8 tipov, ktoré zaručene zvýšia vaše príjmy. Poznáte ich?

  • Zvyčajne práve tí ľudia, ktorí tvrdia, že ich nezaujímajú peniaze sú chudobní. Ale prečo sa nestať bohatým? Prečo nebyť milionárom? Prečo sa nesústrediť na to, aby ste dokázali zarobiť najviac ako dokážete? Každý z nás má k dispozícii 24 hodín denne, aby zarobil nejaké to euro na viac.
image_1425199249.jpeg
  • Zvyčajne práve tí ľudia, ktorí tvrdia, že ich nezaujímajú peniaze sú chudobní. Ale prečo sa nestať bohatým? Prečo nebyť milionárom? Prečo sa nesústrediť na to, aby ste dokázali zarobiť najviac ako dokážete? Každý z nás má k dispozícii 24 hodín denne, aby zarobil nejaké to euro na viac.

 

Ale prečo sa to nedarí každému? Tí,ktorí finančne prosperujú musia robiť asi niečo inak,však?Pravdepodobne to bude v prístupe a zmýšľaní.Prezradíme Vám preto pár tipov,ktoré môžu kataputlovať vaše príjmy.

 

Počuli ste už niekedy tieto “múdre“ výroky?

“Peniaze sú príčinou všetkého zla.”

“Bohatí ľudia sú chamtivý.”

“Peniaze vás nespravia štastnými.”

“Ja nepotrebujem peniaze.”

 

 

Tu je 8 tipov ako na to:

 

1. Prestaňte robiť to, čo práve robíte a nebojte sa zmeny.

Možno aj vy poznáte túto myšlienku, “Šialenosť je neustále opakovať rovnaké kroky dookola a pritom očakávať rozdielne výsledky.” Ak nie ste spokojní, jednoducho musíte spraviť zmenu, pretože to čo práve robíte môže byť príčinou vašej nespokojnosti, vašej reality. Skvelé na živote je to, že dokážeme kedykoľvek kompletne zmeniť naše smerovanie. Bezohľadu na naše predošlé rozhodnutia, sme vždy len jeden krok od toho správneho.

 

2. Nedovoľte, aby vás charakterizovali peniaze

Vaša osobná hodnota nesúvisí so stavom vašich financii. Či už máte na účte 5 miliónov eur alebo ste v mínuse, vaša sebadôvera tým nikdy nesmie utrpieť, pretože peniaze sú len prostriedok. Byť bohatým alebo chudobným je len stav mysle. V skutočnosti ste to,čo vás charakterizuje,nie to čo vlastníte.

 

3. Zisk náš každodenný…

Keď si budete nastavovať vaš týždenný program aktivít, uistite sa, že sa zameriavate práve na tie, ktoré pomáhajú zvyšovať vaše príjmy. Podľa Paretovho princípu, 20 percent vašich aktivít tvorí 80 percent vašich príjmov. Zistite, ktoré to sú a zamyslite sa nad ďalšími top dvomi alebo tromi aktivitami na vytvorenie príjmu a zahrňte ich do vašeho programu. Neustále sa pýtajte samých seba, či to čo robíte, je pre vás ziskové a má zmysel. Sústreďte sa na fakty,namiesto pocitov.

 

4. Hodnota času je väčšia, ako si myslíte

Čas je hodnotnejší ako peniaze. Vždy je cesta ako získať viac peňazí ale nikdy nie času. Je možné stať sa 2-krát tak efektívnym a zarobiť 2-krát toľko peňazí za rovnaký čas. Nie je nič hodnotnejšie ako správne investovaný čas. Všetci máme 24 hodín a to ako s nimi naložíme, určuje smerovanie nášho života.

 

 

5. Povedať  “nie“, nie je chyba

Steve Jobs raz povedal: “To, že sme v Apple dákázali povedať “nie“ nám pomohol stať sa úspešnými“.

Ak ste príliš prepracovaní a zahltení aktvitami, nebojte sa zredukovať tie, ktoré pre vás nevytvárajú žiaden zisk. Akonáhle sa stanete finančne nezávislí a spokojní s vašimi príjmami, určite si potom budete môcť dopriať aj relax.

 

6. V ľudoch je sila

Vedeli ste o tom, že ste priemerom 5-tich ľudí, s ktorými sa stretávate najčastejšie? Väčšina chudobných ľudí sa stretáva s ďalšími chudobnými ľudmi a zvyčajne zostanú chudobní, spolu. Snažte sa preto vyhľadávať spoločnosť ľudí, ktorí “hrajú“ vyššiu ligu ako vy. Časom budete zmýšlať podobne ako oni a dokážete načerpať motiváciu a inšpiráciu. Dajte si na tom záležať!

 

7. Výhovorky nemajú zmysel

Čím viac sa budete vyhovárať, tým bude vaše bankové konto nižšie. Tí, ktorí sa najviac vyhovárajú, ako je všetko zlé, zvyčajne toho veľa nedokázali. Čas a energiu použitú na vytváranie kreatívnych výhovoriek je lepšie investovať na riešenie problému, ktorý posunie váš život vpred.

 

8. Snažte sa byť líder, nie obeť

Prestaňte obviňovať ekonomiku, vašu minulosť, vášho šéfa, že to práve oni sú príčinou zlej situácie. Zvýšte aktivitu, začnite viac pracovať, zmeňte prácu, staňte sa hodnotnejším. “Moment,kedy prevezmete plnú kontrolu nad svojim životom, je moment, kedy v ňom dokážete zmeniť čokoľvek.”

 

Zdroj: Enterpreneur.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech