5 úspešných slovenských značiek založených ženami

  • Slovenské ženy začali počas uplynulých rokov revolúciu s vlastnými značkami. Doteraz to boli muži, kto mal biznis pod palcom, no doba sa mení a ukazuje sa, že aj ženy dokážu byť úspešné v podnikaní a rozvíjaní vlastnej značky. Tieto Slovenky sú dôkazom.
sona-skoncova-kuku-i-love-kuku-sexi-modelka-moderatorka-topstar-la-LA-venice-beach-adidas-frajer
  • Slovenské ženy začali počas uplynulých rokov revolúciu s vlastnými značkami. Doteraz to boli muži, kto mal biznis pod palcom, no doba sa mení a ukazuje sa, že aj ženy dokážu byť úspešné v podnikaní a rozvíjaní vlastnej značky. Tieto Slovenky sú dôkazom.

ExtravaDansa/ NeonHeads

PETRA MARKO NAVARRO (podnikateľka a producentka)

Petra už ako 19-ročná spustila projekt s názvom ExtravaDansa, ktorý sa neskôr v roku 2002 stal worldwide event entertainment. O pár rokov nato, v roku 2015, už bola ExtravaDansa medzinárodným miestom vytvárajúcim unikátne predukty a služby v 11 rôznych segmentoch z oblasti ART, FASHION, ENTERTAINMENT.

“Čo ťa nezabije, to ťa posilní.”

Názov ExtravaDansa sa počas uplynulých rokov pretransformoval do podoby NeonHeads – marketing through ART. Popri tom Petra rozvíjala svoj brand #4in1ARTISTS – inovatívny koncept prinášajúci modelov, tanečníkov, hercov a špecifických promotérov v jedinej multitalentovanej osobe.
marko-petra-superstar-petra-4260

foto: petramarkonavarro.com

Úspešná Petra sa taktiež začala venovať podpore podnikateľov, kde následne vznikol jej najnovší projekt s názvom DreamJobSupport. Táto nová platforma bude slúžiť na podporu umelcov. Počas rokov si získala zaslúžený obdiv a tiež ocenenia. V roku 2005 sa stala najsympatickejšou podnikateľkou roka, pôsobí taktiež ako ambasádorka podnikateliek.

Mentorkou začínajucích podnikateľov sa stala v roku 2011. Momentálne sa Petra venuje projektu v Rusku, no taktiež plánuje v budúcnosti rozšíriť portfolio segment o Hi-Tech Shows o 5D hologramy, interaktívne mappingy a augmented reality.

 

KUKU

SOŇA SKONCOVÁ (moderátorka a modelka)

Kuku vzniklo v roku 2014 . Ako hovorí Soňa:“ Písmenko S na krku patrilo medzi moje obľúbené šperky už od detstva.“ K tomuto nápadu sa vrátila po rokoch, kde sa z obyčajného písmenka stal dizajnérsky kúsok, no v modernej podobe a v neodolateľných farbách.

„Netreba šetriť, treba viac zarábať.“

Kuku v sebe nosí určitú myšlienku. Abeceda písmen, ktorá má zobrazovať vaše iniciály, iniciály vašich blízkych alebo domáceho miláčika sa dajú nosiť na tri spôsoby a písmenko si môžete zavesiť kamkoľvek.

3219950748Sona-Skoncova

foto: kuku

Keďže Sonine obľúbené číslo je 9, písmenká KUKU nájdeš v 9 rôznych pastelových a neónových farbách. Taktiež bol pre ňu dôležitý material písmenka a retiazky, na ktorých si Soňa dala záležať. Keďže je aj milovníčkou zvierat, môžeš na jej webe nájsť novinku KUKU PET, kde spolupracuje s občianskym združením Pes v núdzi. Kúpou tohto prívesku prispeješ psíkom na vakcinácie, odčervenia, krmivo, pamlsky a všetky potrebné veci na ich “pobyt”, pokiaľ sa im nenájde nová milujúca rodina.

Okrem iného každý z nás môže vidieť Soňu na televíznych obrazovkách ako moderátorku magazínu TOP STAR. Jej úspech si môžes všimnúť aj na jej blogu Sona Skoncova- One of a Kind.

 

MALLAY Organická káva

ROMANA ŠKAMLOVÁ (modelka a podnikateľka)

Táto organická káva sa pestuje v prirodzenom prostredí,bez použitia umelých hnojív, postrekov a iných chemických prípravkov. Organická káva prichádza priamo z fariem v lesoch indonézskeho ostrova Sumatra. Je pestovaná v jej prirodzenom prostredí pralesa.

Skvelé je, že má úžasnú chuť a navyše je zdravá, pretože neobsahuje kovy ako hliník a zinok, zvyšky pesticídov, ochratoxín a iných až 133 kontaminantov, ktoré sa bežne nachádzajú v „obyčajnej anorganickej“ káve.

“Všetko, čo sme, je výsledkom toho, čo sme si mysleli”  Budha

13043510_1068065489901270_4992252463788736107_n

foto: FB/Mallay

Okrem iného Romana rozbehla sieť kaviarní pod značkou Best caffe Group, kde si túto organickú kávu môžeš vychutnať. Pýšiť sa môže tiež otvorením prvého butiku svetoznámej značky BCBGMAXAZRIA a jej výhradným zastúpením v štyroch krajinách, kde je generálnou riaditeľkou. Romana je okrem iného stále krásnou modelkou a mamou.

 

Thank you my deer

JANKA BUKOVINOVÁ a jej kamoška SOŇA (podnikateľky)

Kaviareň,v ktorej nájdeš bezlepkové dobroty bola otvorená v roku 2013, a nachádza priamo v Paríži. Bola založená Janou Bukovínovou, ktorá stretla počas štúdia vo francúzsku v roku 2006 kamošku Soňu. Tá Jane s prevádzkou “Thank you my deer “ pomáha už od jej zrodenia. Keďže sa v Paríži nachádzalo iba málo miest, kde sa bezlepkové produkty dali nájsť, otvorili vlastný podnik,v ktorom nájdeš nie len dobrú kávu no hlavne stravu pre celiatikov.

la-team-870x522

foto: youtube.com

Kaviareň je otvorená každý deň okrem Pondelka. Cez týždeň ponúkajú obedové menu – väčšinou polievku, sendviče z vlastného chleba a šalát.

„Menu sa mení každý týždeň, vždy je spravené podľa sezóny a toho, čo je práve čerstvé,“ ubezpečuje spolumajiteľka, baristka a servírka v jednej osobe.

Vyžívajú taktiež lokálnych dodávateľov. Zelenina je bio, syry a mliečne výrobky od tamojšieho farmára a mäso a šunky z talianskeho obchodu. Síce Jana v detstve veľkou kuchárkou nebola, vášeň, zručnosti a recepty získala od svojej mamy, ktorá bola podľa jej slov skvelá kuchárka.

maxresdefault

foto: youtube.com

Keď Jana doštudovala, odišla na stáž do OSN v New Yorku. Následne potom pracovala pre OSN v Ženeve. Neskôr však z Organizácie spojených národov odišla, dala sa na cestovanie a na niekoľko mesiacov sa vrátila domov do Popradu. Kedže mala diplom z tamojšej univerzity a vedela plynule po francúzsky, vrátila sa späť do Paríža kde aj nakoniec ostala a otvorila tento zaujímavý podnik s názvom „Thank you my deer„.

SUŠIENKOVO

SUŠIENKA & ŠPAGETA a ich milujúci páničkovia ALIE LENGYELOVA (podnikateľka a fotografka) a MATEJ TOMAN 

Táto veselá značka bola síce založená ženami taktiež zo zvieracieho sveta, Sušienkou a Špagetou,no za celkovú realizáciu zodpovedá Alie Lengyelová, ktorá je taktiež fotografka v spolupráci s Matejom Tomanom. Sušienkovo je zamerané na milovníkov psov, ktorý si zakladajú na zdraví a šťastí svojho miláčika.

Ich produkty sú vyrobené z prírodných BIO a EKO materiálov, bez pridaných nezmyslov a chémie. Hlavnou myšlienkou je vyrábať kvalitné a zdravé pochúťky, bez akýchkoľvek nekalých éčok, ktoré by tvojmu miláčikovi škodili. Ich produkty boli ocenené na Pražskom veľtrhu For Pets 2016 kde získali titul GRAND PRIX 2016 za najlepší a najinovatívnejší produkt.
11406991_421327134706813_6631822199049195947_n

foto: susienkovo.cz

Alie sa venuje okrem iného fotografickej tvorbe, ako si môžeš všimnúť nie len na stránke Sušienkovo, kde môžeš vidieť krásne spracované propagačné fotografie jej dvoch psích lások Sušienky a Špagety, ale aj na jej stránke. Portfólio tvoria hlavne fotografie jedla, keďže ho aj sama rada pripravuje. Zaujímavo spracované môžeš vidieť aj interiéri a krásne svadby.
06

foto: allielengyelova.com

Na Slovensku sa určite nájde mnoho talentovaných žien, ktoré rozbehli alebo plánujú rozbehnúť vlastný biznis. Dúfam teda, že sa čoskoro budeme môcť tešiť na ďalšie úspešné tváre, ktoré sa neboja rozbehnúť svoj vlastný biznis.

zdroj titulnej fotografie: sonaskoncova.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá