7 Google Chrome alternatív, s ktorými budeš produktívnejší

  • Na svete existuje mnoho internetových prehliadačov, ktorý je ale najlepší pre teba?
14z3pj0hl_wsn9e87jbk5ig
  • Na svete existuje mnoho internetových prehliadačov, ktorý je ale najlepší pre teba?

Kto pozná okrem Chrome, Safari a Firefox-u ešte ďalšie prehliadače? Ak si bežný užívateľ internetu, tak asi ani nepotrebuješ skúšať niečo nové, pokiaľ si spokojný s tým, čo máš. Čo ak tam „vonku“ existuje ešte niečo lepšie? V tomto článku nájdeš 7 ďalších internetových prehliadačov, ktoré ti môžu priniesť rôzne výhody, napríklad zvýšiť tvoju produktivitu.

Blisk Browser

1jvvfn34nozdl5ejxgbg4ng

Foto: medium.com

Blisk Browser je vytvorený hlavne pre programátorov webstránok. Dá sa na ňom tvoriť web aj na počítač aj pre smartfón. Môžeš ho použiť na všetko, od tvorby kódu cez testovanie až hľadanie chýb a ich opravovanie. Ak si web developer, tento vyhľadávač by si mal rozhodne skúsiť.

Tor Browser 6.0

10xwlrz6fpan2zawz_twxxa

Foto: medium.com

Tento internetový prehliadač ti zaručí súkromie. Zaujímavosťou je, že Tor je postavený a funguje na dobrovoľnom staraní sa o servery, ktoré ľudom umožňujú zvýšiť úroveň ich bezpečia a anonymity na internete.

Aloha Browser

1jexwcyi8hgs4fupimt-j8a

Foto: medium.com

Tento internetový prehliadač je taktiež vytvorený s cieľom poskytnutia súkromia na internete. Rozdiel je len v tom, že Aloha funguje na smartfónoch. Pre získanie 100% anonymity získaš neobmedzenú VPN, ktorá je zadarmo. Aloha nikdy neumožní zdieľanie tvojej aktivity komukoľvek. Ak pre teba súkromie na smartfóne znamená veľa, určite skús Alohu.

Vivaldi

1trc8bs3cwlgzns-qjqmvnq

Foto: medium.com

Vivaldi je prehliadač s nekonečným množstvom funkcií. Pomôže ti navigovať sa v ňom rýchlejšie, vyhľadávať múdrejšie, spravovať všetky otvorené okná lepšie, a tak ďalej. Jedny z top vychytávok sú: visual tabs, ktoré ti ukážu všetky otvorené okná. Notes, táto funkcia ti umožňuje písať si poznámky a pridať k nim priamo link k danej stránke. Rewind ti umožní prejsť na prvotnú (domovskú) stránku zo stránky, na ktorej sa práve nachádzaš.

Opera VPN pre iOS

15ixrrjipuwuvcco29cqraa

Foto: medium.com

Opera VPN je prehliadač vytvorení pre iOS s účelom zvýšenia bezpečnosti. Dovolí ti blokovať reklamy, zastaviť sledovanie z iných stránok a dokonca ti aj zmení tvoju virtuálnu polohu, prejde aj cez blokovanie firewallu, a tým sa dostaneš aj k blokovanému obsahu.

Min

1hmex8vl1m9gh0ljjwkpoka

Foto: medium.com

Min je super inteligentný prehliadač. Môžeš mu klásť otázky do vyhľadávacej lišty a on ti na ne bude okamžite odpovedať. Taktiež ti triedy okná, na ktoré si sa už dlhšie nepozrel. Má vstavaný softvér pre blokovanie reklám a možnosť nezobrazovať obrázky a nepotrebné skripty, ak máš pomalý internet alebo veľmi drahý.

1tglwfh67qac7vpboynnnkq

foto: medium.com

Ghost Browser

1qhtdd6yewxnncujgaus0xa

Foto: medium.com

Ghost vie automaticky blokovať upozornenia ohľadom cookies. V tomto prehliadači môžeš v každom okne navštíviť rovnakú stránku, ale vždy sa prihlásiť pod iným účtom. Táto možnosť je veľmi praktická pre web developerov, testerov alebo dizajnérov. O Ghost Browseri sa v hovorí ako o Chrome na steroidoch.

Zdroj článku: medium.com, zdroj titulnej fotografie: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK