systému rozoznať, či zaznamenané nárazy ešte sú v pohode, napríklad pri jazde v drsnejších podmienkach, alebo už je zle a treba nafúkať airbag. Predáva sa za 320 dolárov.

 

  

Halfbike

Keď už si si myslel, že tvoja skladačka je najštýlovejšia mašina v okolí, tak od tohto decembra čakaj zmeny. Halfbike je síce podľa dostupných informácií dielo dvoch architektov z Bulharska, ale v skutočnosti vyzerá skôr ako dielo scenáristu legendárnej hororovej série Saw. Tvorcovia tvrdia, že vytvorili nový dopravný prostriedok, ktorý v tebe prebudí prirodzené inštinkty pohybu, pričom ťa oslobodí od každodenných starostí a dovolí ťa sústrediť sa výlučne na tvoju jazdu.

Opísali to asi dobre, keďže za prvých 24 hodín na Kickstarteri dosiahli svoj funding goal vo výške 50 tisíc dolárov a nakoniec sa im podarilo naraisovať celkovo 821 tisíc. Ak ťa Halfbike zaujal tak si našpor 399 dolárov a pošli im ich cez Kickstarter!   

 

 

RayGo pre bicykle

Poznáš to, ideš si pekne na bicykli a babenka ti nedá pokoja. Stále nejaké správy, Snapchat, Viber… Keď nechceš ešte vyskúšať vyššie uvedeného Hövdinga v praxi, ale zároveň ťa zaujíma čo sa deje, tak vyskúšaj RayGo. RayGo ti umožní čítať textové a iné správy počas jazdy bezpečným spôsobom prostredníctvom jednoduchého zariadenia pripevneného na riaditkách, pomocou ktorého môžeš scrollovať vo svojich správach a nechať si ich prečítať do slúchadiel. Táto vychytávka ti asi veľmi nepomôže v ruchu veľkomesta, ale na výlet do prírody je ako stvorená. Výrobca sľubuje začatie produkcie pri zaregistrovaní 500 ľudí do waiting listu RayGo pre bicykle. Zatiaľ nie je jasné koľko bude stáť, ale RayGo pre autá, ktorý už dosiahol 30 tisíc dolárový funding goal na Indiegogo stojí 55 dolárov. Tak si to skús dať do trojčlenky.

 

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: Geektime

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech