5 inovatívnych prevádzok, ktoré do Bratislavy priniesli nákupnú revolúciu

  • Nakupovanie nemusí vždy znamenať len nevkus
  • Vybrali sme pre teba dizajnové prevádzky v Bratislave, ktoré stoja za to
  • Presvedčia ťa, že dobre nakúpiť sa dá aj príjemne
dobrozruti a inzine
Facebook U Dobrožrúta
  • Nakupovanie nemusí vždy znamenať len nevkus
  • Vybrali sme pre teba dizajnové prevádzky v Bratislave, ktoré stoja za to
  • Presvedčia ťa, že dobre nakúpiť sa dá aj príjemne

U Dobrožrúta

Čapovaná kozmetika, potraviny od lokálnych výrobcov, veganské jedlá a navše ani kúsok odpadu. To všetko spĺňa táto dizajnová pekáreň dvoch food bloggerov, Dady a Matúša Zvalovcov. Princípy svojho súkromného života pretavili aj to svojej prevádzky – už roky totiž žijú zero waste životným štýlom. Jednou z ich hlavných priorít je ukázať širokej verejnosti, že máme na výber. A môže byť dokonca aj estetický.


Footshop

Pre neznalých len obchod s topánkami, pre miestnych komunitné cetrum. Taký je Footshop v Panorama City rozliehajúci sa na 370 metroch štvorcových. Priestor je prispôsobený pre bežné nakupovanie aj na menší koncert. Nejde tu o perfekcionizmus, ale o reálnosť. Pomocou priznaných betónových stropov, viditeľných rozvodov a betónovej podlahy sa tento pocit rozhodne upevňuje. Veľmi pozitívne pôsobí aj fakt, že celý obchod je presklený.

ZinZin Concept Store

Atypická predajňa na Mierovej ulici v Bratislave ponúka okrem oblečenia aj doplnky do bytu. Podľa majiteľa Maroša Kočišíka ide o novú alternatívu nákupných centier. Svojich zákazníkov chce naučiť, že nakúpovanie v krásnom interiéri s pôvodným dizajnom môže byť ešte viac obohacujúce.

Slávica

V očarujúcom priestore na Laurinskej ulici v Bratislave sa nachádza obchodík Slávica, predávajúci produkty od viac ako 80-tich českých a slovenských dizajnérov. Vybrať si môžete napríklad nadčasové tenisky Novesta alebo dizajnové doplnky. Majiteľkou tejto prevádzky je bývalá Miss Slovensko Ivicka Jusková Sláviková. Interiér jej biznisu bol ocenený aj cenou CEZAAR.

Kvetinárstvo Amaryllis

Malý priestor, no predsa využitý naplno. Tak by sa dalo opísať kvetinárstvo v blízkosti Petržalskej tržnice. Priestor je zariadený funkčne, jednoducho a minimalisticky. Zrkaldový pult miestnosti dopomáha a opticky ju zväčšuje. Pestrofarebnosť kvetov vyniká najmä vďaka čiernej popisovateľnej stene. Hlavný úložný priestor pozostáva z masívnej dubovej police. Doplnkom sú mobilné vozíky na kolieskach, ktoré sa dajú podľa potreby presúvať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech