76 online nástrojov, ktoré posunú tvoj biznis vpred

  • Ak zvažuješ, alebo už rozbiehaš svoj startup v roku 2016, tento článok je určený práve pre teba. Či už ťa trápi marketing, time-managment, alebo sociálne siete, z tohto zoznamu 76 nástrojov si určite vyberieš tie najdôležitejšie a najlepšie pre teba a tvoj biznis.
office
  • Ak zvažuješ, alebo už rozbiehaš svoj startup v roku 2016, tento článok je určený práve pre teba. Či už ťa trápi marketing, time-managment, alebo sociálne siete, z tohto zoznamu 76 nástrojov si určite vyberieš tie najdôležitejšie a najlepšie pre teba a tvoj biznis.

Ide o tvoj startup, tvoj biznis, ide o teba, ide o veľa. Aby si svoj biznis správne rozbehol, potrebuješ si vybrať tie správne nástroje, ktoré ťa posunú tým správnym smerom. Nie je ľahké sa zorientovať sa v tom neuveriteľnom množstve nástrojov, ktoré dnes nájdeš na internete, ale tento zoznam 76 toolov, ti fakt môže pomôcť. Začneme project managmentom, prejdeme cez social media a content managment, anylytiku a marketingovú stratégiu, až k time managmentu, CRM a recruitingu.

 

Project Managment Tools

Tvoj projekt bude stále rásť, bude potrebovať stále viac pozornosti, bude potrebovať, aby si ho viedol tým správnym smerom. Vtedy je potrebný projektový manažér, úvod do problematiky projektového manažmentu nájdeš tu. Po vzhliadnutí zistíš, že správne skoordinovanie smerovania a dobrej komunikácie, je  základ projektového manažmentu.

foto: dadiu.dk

Tu sú parádne nástroje pre project managment:

Asana

Ktorá ti pomôže organizovať tvoj tím, priraďovať tasky, tagovať content, bude držať množstvo emailov na zvládnuteľnej hranici a pomôže ti udržať teba aj t0voj tím sústredných.000

RememberTheMilk

Ide vlastne o kalendár, to-do list a all-in one pomôcku pre určovanie taskov, funguje spôsobom zdieľania s tímom, takže sa vidíte navzájom.0

Basecamp

Slúži na organizáciu projektového manažmentu a komunikácie pre tvoje tímy a departmenty.

Trello

Je rovnako zameraný na organizáciu projektov, taskov a komunikácie, ale je tvorený skôr pre jednotlivcov a malé tímy.

Calendly

Ako už názov napovedá, tento tool ti pomôže zorganizovať si meetingy, interviews, a pripomienky, je kompatibilný aj s Google Calenderom.

Evernote

V tomto si môžeš robiť poznámky, ukladať si zaujímavý content, čo nájdeš na webe a organizovať si svoje tasky, aj tasky svojho tímu a synchronizovať to na všetkých vašich zariadeniach.

Join.me

Preskúmaj dokumenty a dizajn, môžeš robiť produktové demonštrácie, trackovať prezentácie, je to fakt super tool.

Slack

Jednoduchá  komunikácia s tímom, týmto môžeš parádne koordinovať vašu prácu.

 

Social Media a Content managment tools

Obe sú považované za najhorúcejšie témy tohto roku, takže určite majú tools podporujúce rast v tejto oblasti svoje miesto na zozname. Dneska proste potrebuješ originálny content a dobre pripravenú social media stratégiu, ktorá dokáže priblížiť tvoj start up ľuďom vo svete.

foto: pinimg.com

 

Hootsuite

Obľúbený social media tool, slúžiaci na usporiadanie tvojich postov, tweetov a analýzu online reputácie a názorov na tvoj produkt.

Scoop.it

Publikuj, nájdi alebo vytvor content úplne jednoducho a zmysluplne.

Content Marketer

Spojí ťa to s mienkotvorcami, pomôže ti vytvoriť dobré vzťahy a promovať tvoj content tak, aby mal úspech.

Buffer

S ním usporiadaš tvoje social media updaty a promuješ svoj content tak, aby sa predal publiku.

IFTTT

Zvládneš toho viac, vďaka tomu, že tento content tool dokážeš prepojiť  s produktovýmí tools. Keď napríklad uložíš nejaký content, ktorý ti príde užitočný, hodí sa ti ako new board na Trello.

Buzzsumo

S jeho pomocou vieš nájsť parádny content a sledovať, čo publikuje tvoja konkurencia, čo určite nie je na škodu.

Narrow

Tvorí cieľené followovanie na twitteri.

 

Analytika a Zdroje, Blogs and Websites

Pre efektivitu je potrebné mať pod dohľadom dáta, podložené fakty o návštevníkoch tvojich stránok, pretože, ak ťa niečo nikdy neoklame, je to analytika. Okrem analytických vedomostí, je ale potrebné aj sledovať konkurenciu, dianie na blogoch a mať miesta, kde nájdeš užitočné odkazy, keď už nevieš kde nabrať inšpiráciu.

Vivid-Dashboard-Designs-2

foto: dizyne.com

 

HubSpot

Ak si hľadal platformu, kde nájdeš informácie o SEO, analytike, emailingu a content marketingu, práve si ju našiel.

Moz

Tento tool je zameraný viac menej na SEO, podstata spočíva v tom, že ti vyhľadá a analyzuje nástroje, ktoré ti so SEO vedia pomôcť.

Brands24

Sú to nájstroje, ktoré ti budú monitorovať značku, produkt a služby. Merajú ich popularitu.

Optimizely

Na tejto platforme budeš robiť A/B testing, pomôže ti to smerovať tvoje rozhodnutia tým správnym smerom. Ide o veľmi efektívnu metódu.

Flare

Môžeš trackovať, ako sa návštevníci správajú na tvojej stránke, budeš vidieť čo zdieľajú, môžeš vďaka tomu zvyšovať ich participiáciu, čo je užitočnejšie a prínosnejšie, než sa môže zdať.

SumoMe

Sleduj návštevnosť na tvojom webe a buduj povedomie o značke.

Google Trends

Zameriaš sa na správnu online cieľovku tým, že nájdeš populárny content a objavuješ, čo tvoja cieľovka zdieľa a čo ju zaujíma.

Google Alerts

Nastavíš si upozornenia, alerty, na to, čo potrebuješ vo svojom odvetví sledovať. Je to perfektné na pozorovanie konkurencie a sledovanie toho, čo sa kde hovorí o tvojej značke.

Google Analytics

Tento tool potrebuje predstavovanie asi najmenej, sleduješ tu návštevnosť svojej stránky, sleduješ z akých zariadení tvoji návštevnici prichádzajú, koľko sa zdržia na stránke, čo ich tam zaujme a mnoho iného, je to nesmierne užitočný a dôležitý nástroj.

Google Adwords

Ide o známy a populárny systém od Google pre online reklamu.

RankTrack

Sleduješ search rank tvojej konkurencie, dozvedáš sa o nových trendoch v tvojom odvetví, sleduješ rankingy tvojej stránky a nachádzaš potencionálne key words.

 

Marketingová stratégia

Bez toho, aby si vedel, čo je tvoj cieľ, ako si ho vhodne rozplánovať tak, aby si ho dosiahol v reálnom čase, sa biznis robiť nedá.  Jednoducho, bez stratégie to nepôjde.

best-tools-for-marketing

foto: pixabay.com

 

Surveymonkey

Ľahko si nadizajnuješ prieskumy, rozdistribuješ a zozbieraš dáta, získaš cenné insighty.

Emaze

Je jasné, že ppt má svoje čaro, aj svoje silné stránky, ale s týmto tvorcom prezentácii si pripravíš dizajnovo úžasne prepracované prezentácie, ktoré ostanú v pamäti a presvedčia, čo môže byť pre tvoj startup zlomové.

Piktochart

Vytvoríš si tu skvelé infografiky a pitche, ktoré môžeš vložiť do svojich prezentácii.

Mailchimp

Tiež chronicky známa záležitosť. Tvoríš a analyzuješ si svoje email marketing kampane, sleduješ odozvy, neustále máš možnosť ich zlepšovať, aby si zasiahol svojho zákazníka tým správnym mailom.

PowToon

Vytvor krátke animované video, ktorým pobavíš, ohromíš a presvedčíš. Všetci predsa milujú krátke animované videá.

Animoto

Tiež tvorba videí, avšak v profesionálnej kvalite, využívajúc jednoduchosť a jedinečnosť.

Canva

Dizajnuješ a tvoríš grafiku pre tvoje social media a tvoj blog.

MobileDevHQ

Sleduješ a optimalizuješ prítomnosť appky, nájdeš tie vhodné keywords a sleduješ rankingy.

Pixlr

Tento tool funguje na cloud spôsobe zdieľania rôznych editorov, od úplne jednoduchých, až po tie zložité, využiteľné na PC, tablete aj smartfóne.

Prezi

Opäť tvorba prezentácii a opäť cloud systém. Prezi ponúka možnosť tvoriť úžasný storytelling.

TinyJPG

Zrýchliš tvorbu stránok a blogov tým, že dokážeš znížiť veľkosť JPEG o 40-60%, so zachovaním kvality samozrejme.

Screen Recorder

Zdieľaj statické zábery, nahrávaj videá, všetko online počas konferenčného hovoru.

Sway

Vytvoríš prezentáciu hladko na tvojom iPhone alebo tablete, sharuj ľahko pomocou mailu, správy alebo cez tvoje social media.

Fontello

Fonty fonty fonty. Niekedy ti dobrý font dá viac, než platná online reklama, tak si teda vytvor svoj vlastný, unikátny font, využitím rôznych piktogramov a zaujmi.

 

CRM Tools

Customer Relationship Management je spôsobom, ako môžeš efektívne zbierať cenné dáta, zlepšovať interakciu, spojiť sa so zákazníkmi, a čo je najdôležitejšie, pomôže ti vytvoriť dobrý customer support. Mnoho startupov totiž stojí a padá práve na slabej interakcii s ľuďmi, takže máš skvelú šancu sa akejkoľvek podobnej chybe vyhnúť.

article-2336203-1A29D790000005DC-832_634x391

foto: corbis.com

 

Doorbell

V tejto appke získaš zadarmo feedback od userov.

Zendesk

Vytvoríš si vlastné help centrum pre live chat s tvojími zákazníkmi.

Intercom

Slúži na automatizáciu interakcie so zákazníkom.

Help.com

Ďalší tool, ktorý je zameraný na zlepšenie komunikácie. Môžeš vidieť, že už tretí tool je zameraný na komunikáciu so zákazníkom – je to fakt základ biznisu.

Get Satisfaction

Prepoj svoj biznis so zákazníkmi a pestuj llepšie vzťahy. Zvyšuj predaje a udržuj dobrú zákaznícku podporu, všetko to ľahko dokážeš s touto online platformou.

intercom.io

Sleduj, kto používa tvoj produkt a dostaň sa s ním do kontaktu posielaním target messages a emailov, upravenými podľa jeho správania.

UICloud

Zozbieraj customer experience pre každú appku.

 

Time and Productivity Management tools

Najcennejšia vec, ktorú v startupe máš, je čas. Potrebuješ ho mať perfektne zorganizovaný, máš len 24 hodín aj keď občas by si potreboval aspoň 30 denne, aby si stihol všetky svoje tasky. Tieto tools ti pomôžu mať čas pod kontrolou a držať sa plánu tak, aby si ho využíval produktívne.

dscf0992

foto: leanuni.com

RescueTime

Trackuj svoj čas a optimalizuj svoju prácu tým, že sleduješ ako využívaš svoj počítač.

Toggl

Trackuj váš čas svojho tímu, zvýšiš tak produktivitu na pracovisku.

Pocket

Ukladaj si užitočné odkazy na prečítanie neskôr.

Google Drive

O tomto si už tiež asi počul, sharuješ dokumenty a pracovné záležitosti kdekoľvek.

Meldium

Ako team máte jednoduchý prístup do cloud súboru, cez akýkoľvek web.

 

Financial Management tools

Mať pod dohľadom všetky svoje financie nie je ľahká úloha, bez vhodných tools na podporu, to môže byť ešte omnoho ťažšie, než by normálne bolo potrebné. Pozri si zoznam týchto nástrojov. Každý ti pomôže udržať si budget, sledovať výdavky a ostatné záležitosti nevyhnutné pre tvoj rast.

foto: thinkformchange.com

Mint

Kategorizuj svoj budget, managuj svoje financie, drž kontrolu nad výdavkami.

Expensify

S týmto toolom si stražíš najmä svoje výdavky, veď to je predsa základom efektvneho spravovania financií.

Wave

Trackuješ tu všetko, príjmy, výdavky, spravuješ faktúry, platobný systém, skrátka všetko.

Yodlee

Prelinkuj všetky svoje účty, maj na jednom mieste zobrazené všetky svoje príjmy, výdavky a celkový rozdiel.

BodeTree

Vizualizuje tvoje príjmy,vyýdavky a profit v reálnom čase, posiela ti denné upozornenia o tvojej finančnej situácii.

Bench

Získaš pre svoj biznis vlastného, profesionálneho bookkeepra.

Free Invoice Generator

Zabezpečuje ti faktúry v PDF, aj klasickej forme, ale aj inej, ktorá ti zrovna vyhovuje.

 

Networking, Partneri, Team Members

Networking je v tvojom začínajúcom biznise nesmierne dôležitý, v jednej chvíli potrebuješ najať nových ľudí, potom sa potrebuješ stretnúť s tými, ktorí pracujú v tvojej oblasti, potrebuješ hľadať investorov, proste nekonečný zoznam. Našťastie je mnoho spôsobov, ako spraviť tím silnejším a zvládnuť všetky úlohy.

foto: timedotcom.com

 

99designs

Svetovo najznámejšie miesto pre grafický dizajn a možnosť pre teba, nájsť si freelance grafika.

AngelList

Stránka ktorá je ideálna pre startupy. Nájdeš tu angel investorov, ľudí, čo hľadajú prácu a potenciálnych partnerov.

CoFoundersLab

Spojí ťa s kompatibilnými partnermi, podnikateľmi a ľuďmi, čo by sa chceli pripojiť k tvojmu startupu.

Homerun

Nájdeš tu skúsených a profesionálnych ľudí, ktorí majú záujem o prácu, môžeš tvoriť autentické job-openings, môžeš tu efektívne a rýchlo posudzovať žiadateľov o prácu.

Upwork

Svetovo najväčší online workplace, kde nájdeš profesionálnych freelancerov.

Recruiterbox

Uľahčuje proces najímania ľudí, žiadosti si vieš dobre organizovať, takže nezabiješ drahocenný čas hrabaním sa v ponukách.

Bunchball

Improvnutý online engagment, pomôže ti aj zvýšiť customer loyality metódou vychádzajúcou z hry.

Meetup

Prepojí ťa na fellow podnikateľov z tvojho okolia a pomôže ti zorganizovať offline meeting

Termsfeed

Tvorí potrebné dokumenty ako Privacy Policies, Terms and Conditions a všetky dokumenty tohto druhu.

PRLog.org

Promuj svoj biznis vytvorením prepracovanej tlačovej správy pre média.

Coursera

Podpor znalosti svojho tímu pomocou týchto viac ako 120 lekcií z top univerzít a vzdelávacích zariadení, ktoré sú úplne zadarmo.

Udemy

Zdokonaľuj skills, ktoré ti pomôžu v práci, alebo sám vytvor online kurz a pomôž niekomu inému.

edX

Nauč sa viac o tom, čo ťa zaujíma, od expertov a profesorov zo špičkových inštitúcii po svete.

Clarity

Získaš cenné insighty, prejdeš si strategické taktiky, a získaš biznis rady od expertov a podnikateľov.

Codecademy

Máš na výber z ôsmich programátorskych jazykov, všetky kurzy sú úplne zadarmo, takže sa môžeš začať učiť kódovať ešte dnes.

GitHub

Hostuj a sharuj svoje open source software projekty a objavuj projekty iných.

Kickstarter

Ako startupista, by si mal tento portál dobre poznať, môžeš tu vidieť projekty ostatných, môžeš tu vyzbierať peniaze pre svoj projekt, je to stránka ktorú by si rozhodne nemal obhádzať.

Dúfam, že z týchto všetkých nástrojov si si niektoré aj vybral, budem rád ak ti pomôžu v tvojom startupe. Každá kategória má svoje opodstatnenie, úspešný biznis potrebuje mať z každej kategórie to najlepšie v sebe a je na tebe, aby si každej z nich rozumel a vedel použiť tie najvhodnejšie nástroje, v ten najvhodnejší moment.

foto: kickstarter.com

zdroj: etondigital.com, zdroj titulnej fotografie: jeffbullas.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK