8 rozšírení Chrome, ktoré využiješ najviac

  • Existujú tisícky rozšírení vykonávajúce rôzne funkcie. Návšteva internetového obchodu Chrome môže preto vyvolať zmätok, našťastie v tomto článku sú vybraté tie najlepšie pre zjednodušenie surfovania po webe.
Google-Chrome-wallpaper
  • Existujú tisícky rozšírení vykonávajúce rôzne funkcie. Návšteva internetového obchodu Chrome môže preto vyvolať zmätok, našťastie v tomto článku sú vybraté tie najlepšie pre zjednodušenie surfovania po webe.

The Great Suspender

Chrome využíva veľkú časť RAM, čo prispieva k pomalšiemu výkonu a rýchlejšiemu vybitiu batérie. Tento čarovný plugin stopne po určitom čase nepoužívané karty čím zníži využívanie operačnej pamäte. Pokiaľ máš 4GB RAM ako ja, poprípade menej, neváhaj a sťahuj.

1

LastPass

Problém s heslami je ten, že pokiaľ ich máš príliš veľa, pre ľahšie zapamätanie ich máš podobné, no menej bezpečné. Generuje a pamätá si takmer nezapamätateľné heslá pre každú stránku na ktorú sa potrebuješ prihlásiť, pričom všetko manažuješ prostredníctvom jediného hesla.

2

Giphy

Ako smajlíky a emoji, GIF-ká sa stali súčasťou internetu a predovšetkým sociálnych sietí. Vzniklo ich však toľko, že orientácia medzi nimi môže chvíľu trvať, pokiaľ hľadáš práve to jedno špeciálne. Giphy funguje ako jednoduchý vyhľadávací nástroj priamo v tvojom prehliadači.

3

Feedly

Toto rozšírenie využívam ja osobne aj vo svojom iPhone. Poznáš to, každý deň sleduješ niekoľko svojich obľúbených webov a než sa nimi preklikáš a prečítaš si to čo chceš, chvíľku to potrvá. O to horšie, ak sa sklameš, že na webe nepribudne nový content. Feedly ti tento čas skráti a spája nový obsah s tvojim prehliadačom na dosah kliknutia.

4

Grammarly

Ach tá gramatika. Tŕň v oku pre mnohých. Grammarly poskytuje kontextuálnu kontrolu skloňovania a rady pre gramatiku, čo znamená koniec v dileme, či tentokrát použiješ „its“ alebo „it´s“. Pokiaľ sa rozhodneš pre platené členstvo, toto rozšírenie ti ponúkne tipy pre slovnú zásobu a kontrolu plagiarizmu.

5

HTTPS everywhere

Pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoje SEO hodnotenie a bezpečnosť stránky, je toto rozšírenie must have.

6

Honey

Máš pocit, že nie vždy nájdeš najlepšiu zľavu pri nakupovaní online? Honey to napraví. Pri navštívení online obchodu automaticky vyhľadáva kupóny, vďaka čomu ušetríš svoje drobné.

7

Save to Pocket

Z času na čas sa môže stať, že zbadáš na Startitup skvelý článok na ktorý však momentálne nemáš čas. Prejde pár hodín a vrátiš sa naspäť na stránku, avšak článok už nevieš nájsť. S Save to Pocket ti už neunikne ani jeden skvelý článok, keďže toto rozšírenie ti uloží články na neskoršie prečítanie.

8

zdroj: mashable.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech