6 skvelých aplikácií pre startupy a tímové projekty

  • Každý projekt bojuje s problémom efektívne sa zorganizovať, komunikovať a nestratiť sa v úlohách. Milión otvorených chatov na Facebook Messengeri, mnoho konverzácií v Gmaili, Skype... Každý začína podobne. Problémy však treba riešiť a na to skvele poslúžia nasledovné aplikácie.
image_1447490406.jpeg
  • Každý projekt bojuje s problémom efektívne sa zorganizovať, komunikovať a nestratiť sa v úlohách. Milión otvorených chatov na Facebook Messengeri, mnoho konverzácií v Gmaili, Skype... Každý začína podobne. Problémy však treba riešiť a na to skvele poslúžia nasledovné aplikácie.

 

Trello

Komunikácia v tíme je kľúčom k úspechu. Aby však fungovala, členovia projektu musia mať prehľad v úlohách a musí byť jasné, kto na čom pracuje. Ak to neplatí, zbytočne sa trávi čas komunikáciou a otázkami o už vyriešených problémoch. Na tento problém zrejme neexistuje lepšie riešenie ako Trello. „Trello je novým typom dokumentu, ktorého základom je spolupráca,“ tvrdí Michael Pryor, CEO startupu. „Každý vidí rovnakú stenu úloh. Táto aplikácia je skvelá na stanovenie priorít a prehľad v úlohách na ktorých sa aktuálne pracuje. 

 

 

IFTTT (IF This Then That)

„Keď buduješ firmu, isté povinnosti sa budú každý deň opakovať. Prečo by sa nemohli vykonávať automaticky?“ hovorí Linden Tibetts, spoluzakladateľ IFTTT. A presne o tom táto aplikácia je. Umožní vytvárať automatizované procesy skladaním jednoduchých receptov, ktoré prepoja rôzne služby a jednoduché úlohy vykonajú samé. IFTTT si obľúbiš hlavne kvôli množstvu spôsobov, akými ju dokážeš využiť. Dokáže komunikovať s vyše 150-timi službami ako sú Dropbox alebo Gmail, ale pripojí sa napríklad aj na inteligentné osvetlenie v tvojej kancelárii! Aplikácia je skutočne jednoduchá. Zadáš podmienku „Keď sa stane niečo“ a zvolíš úkol „potom sprav toto“. To je všetko, čo potrebuješ vedieť :)

 

 

Charlie

Jednou z mnohých súčastí podnikania sú neustále stretnutia so spoločnosťami a zástupcami firiem. Ak si sa s danou osobou, či osobami nikdy nestretol, budeš si o nich musieť niečo naštudovať. A práve tu Charlie vyniká. Pomáha v príprave. Aplikácia sa synchronizuje s tvojím kalendárom a pred stretnutím ti pozbiera informácie o osobe, s ktorou sa stretávaš z Linkedin, Twitteru a ostatných sociálnych sietí.

 

 

YesWare

Aby si niečo zlepšil, potrebuješ vidieť čísla. YesWare študuje tvoje maily a tvorí štatistiky. Koľkí ľudia mail prečítali, koľkí otvorili odkaz? Podľa hodnotení sa jedná o najlepšiu službu na tento účel.

 

 

Product Hunt

Ok. Ak poznáš Product Hunt, zrejme sa ti do tohto zoznamu úplne nehodí, ale jedna z mnohých činností startupu je objavovanie – či už nových nástrojov, nápadov, konkurencie… Databáza na Product Hunte je spravovaná každý deň a jedná sa o jeden z najlepších zdrojov informácií pre startupy.

 

 

Slack

Kráľ komunikácie. Slack je najlepší pracovný chat aký nájdeš. Ak ho v tíme nepoužívate, prichádzate o mnoho.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech