5 vecí, ktoré môžu používatelia iPhonu závidieť Androiďákom

  • Smartfónový trh je rozdelený na dva nezlučiteľné tábory
  • Každá strana má však niečo, čo jej môže tá druhá závidieť
slsp-native
unsplash
  • Smartfónový trh je rozdelený na dva nezlučiteľné tábory
  • Každá strana má však niečo, čo jej môže tá druhá závidieť

Od predstavenia prvého iPhonu uplynulo už viac ako desať rokov. Presne 9. júna 2008 začal Apple písať novú éru mobilného trhu a prakticky cez noc ho celý zmenil. Samozrejme, takýto krok so sebou priniesol aj konkurenciu. A tak, o takmer tri mesiace neskôr, sa predstavením smartfónu HTC Dream so systémom Android začala vojna, ktorá dnes definuje smartfónový svet.

Za Androidom aj iPhonom stoja v súčasnosti mimoriadne silné komunity, ktoré si často (nielen) v internetových diskusiách nič nedarujú. Každopádne, „doťahovačky“ medzi oboma svetmi sú neoddeliteľnou súčasťou vzájomného súboja. Toto je 5 vecí, ktoré môžu iPhone používatelia závidieť Androiďákom:

  1. Obrovský výber zariadení

Dnes operačný systém od Google do svojich zariadení implementujú prakticky všetky veľké spoločnosti mimo Apple a pre používateľov to znamená veľkú výhodu. Vďaka tomu je možnosť výberu vo svete Androidov obrovská.

Chceš smartfón so stylusom, s tromi či štyrmi fotoaparátmi alebo s dualSIM konektivitou a priestorom pre pamäťovú kartu? Stačí sa pozrieť do bohatého sveta Androidov a nájsť svojho ideálneho spoločníka. Niekedy je to až náročné sledovať, ale o to vzrušujúcejšie je medzi dostupnými modelmi vyberať.

  1. Každý môže zaplatiť, koľko chce

Druhý bod prirodzene nadväzuje na ten predchádzajúci. Dostupná cena a iPhone nikdy nešli k sebe a tento sektor bol tak vždy dominantou Androidu. Nie každý totiž nevyhnutne potrebuje najnovší smartfón s najinovatívnejšími funkciami a automaticky aj s vysokou cenou. Dnes dokážu Androidy za 150 eur skvelé veci a sú cenovo dostupnejšie pre nenáročných používateľov. Takúto možnosť Apple nikdy neponúkol.

  1. Integrované platby mobilom

Platby mobilom sú presne tá funkcia, pre ktorú máme smartfóny v našich vreckách. Je to niečo, čím nám smartfón uľahčuje každodenný život a presahuje pritom možnosti volania a esemeskovania, ktoré ponúkali telefóny pred rokom 2008.

Služba Google Pay integrovaná v Androidoch funguje na Slovensku od februára a vďaka obľúbenosti bezkontaktných platieb medzi používateľmi sa mimoriadne ujala. V najväčšej banke u nás, Slovenskej sporiteľni, ju využíva už viac ako 10 000 používateľov. Androiďáci tak majú v súčasnosti veľkú výhodu v porovnaní s používateľmi iPhonov. Na Slovensku ale tento bod onedlho zmizne, Apple Pay sa totiž blíži.

  1. Prispôsobiteľnosť a personalizácia

Zatiaľ čo Apple si chce udržať čo najväčšiu kontrolu nad zmenami v systéme, Android svojím používateľom ponúka zvoliť si vlastnú úroveň prispôsobenia. Rôzne launchery umožňujú zmeniť prostredie Androidu presne podľa osobných preferencií. Widgety dodávajú používateľom možnosť zábavnejšej interakcie s aplikáciami a ROM tretích strán sú čerešničkou na torte pre všetkých nadšencov, ktorí radi skúšajú. To je pritom len zlomok čo Android v oblasti personalizácie dovoľuje.

  1. Reálny multitasking

Mať na iPhone spustených niekoľko aplikácií a prepínať medzi nimi je skvelé, avšak reálny multitasking to nie je. Najnovšie Androidy dnes ponúkajú skvelú možnosť súčasne zobraziť a pracovať s dvomi aplikáciami. Systém ich jednoducho rozdelí na obrazovke a používateľ následne môže bez problémov napríklad upravovať text vo Worde a kontrolovať údaje v prehliadači alebo pozerať video na YouTube a zároveň četovať cez WhatsApp. Možností je mnoho, stačí ich naplno využiť.

Článok bol vytvorený v spolupráci so SLSP.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech