9 slovenských online facilitátorov, ktorí Vám pomôžu s biznisom

  • Zoznam tých najlepších, na ktorých sme celé Slovensko hrdí. Online facilitátori sa zameriavajú na riešenie kľúčových problémov v rôznych odvetviach online biznisu. Pomáhajú spoločnostiam sústrediť sa na to podstatné a zvyšujú tak ich performance. A robia to novátorsky a revolučne, niektoré z nich zatiaľ na úrovni startupu, avšak úspešne. Toto je 9 slovenských digitálnych nástrojov, ktoré uľahčia prácu marketérovi či majiteľovi spoločnosti.
image_1441208297.png
  • Zoznam tých najlepších, na ktorých sme celé Slovensko hrdí. Online facilitátori sa zameriavajú na riešenie kľúčových problémov v rôznych odvetviach online biznisu. Pomáhajú spoločnostiam sústrediť sa na to podstatné a zvyšujú tak ich performance. A robia to novátorsky a revolučne, niektoré z nich zatiaľ na úrovni startupu, avšak úspešne. Toto je 9 slovenských digitálnych nástrojov, ktoré uľahčia prácu marketérovi či majiteľovi spoločnosti.

  

INFINARIO

Tento softvér je dôkazom, že aj v online sa dá účinne ťažiť zo synergií. Bol síce pôvodne vyvinutý pre nasadenie na hráčske portály, rovnako dobre ho však využije firma operujúca v online prostredí. Stratégia získavania, udržania a konverzie návštevníka na platiaceho zákazníka funguje na podobnom prostredí ako pri online hre. A tiež predstavuje väčšinou nákladný a dlhodobý proces. Infinario však dokáže nasmerovať na kanály, z ktorých k vám poprúdia návštevníci s najväčším konverzným potenciálom a pomôže vám lepšie zacieliť marketingovú kampaň. 

 

Zákazníci, ktorí u vás nakúpili jednorázovo, ale zatiaľ sa nevrátili, predstavujú pre Infinario špeciálnu výzvu. Každému segmentu takýchto zákazníkov vygeneruje špeciálnu ponuku a pritiahne ich späť do hry. Citlivo nastaví zobrazovanie informácií na vašej webovej stránke tak, aby zákazník dostal výzvu na zaplatenie až v okamihu, kedy je rozhodnutý nakúpiť. Monitoring účinnosti vašich marketingových aktivít a miery konverzie sú súčasťou jeho „výbavy“. 

 

 

 

PRIBE STORY

Pribe Story sa osvedčí všade tam, kde sa deje niečo veľké. Tento zberateľský softvér dokáže zhromaždiť tweety, posty, fotografie a iný obsah zo sociálnych sietí z akéhokoľvek typu podujatia a zobraziť ich na jednom mieste v jednom čase. 

 

Účastníci podujatia môžu tak prostredníctvom aplikácie sledovať všetko, čo sa na evente deje, komentovať statusy iných zúčastnených, mať prehľad o všetkých zdieľaných informáciách a bezprostredne na ne reagovať. Organizátorovi podujatia Pribe zároveň poskytuje nástroje na priebežnú analýzu dát z jednotlivých sociálnych sietí a tým aj možnosť operatívne vylepšovať priebeh eventu.

 

 

Post Affiliate Pro

Prvorodené a celosvetovo úspešné dieťa od mladej slovenskej technologickej firmy Quality Unit. Tento softvér slúži na vybudovanie kvalitného partnerského (resp. provízneho) programu. S Post Affiliate Pro môžu obchodní partneri propagovať vaše produkty alebo služby potenciálnym zákazníkom prostredníctvom mailov, grafických, HTML či flash banerov a textových odkazov. 

 

Softvér sleduje počet zobrazení baneru/odkazu, počet návštevníkov, ktorí nasledovali odkaz z partnerského webu a monitoruje uskutočnené konverzie. Zároveň vykonáva správu a vyplácanie provízií obchodným partnerom.

Jeho nastavenia vám umožnia vyhodnotiť, ktorá z kampaní sa najviac vypláca bez toho, že by ste museli vytvárať veľký budget pre reklamné agentúry. Post Affiliate Pro je plne automatický, ľahko ovládateľný a vďaka transparentnému systému vyplácania provízií (napr. za 1.000 zobrazení baneru, registráciu nového zákazníka, alebo uskutočnený predaj) aj mimoriadne motivujúci pre vašich obchodných partnerov.

 

 

 

LiveAgent

Druhorodené dieťa Quality Unit ocenia všetci prevádzkovatelia zákazníckych služieb a call centier. Helpdesková aplikácia sleduje, zaznamenáva a ukladá komunikáciu so zákazníkmi a umožní vám poskytnúť im adekvátnu podporu všetkými dostupnými kanálmi: prostredníctvom mailu, Facebooku, Twitteru, telefónu, Live chatu, kontaktného formulára či portálu s článkami. K dispozícii je dnes v 39 jazykoch v 57 krajinách sveta. 

Vďaka LiveAgent majú obchodníci a technická podpora okamžitý prehľad o tom, kto, kedy a ako spracoval ľubovoľnú požiadavku od zákazníka. Aplikácia obsahuje preddefinované scenáre a odpovede na najčastejšie otázky, vďaka čomu šetrí čas pri riešení identických prípadov. 

 

 

Softvér je možné prepojiť s vašimi kontami na Facebooku a Twitteri, kde dokáže trackovať všetky statusy a komentáre, v ktorých sa objaví meno vašej spoločnosti. Následne vám o tom pošle avízo. Toto je veľmi dobrý spôsob ako mať pod kontrolou nielen fanúšikov, ale aj hejterov a v prípade potreby včas predchádzať nepríjemným eskaláciám v komunikácii.

 

 

 

MARKET LOCATOR

Predstavte si, že máte napríklad kamennú predajňu. Denne sa okolo nej pohybuje veľké množstvo vašich existujúcich a potenciálnych zákazníkov. Softvérová aplikácia Market locator ich dokáže vystopovať presne v okamihu, keď sa budú vyskytovať v blízkosti predajne a pošle im napríklad informáciu o aktuálnej cenovej akcii formou SMS správy. Fakt, že sa práve nachádzajú možno práve za rohom, zvyšuje pravdepodobnosť ich návštevy. 

 

Market locator sa však dá využiť aj inak. Ak napríklad zvažujete otvorenie novej kamennej predajne, softvér vám na základe analýzy demografického zloženia obyvateľstva vo vybranej lokalite pomôže vyšpecifikovať miesto, kde sa najčastejšie zdržiava vaša cieľová skupina a pridá aj informácie o rozložení konkurencie.

 

 

 

STAFFINO

Odkaz na túto aplikáciu s výzvou „ohodnoťte náš personál“ ste už isto v nejakom gastronomickom zariadení zaregistrovali. Zákazníci vďaka nej môžu vyjadrovať spokojnosť/nespokojnosť so službami každého člena personálu a prípadne zanechať nejaký odkaz. Komentár a diskusia môžu byť viditeľné pre všetkých, alebo nastavené ako súkromné a viditeľné len pre majiteľa prevádzky. 

 

Majiteľ gastronomického zariadenia má teda prehľad o kvalite personálu (aj vo forme štatistiky) a vnímaní úrovne služieb z pohľadu zákazníka. Zároveň má k dispozícii nástroj, ktorý mu pomôže operatívne reagovať a odstraňovať prípadné nedostatky v najkratšom možnom čase. Aplikácia mu tiež umožňuje priamo reagovať na ľubovoľný komentár od zákazníka a vytvára priestor pre krízovú komunikáciu.

 

 

 

InHiro

Držiteľ ocenenia StartUpAwards.SK 2013 je kreatívny a svojím spôsobom unikátny online náborový nástroj, ktorý sa za necelé dva roky úspešne etabloval nielen na Slovensku, ale aj v Holandsku, Brazílii a USA. Jeho autori (Webbsupport) ho vytvorili pre inovatívne firmy, ktoré hľadajú špecialistov z rôznych odvetví a vychádzajú z toho, že ich kandidát nenavštevuje štandardizované profesijné portály. 

 

So softvérom InHiro budete na sociálnych sieťach zverejňovať a šíriť originálne inzeráty. Náborový proces je automatizovaný a jednoduchý. Rozhodnete sa pre názov pozície, ktorú sa chystáte zverejniť, opíšete parametre, ktoré by mal spĺňať vhodný kandidát, všetko to umiestnite do niektorej z prednastavených dizajnových šablón a zosharujete na všetkých dostupných sociálnych sieťach. Je možné, že takýmto inzerátom oslovíte aj tých, ktorí pôvodne o zmene zamestnania neuvažovali.

 

 

 

STREAMSTAR

Prvé streamovacie zariadenie, ktoré je schopné prijímať kamerové signály prostredníctvom verejného internetu, launchovala na trh slovenská StartUpová firma Streamstar. Ide o videoprodukčné systémy s revolučným konceptom niekoľkých kamier, medzi ktorými môže používateľ prepínať a ponúknuť tak divákovi neopakovateľný zážitok z prenosu športového alebo kultúrneho podujatia za desatinu doterajších nákladov. Na rozdiel od štandardných prenosových technológií totiž nepotrebuje špeciálne vybavené vozy, desiatky monitorov ani strihový pult. 

 

Vystačíte si s malým zariadením a pripojením na internet. Užívateľ softvéru má prostredníctvom jedinej obrazovky absolútnu kontrolu nad všetkými akciami s možnosťou opakovaného a spomaleného prehrávania záberov. Ak teda máte ambíciu venovať sa produkčnej činnosti, tento nástroj vám to všemožne uľahčí.

 

 

 

BESTERON

Podnikať na internete je lákavé, má však aj svoje nevýhody. Neuralgickým bodom mnohých prevádzkovateľov e-shopov a poskytovateľov online služieb sú neprehľadné platby, ktoré prichádzajú na účet spoločnosti s niekoľkodňovým oneskorením. Na túto „boliestku“ našla liek spoločnosť Besteron. Zamerala sa na slabé stránky konkurenčných produktov a vyvinula úplne novú platobnú bránu. 

 

V porovnaní s konkurenciou je oveľa bezpečnejšia, nakoľko klient pracuje iba so svojím platobným prostredím. Jej ďalším pozitívom je rýchlosť. Klient má od zákazníka peniaze na účte takmer okamžite. BESTERON svojim klientom ponúka platby cez platobné karty Visa a MasterCard, platby UniPlatba, ČSOB Platobné tlačidlo, TatraPay, Sporopay, WEBpay či VÚB platby a bezpečné bankové prevody cez internetové bankovníctvo väčšiny slovenských bánk.

 

Zdroj: blog.inmedia.im

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech