5 spôsobov, ako môžu Slováci zarábať z pohodlia svojej obývačky

  • Internet dnes ponúka takmer neobmedzené možnosti zárobkov, ktoré takmer vôbec nevyžadujú, aby si opustil pohodlie svojho bytu. Prinášame ti 5 spôsobov, ktoré na Slovensku môžeš využiť.
collage
  • Internet dnes ponúka takmer neobmedzené možnosti zárobkov, ktoré takmer vôbec nevyžadujú, aby si opustil pohodlie svojho bytu. Prinášame ti 5 spôsobov, ktoré na Slovensku môžeš využiť.

Airbnb

Airbnb je populárna služba, ktorá ti umožňuje prenajať svoj byt na krátke obdobie.

airbnb-a8707ed9_original

Foto: techcrunch.com

Na Slovensku si Airbnb svoje pevné miesto ešte stále hľadá, no v rámci Bratislavy, Vysokých Tatier či Košíc by si nemal mať problém nájsť o tvoj byt záujemcov. V Bratislave sa ceny za noc v klasickom „štúdiu“ (garzónke) pohybujú od 15 do 40 eur. Pri väčších bytoch sa ceny pohybujú okolo 50 – 100 eur za noc.

Prečítaj si náš článok o tom, ako z Airbnb na Slovensku vyťažiť maximum.

BlaBlaCar

Najľahšie zarobené peniaze sú tie, ktoré ušetríš. BlaBlaCar ti umožňuje ušetriť peniaze tým, že na dlhšie cesty autom ti nájde pasažiera, ktorý sa s tebou podelí o náklady.

22022013Blablapapimageune

Foto: retaildetail.eu

Služba, ktorá je nazývaná „Uber na dlhé trasy“, je zaujímavá aj tým, že si spolucestujúceho vieš vybrať podľa toho, aký je ukecaný. Ceny sa líšia podľa vzdialenosti – napríklad za cestu z Bratislavy do Prahy je to okolo 12€ na cestujúceho a cesta z Bratislavy do Košíc sa pohybuje na úrovni 8 až 13€.

Fiverr

Fiverr je globálna freelancerská platforma, ktorá ti umožňuje predávať svoje služby za cenu od 5 dolárov. Môžeš cez ňu ponúknuť v podstate hocičo – marketingové služby, tvorbu videí, grafiky, textov, prekladov… Ak máš skill, ktorý dokážeš predať, na fiverri sa pravdepodobne nájde niekto, kto oň bude mať záujem.

earn money with fiverr

Foto: digitaltrends.com

Fiverr nedávno zmenil svoju cenovú stratégiu a dovolil svojim používateľom ponúkať služby aj za ceny iné, ako 5 dolárov. Už to teda nie je iba o malých prácach, ale stal sa z neho plnohodnotný freelancerský portál, cez ktorý si dokážeš reálne zarobiť.

Sharilo

Sharilo je slovenský projekt, ktorý sa vezie na vlne zdieľanej ekonomiky. Umožňuje podnikateľom prenajať autá, sklady a iné zariadenia, ktoré nevyužívajú každý deň, niekomu, kto ich potrebuje použiť iba pár krát, alebo jednorazovo.

collage-sharilo

Foto: sharilo.com

Ako hovorí zakladateľka Sharilo Martina Jurkovičová: „Radi by sme pod­ni­ka­te­ľom uľah­čili život. Mnohí totiž viac ako polo­vicu času trá­via rie­še­ním cashf­low, zháňaním finan­cií na uhra­de­nie fak­túr, daní alebo odvo­dov do pois­ťovní. Pred­stavte si, že im tento prob­lém zre­du­ku­jeme a oni sa konečne budú môcť veno­vať svojmu pod­ni­ka­niu.

ZaFO

Internet prináša inovácie aj do tých najstarších remesiel. Vo svete nie sú podobné portály ničím výnimočným a Slovensko aspoň v tomto ohľade určite nezaostáva. ZaFO je určite jednou z možností inovatívneho zárobku z pohodlia obývačky. :-)

Untitled-3

Foto: zafo.sk

Zdroj titulnej fotografie: Airbnb/Blablacar

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK