6 zvykov, ktoré premenia tvoje sny na realitu

  • „Najlepší spôsob, ako začať, je prestať rozprávať a začať robiť.“ - Walt Disney
5608635a2192a
  • „Najlepší spôsob, ako začať, je prestať rozprávať a začať robiť.“ - Walt Disney

Zhmotni svoj sen pomocou vizualizácie

Ak ti oblasť motivácie a dosahovania svojich snov nie je cudzia, určite už vieš, že dokážeš uskutočniť všetko, čo si dokážeš predstaviť. Musíš však začať. Konkretizuj svoju predstavu a vizualizuj si svoj sen každý deň. Rôzne vizualizačné techniky sa dnes na dosiahnutie úspechu bežne používajú nielen v bežnom živote, ale aj v športe, či pri obchodovaní.

Nastav si priority

Snov môžeš mať samozrejme viacero, avšak priraď každému zodpovedajúcu prioritu. So snami je to ako s gumičkou – pokiaľ je príliš voľná, chýba jej napätie a je nefunkčná. Rovnako ako ty, keď ta niečo nenadchne. Naopak, pokiaľ je príliš napnutá, môže prasknúť – tak ako sen, ktorému priradíš vyššiu prioritu, než by si zasluhoval.

Nastav si kľúčové míľniky

Zameraj sa na cieľ a cestu k nemu si rozdeľ na malé kroky. Vytvor si akčný plán, ktorý bude obsahovať nejaký čiastkový cieľ na každý jeden deň. Tvoja motivácia tak bude väčšia, pretože pred sebou budeš mať síce menšie, ale konkrétne kroky, ktoré môžeš vykonať ešte dnes. Ich plnenie sa na seba bude nabaľovať efektom snehovej gule, až kým nedosiahneš svoj vytúžený cieľ.

pexels-photo-62358

Monitoruj svoj progres

Jednou z výhod určenia si čiastkových cieľov je možnosť vyhodnotiť úspešnosť tvojich doposiaľ uskutočnených krokov. Pravidelne monitoruj svoju cestu a analyzuj ju – pokiaľ ti niečo prináša úspech, neprestávaj s tým. Naopak, pokiaľ ti niečo nevyšlo, alebo ťa to brzdí na ceste k tvojmu snu – vezmi si ponaučenie a nahraď to niečím iným.

Zdieľaj svoje sny

Nenechávaj si svoje sny pre seba a podeľ sa o ne s ľuďmi, pri ktorých vieš, že získaš ich podporu. Podpora od druhých dokáže maximálne eliminovať akékoľvek negatívne pôsobenia, zvyšuje tvoju motiváciu, a tým aj pravdepodobnosť tvojho úspechu.

Správny čas nemusí byť hneď teraz

Chcieť všetko a hneď je významnou charakteristikou dnešnej doby. Avšak nie vždy to ide. Môžeš dosiahnuť všetko, no v ten správny čas – keď na to budeš pripravený. Preto sa nesnaž o niečo, čo je ešte momentálne nereálne a len to vysáva tvoju energiu a kreativitu. Takýto sen je ako vyššie spomínaná gumička – čoskoro praskne a udrie ťa rovno do tváre. Predíď tomu, kým sa dá.

Zdroj: entrepreneur.com, zdroj fotografií: pexels.com, zdroj titulnej fotografie: quizlady

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech